Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kell elkezdeni a...

Hogyan kell elkezdeni a hozzátáplálást? Hogyan teszed a baba szájába az ételt? Honnan tudom, hogy nem allergiás rá?

Figyelt kérdés
5 hónapos tápszeres babámnak javasolta a védőnő és a gyermekorvos, hogy kezdjük el a hozzátáplálást. Szinte semmi infót/segítséget nem kaptam, csak azt mondta mondták el, milyen sorrendben lehet adni a gyümölcsöket.Eléggé kinlódunk, a legtöbb pürét kiköpte, a répából sikerült kb 2-3 kiskanállal becsempésznem a szájába. Honnan tudhatom, hogy már érett a hozzátáplálásra, és nem szereti az adott kaját? Honnan tudom, ha baj van és allergiás? Kellene a gabonát is kezdeni, de nem nagyon merem.
2020. júl. 6. 20:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Anya kérek még! c könyvet javaslom neked. Mindent szépen leírnak benne :)
2020. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%

Miért ajánlották 5 hónapos korában a ht kezdését?

Szerintem eléggé egyértelmű, hogy nem érett rá mivel kiköpi. Én szerintem mielőtt neki állsz inkább tájékozódj a neten, sok hasznos infot fogsz találni és nyílván nem mind fog egyezni, ellent mondanak egymásnak, de legalább össze fog állni a fejedben, hogy körülbelül mire figyel, hogy csináld. Igazából a legjobb ha bízol magadban, ösztöneidre hallgatsz, ha úgy érzed, hogy nem jó valami akkor abbahagyod, máshogyan folytatod. Hagyj időt magadnak a felkészülésre mert nem jó, ha görcsösen ott állsz a gyerek előtt, hogy mi van már, mert ezzel csak megutáltatod vele az étkezést.

2020. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

Nem biztos, hogy kiköpte, lehet, hogy csak rossz technikával eteted. Leírni sajnos nem tudom, egy barátnőmnek is annak idején én mutattam meg, mert pont ilyen gondja volt. Dobott egy hátast, mikor meglátogattam, és egyből megette az összes almát a gyerek.

Ezt elmagyarázni nem lehet. Kérj segítséget: anyukádtól, anyósodtól, végső esetben a védőnőtől. Kérd, hogy mutassák meg a helyes technikát.

2020. júl. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2. Nincs konkrét oka, hogy miért javasolták. Gondolom, mert most az a szokás/protokoll, hogy tápszeres baba a 4. hónaptól legyen hozzátáplálva. Nem nagyon erőltetem, de ha eszek, nagyokat néz, tetszik neki, hogy mi hogyan eszünk.
2020. júl. 7. 09:51
 5/16 A kérdező kommentje:
3. Ezen én is gondolkoztam, hogy lehet, hogy a kiskanál formája nem jó, vagy az én technikám. Mondjuk a répát pl. olyan, mintha le akarná szopizni a kanálról, nem pedig nyitott szájjal megenni.
2020. júl. 7. 09:54
 6/16 A kérdező kommentje:
1. Köszi a tippet, megnézem! A kismama babakonyhája van még nekem, az is sokat segít.
2020. júl. 7. 09:55
 7/16 anonim ***** válasza:
27%

Az a szokás már évtizedek óta, hogy egy éretlen csecsemőt etetnek. 6 hónapos kor az új ajánlás, persze vannak babák akik rácáfolnak és 5.5 hónaposan megérnek rá, de ez a ritka és neked tudnod kell, hogy a te babád az érettség jeleit mutatja-e.


Persze, hogy leakarja szopni a kanálról, mert eddig csak ezt csinálta a szájával, nem tudja még, hogy ki kell nyitni és lehúzni a szájával az ételt.


Csak azt nem értem miért kezdtél hozzá, ha azt sem tudod, hogy hogy kell? Rettenetesen bizonytalan vagy és ezzel csak azt kockáztatod, hogy valamit tényleg el fogsz szúrni aztán a babádból fényevőt csinálsz.


Szerintem pihentesd a témát addig amíg fel nem készülsz rá, nem ciki olvasni és tájékozódni előtte.

Én 5 hónapos korában kezdtem hozzá a felkészülésnek mert rohadt bizonytalan voltam, tartott 1 hónapig mire felkészültnek éreztem rá magam és nem sokkal 6 hónapos kora után kezdtük meg a ht-t, persze nem a hagyományos módon, pedig azzal kezdtem a felkészülést aztán szerencsére találtam sokkal jobb módszert amivel nem tudom elrontani a gyerek hozzáállását a ht-hoz.


Ezért mondom, hogy nyugodtan tájékozódj, pihentesd, és ha TE felkészültél látni fogod, hogy a te babád is készen van-e rá.

2020. júl. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves 7! Mivel nem vagyok se védőnő, se gyermekorvos, ezért hiszek nekik. Egyébként, ahogy írtam, nem erőltetem s dolgot, többféle pürét megkóstolt a babám, de nyilván nem zömök bele erőszakkal.
2020. júl. 7. 12:09
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Én ajánlom nektek a BLW-t. A BLW (Baby Led Weaning) az igény szerinti hozzátáplálás egy fajtája, mely szerint nem pürét ajánlunk fel a babák számára, hanem normál formában, pl. rudacskák vagy falatkák alakjában, puhára párolva vagy sülve kínálunk ételeket, amit a baba egyedül fogyaszthat. Először megtanulja megrágni, az ínyével szétnyomkodni az ételt, ha ezt magabiztosan tudja csinálni és a textúrákkal is megismerkedett, elkezd nyelni is. A gyermeket bevonjuk a családi étkezésekbe, egy asztalnál ülve, egészséges (nem feldolgozott, készételeket) fogyasztva “tanítjuk” az evés körülményeinek és módjának mikéntjére.
2020. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9. Köszi, olvastam róla.
2020. júl. 7. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!