Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mikor kezdte az anyatejes...

Ki mikor kezdte az anyatejes babajanak a reggelit majd a vacsorat adni?

Figyelt kérdés

Vedonom azt mondta, ha mar jobban megy neki a darabos akkor kezdhetjuk el. Ez most mert van osszefuggesben? Kezebe is adok keksz, parolt zoldsegeket,fozelekbe is kap darabosat es megyeget.

Illetve ha tizorai gyumolcs keksz,vagy joghurtosat kap,

Ebédre fozeleket, uzsonna valtozo,van hogy nasi,mint babapuding,vagy szinten fozelekeset husisat,

Akkor reggelire meg vacsira majd miket adjak hogy valtozatos legyen?


Illetve amit nem ertek, ugye mondjak, hogy egy eves korig meg kell legyen a napi fél liter anyatej annak hianyaban a tapszer, akinek a babaja anyatejes,honnam a csudabol tudja mikor mennyit kivan kiszopizni a baba? Nem hiszem, hogy mindenki meregeti.. kevesebbet szopizik miota van ht, leginkabb alvasok elott inkabb, nem éhes,nagyon jo kedvu,mosolygos,eros,mozgekony baba.



#ötlet #reggeli #vacsora #Fellitertejnaponta
2022. aug. 15. 07:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fiam sokáig nem tudott stabilan ülni,mert megkésett mozgásfejlődésű. A ht alapból 6 hónaposan lett kezdve az ajánlások szerint,de akkor is érett meg rá. A stabilitás hiánya miatt pihenőszékben vagy ölben etettük, de csak pépeset. Az anyatej jobban bejött sokáig,étkezést kiváltani csak 1 éves kora után tudtam és az uzsi meg a tízórai volt az elsők között. Kb.másfél éves volt,mire lett reggeli és vacsi is,de még akkor is igényelte a szopit is. Most 2 éves,éjjel még mindig szoptatom igény szerint,de a nappali étkezések már mind szilárd étel. Figyeld a gyereked jelzéseit,majd ő tudja mikor mi kell neki. :)
2022. aug. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én igény szerint szoptattam rendszer nélkül, és ölbe vettem a közös étkezéseknél és a kezébe adtam ezt-azt, ha ébren volt. Ha aludt, akkor kihagyta, annyival többet szopott, de ez úgyse volt nagy mennyiség. Ebből fokozatosan alakult ki, hogy napi 5x eszik szilárdat. Úgy főztem, hogy a baba is ehesse. Mióta ül, etetőszékbe rakom, így 100x egyszerűbb azért. Önállóan eszik ál
2022. aug. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos kortól van bevonva a családi étkezésekbe. Előtte is jött velünk a konyhába, de azóta kap is enni. Aztán vagy kéri, vagy nem. Nincs erőltetve.
2022. aug. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem iszsz a fiam, 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de nem volt kedvem erőltetni, hogy mindenképp az egyik vagy másik étkezés legyen először kiváltva, mert tök más napszakokban akart rendes ételt kóstolni. Mindig megkínáltam amikor én is ettem, az elején pürével, aztán amikor tudott ülni már falatkákkal. Ha elfogadta evett, ha nem, nem. Anyatejet is akkor kapott, amikor kért, ha kaja után, akkor akkor is.

Most 10 hónapos, már többnyire mindent eszik velem együtt, és napi 2-3x kér még cicit. Ha fogzik akkor sűrűbben, és éjszaka is még sokszor.

2022. aug. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaposan kezdtük, de nem nyelt le semmit. Majd rájöttem hogy csak a pürére hiszi azt hogy meg akarom mérgezni, a darabosat elfogadja, így blwztunk 7 hónapos kora óta. Azóta kap mindig reggelit és vacsorát is, de egy éves koráig 90%ban anyatejen élt, utána kezdett érdemi mennyiségeket fogyasztani, mikor már szépen tudott villázni, kanalazni. Egyszerűen ő ilyen volt, nem engedte hogy más etesse. Kis önálló azóta is. 🙂
2022. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ISZSZ baba (volt), mindig ott volt az etkezeseknel, majd 6 hónapos kora korul kezdtük a BLW-t. A mi etelunkbol kinaltuk, de sosem volt erőltette. Reggeli, ebéd, vacsora, illetve amikor én reggel vagy délután ettem gyümölcsöt, akkor megadtam neki a lehetőséget, hogy kóstolja meg. Ő is megkésett mozgasfejlodesu volt, ezért 11 hónapos koráig a BLW biztonsági szabályainak megfelelően olunkben evett, majd stabil ülés utan kapott saját etetoszeket.
2022. aug. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!