Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi hús egy 13 hós baba...

Mennyi hús egy 13 hós baba napi adagja? (Nyersen vagy főzve hány gramm)

Figyelt kérdés
Nem találtam egyértelmű választ erre a kérdésre, csak annyit, hogy 1 adag 1 kis kocka... Zöldségekből szoktam főzeléket csinálni és azzal turmixolom össze a husit, de nem tudom, hogy mekkora az ideális mennyiség.

#baba #főzelék #Napi hús adag
2022. jún. 12. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
13 hónapos kisgyermek azt és annyi ehet, amit akar. A turmixiolásrol is át kéne térni fokozatosan a darabosra. Már nem baba hivatalosan.
2022. jún. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az első írja.


Aki vega, aszerint nincs szükséges mennyiség. Aki húst hússal eszik, annak a gyereke meg feltehetően többet fogyaszt, mint a tudományosan előírt mennyiség.


A mi 14 hónaposunk azt eszi, amit mi, ha nincs húsos étel, akkor aznap ő sem eszik. Amúgy amennI jól esik neki.

2022. jún. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szokott kenyeret, tésztát, sonkát, sajtot, ropit, ekszet, husit stb. kapni egészben, amit harap és rág is, de sajnos sokszor még nem eszik meg normál mennyiséget így, eljátszadozik vele, ezért szoktam a főzelékbe is tenni, mert azt szépen megeszi. De köszönöm a válaszokat.
2022. jún. 12. 16:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyerekfüggő is. Én eleve sosem turmixoltam neki semmit, egészben kapta világéletében, 13 hónapos kora körül egy fél öklömnyi fasírt volt nagyjából az, amit megevett. Vagy ha bolognai spagettiről beszélünk, ahol azért nem annyira egyértelmű a mennyiség, akkor meg ki tudja, de abból azért csúszott rendesen, általában egy maréknyi tésztára egy evőkanálnyi szószt raktam, és az többnyire mind lecsúszott. De nem volt egy nagyevő sosem, most 22 hónapos, kb most találta meg az étvágyát, most már ha olyanja van, annyit képes megenni, mint én magam :D Husiból is.


Szerintem az igény szerintiség nem árt egy ekkora gyereknél, én mindig annyit adtam/adok neki, amennyit igényel. Ha egyáltalán nem kér, akkor egyáltalán nem kap semennyit, ha meg két felnőtt adagját, akkor annyit.

2022. jún. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igény szerint. Egyik gyerekem ennyi idősen egy körömnyit ha megevett és nem csak húsból ilyen keveset, hanem mindenből. Egy étkezés se volt kiváltva.

A másik tenyérnyi rántott hús mellett megevett 4-5 fasírtot és napi ötször evett velünk (darabosan). És ő volt a vékonyabb.

2022. jún. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na hát az én fiam 15 hós múlott, de 14 hósan simán megevett általam készített mini fasírtgolyóból 8-at, persze nem egyszerre de egésznap nassolta, imádja a húst. Viszont tény nincs két ugyanolyan gyerek, szerintem sem gond ha nem kap mindennap, mert pl nálunk is kb 13 hós volt mikor totál átálltam arra, hogy a miénket egye. Néha van ha nagyon fűszeres stb akkor max picit kap és vagy készítek neki mást vagy üveges, de szerintem ezt ne aggódd túl. Közben is adj neki tejtermékeket, tojást ha semmire nem allergiás. Hidd el ha ti is változatosan étkeztek az neki bőven jó. Érzékeled egy idő után úgyis ami a fogára való. Esetleg ha egy tanácsot megfogadsz: heti 1x májat és 1x halat adj neki, ha szereti. Vas és más egyéb dolog miatt. Fiam ma pl krumplipürét evett(ez jó krémes) egy kis csirke reszteltmájjal(darabos). Így evett kettőt egyben, rágásra ösztönzi, nem mellesleg imádjuk. Néha hagyd hogy a darabosabb ételeket megfogja, játszon/ismerkedjen vele.. nálunk is sokszor ezért hisztizik evés közben, mert maga csinálná.
2022. jún. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!