Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónaposan alig fogadja el...

7 hónaposan alig fogadja el az anyatejet viszont a püréket meg imádja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rengeteget olvasok arról,hogy a babák alig fogadják el “normális” kajákat/nem halad a hozzátáplálás.

Viszont nekünk pont ennek az ellentéte van,amiről nem tudom “baj” e?! A lányom (most lesz 7 hónapos pár nap múlva) 100% anyatejes a kezdetektől. Iszonyú nagy cicista -volt- a hozzátáplálással (amit én sose eröltettem) szuperül haladunk de talán már “túlságosan is jól”.. A szopizások száma drasztikusan lecsökkent. Este még arra alszik el,néha nyugtatásra használja de nem az “evésre”,pár perc alatt végez vele aztán köszöni szépen nem kér többet.

Fogzáskor például cicit óriási harcok árán fogadta csak el. A pürék viszont bármikor lecsúsznak,és igényli is.. Nem mondanám hogy óriási mennyiséget eszik,de azért betermeli rendesen.. Mivel a HT előtt milliószor szopizott,volt hogy 1,5 óránként így igazából egy nagy étkezés kiváltásról nem tudok beszélni,bár biztosan több szopizást is kiváltott-elhagyott már a pürék miatt. Tehát ott tartunk hogy napközben 3-4 x szopizik max olyan 5 percekre tehát igazából alig eszik anyatejet.. Püréket-zöldség,gyümölcs,csirkehús is be lett vezetve neki és a glutén is már) mindent jóízzel megeszik.


De vajon mennyire baj hogy ilyen korán át állt arra hogy inkább a normál kaját eszi-kéri és nem a cicit?


Esetleg másnak is van így a gyermeke?



#anyatej #cicisztrájk
2022. aug. 30. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azt ne hagyd ki a képletből, hogy egy 7 hónapos 5 perc alatt többet ki tud nyerni mint egy kisebb baba.
2022. aug. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt jó ha tudod, hogy egy 7 hónapos akár 2 perc alatt is kiszívja magának anyatejből a megfelelő mennyiséget, hisz erős szívóereje van. Tehát az, hogy a szopás időtartama lecsökkent nem azt jelenti hogy kevesebbet eszik. Szerintem ha nem okoz neki emésztési gondokat a püré, akkor nyugodtan add neki, amennyit igényel.
2022. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!