Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Falatkás hozzátápláláshoz...

Falatkás hozzátápláláshoz mekkorára kell vágni a falatokat?

Figyelt kérdés
2022. júl. 15. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Kb mint egy felnőtt ujja. Így meg tudja fogni és harapni belőle.


Én mondjuk nem blw-ztem, hanem úgy 7-8 hósan kezdtem kenyér/kiflibéllel a darabosat. Eleinte a szájukba tettem, mutattam, hogy kell rágni, aztán hagytam, hogy ők vegyék a szájukba, majd ha már ügyesen szájba tették a kaját, meg szépen rágtak is, akkor jött az "önálló" evés. Ujjnyira vágott ételt kapnak (pl. puha hús, omlett, párolt répa, krumpli, házi felvágott, kenyér), ezt szépen elcsócsálják. Van, hogy több kerül a földre, mint a pocakba, olyankor ujjbegynyi falatokat teszek eléjük, az nem megy mellé. 😊

2022. júl. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És kb mekkora neki egy falat? Mint pl egy borsó?
2022. júl. 15. 11:43
 3/4 anonim ***** válasza:
39%
Hát, mikor mekkorát sikerül törni, vágni, vagy éppen harapniuk. 😄
2022. júl. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%
6 hósan akkorákat csináltam, mint az ujjam. Most 10 hós, kenyérből már ujjperc méretű katonákat csinálok neki. De ami keményebb és soká kell csócsálnia, pl. paprika, vagy csúszós, pl. őszibarack, annál maradt a nagyobb darab.
2022. júl. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!