Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Egy rokon azzal akar rávenni...

Egy rokon azzal akar rávenni a férjemen keresztül hogy most 4 hónaposan kezdjem a hozzátáplálást, mert kell neki a gyümölcsökből a C vitamin. De anyatejen keresztül is kap, nem? Ha én eleget eszek.

Figyelt kérdés
2022. jún. 19. 07:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Mindent megkap a baba anyatejen keresztül. D és K vitaminnal kell csak pótolni, de ugye azokat gyógyszertárival adod be neki. 6 hónapos korában elég elkezdeni.
2022. jún. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%

A WHO ajánlása szerint is 6 hónapos korig nem kell megkezdeni a hozzátáplálást, az anyatejben minden megvan, amire a babának szüksége van. 4 hónaposan a bélrendszere még nem felkészült az étel befogadására, érnie kell még.

Ha van anyatejed, azzal tápláld! :) 2 éves korig is az anyatej, ennek hiányában a tápszer a fő folyadék és ételforrása a gyermekeknek. Persze, akkor már bőven zabbantanak, de nem kell "elvenni" tőlük mert az xy azt mondta! :) bízz az anyai ösztöneidben ♡ és keress hivatalos ajánlásokat, ha a férjed meggyőzése a cél

2022. jún. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Valóban a WHO ajánlása a 6 hónap, viszont én a gyermekemhez igazítanám, ha látnám rajta hogy érdekli, akarja akkor egyszerűbb zöldségeket gyümölcsöket adnék neki, de ha azt látom hogy nem érdekli 6 hósan, én akkor azt se erőltetném, majd eszik ha akar. Nekem az az érzésem ha késleltetjük a hozzátáplálást vagy elveszti a gyerek az érdeklődését vagy habzsolni fog, ha meg erőltetjük akkor rossz kapcsolat fog kialakulni az érkezéssel. Jobb megvárni amíg a gyerek jelzéseit
2022. jún. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
8%
A WHO sokszor mond ostobaságokat.Jobb 4 hósan kezdeni a hozzátáplálást, mert időben hozzá szokik az ízekhez.és később nem lesz rossz evő-
2022. jún. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem ezen múlik az étvágy utolsó . Az emésztőrendszere éretlen egy 4 hós babának. Emésztetlenül megy át rajta a szilárd táplálék, valamint meg is terheli a gyomrát.

Kérdező csináld úgy, ahogy te jónak látod. Ne törődj mással.

2022. jún. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Az én gyerekeim nem olvasták ezt az ajánlást. A legkisebb 6 hónaposan se érdeklődött az ételek iránt. Először 8 hónaposan fogadta el szívesen a kínált ételt. De csak kóstolgatás szintjén, kíváncsiságból. Egy teljes étkezést talán 10 hónaposan tudtam nála kiváltani. Szinte első perctől önállóan evett, kézzel, kanállal.

Semmi baja nem lett, jól táplált, egészséges, nem válogatós, nem allergiás. A csípős kolbászt és a spenótot is két pofára tolja.

2022. jún. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

4. Jaj istenem🤦‍♀️


Az én fiam 6,5 hónaposan kezdte az evést és kifejezetten jó evő. Én is egyetértek, hogy akkor kezd, ha készen áll a baba, de én a 6 hónapot mindenképp megvárnám. Nem kell sietni, bőven van idő. Nincs rosszabb mikor még nem múlt el a nyelvkilökő reflex és tömik pürével a fekvő babát.

2022. jún. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Én mindenképp várni szeretnék, van is tejem bőven, csak az a baj a férjemmel hogy mindent elhisz, könnyen befolyásolható, és főleg a gyermekünk egészségére nagyon szeretne vigyázni. Nekünk első gyerek, így jobban ad a tapasztaltabb, idősebb generáció szavára, mint az enyémre. Persze mindig mutatom neki a cikkeket is, így elfogadja amit én mondok, csak időnként nagyon bele tudok fáradni ebbe az állandó vitatkozásba, győzködésbe. Mert oké, értem én hogy az előző generáció is felnevelt X gyereket és életben vannak, normális felnőttek lettek, stb. De azóta sokat változott a világ, az ajánlások, a tudomány is fejlődött. Alapvetően tudom hogy jól csinálom, csak kell néha egy kis megerősítés, főleg ilyen ellenszélben, hogy tényleg nem csak a magam feje után megyek.
2022. jún. 19. 08:55
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
C-vitamin... eszem megáll. Nég ha a vasat emlegetné (de vashiányos tünetek esetén kell csak pótolni azt is).
2022. jún. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
13%
40 évvel ezelőtt készen állt a bél rendszer? Mikor már 3,4 honaposan bőven ettünk, ugyan már.. (igen, hajrá lepontozok)
2022. jún. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!