Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák, tudnátok nekem segíteni?

Anyukák, tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Kislányom jövőhét hétfőn lesz 6 hónapos

Tápszeres az elejétől fogva

Már 2 hete is próbálkoztam a hozzátáplálással,de sem akkor,sem most nem akarja elfogadni


Kijött 2 foga 1 hónapja, egész nap 400 ml tápszert evett pár napig

Sem vizet,sem teát,semmit nem akar elfogadni

Félek,hogy ki fog száradni


Súlya semmit nem gyarapszik,ha jó napja van 600 ml max amit megiszik tápszerből,ezért mondta a doktornő,és a védőnő, hogy feltétlen kezdjem a hozzátáplálást...ne hogy baj legyen

De semmit nem akar elfogadni,gyümölcsöt sem,sem zöldséget,sem tejpépet,sem ugy hogy tápszerrel keverem,sem amit én párolok,sem a bolti üvegeset...sem Hipp,Sem Kecskeméti

2.baba...egyszerűen nem akar semmit,ha ki is nyitja a száját, kiköpi,öklendezik

Nem eröltetem,vártam egy hetet,és utána sem volt jobb a helyzet


Próbáljam minden nap a próbálkozást? Vagy megint várjak egy hetet?

Én leginkább a kiszáradástól félek

Jó persze a súlya is aggaszt, 7 kg ami 1 hónapja is ugyanennyi volt...


Szóval tényleg nem tudok már mit kitalálni,kérlek adjatok ötletet


2022. okt. 7. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Másik fajta tápszer esetleg?


Nekünk is volt egy időszak, amikor nem ivott. Én kiskanállal adtam a szájába a vizet egész nap. Mondtam neki, hogy muszáj....Ráadásul neki a veséje is problémás volt.


Túl kell élni,kínálgassad. Kitartás!

2022. okt. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

“egyszerűen nem akar semmit,ha ki is nyitja a száját, kiköpi,öklendezik”

Ez egyértelműen annak a jele, hogy nem áll még készen rá.

Itt szépen le van írva, hogy mik a jelei annak, ha készen all rá, pl. hogy nem oklendezik, és nincs már a nyelvkiloko reflex:

[link]


Egyetek együtt, és tegyél elé falatokat abból, amit te is eszel, persze puhább dolgokat, pl. főtt répa, ilyesmi. Hadd ismerkedjen vele, tapogassa meg. Ha megeszi, megeszi, ha nem, akkor nem, egyszer majd csak rákap.


Nem lesz semmi baja, ha most még csak a tapszert eszi (1 éves korig 90%-ban amúgy is tejalapú a fő táplálék) , plusz a hozzataplalas az elején tényleg csak kóstoltatás, nagyobb mennyiséget csak később fog enni nagy valószínűséggel.

Nem lesz semmi baja, ha egy darabig keveset eszik tapszerbol, ez egy ilyen időszak, majd jobb lesz.

2022. okt. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is a darabosat javaslom. Persze ne adj a kezébe egy egész répát, mert azzal úgysem boldogul, de kisebb puhább cuccokkal próbálkozhatsz.
2022. okt. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nah igy legyen nyugodt az anyuka

Hivott d.u Doktornő az oltás miatt (Bexsero) hogy egy héttel késöbb menjünk

Kérdezte hogy haladunk a hozzátáplálással

Mondtam sehogy, erre ő, hogy ad beutalót a neurológiára, és keressek fel egy táplálkozási tanácsadót ha 2 hét múlva sem változik a helyzet...


A pufit elfogadná,mert a nővérkéje kezéből tegnap este kivette,elkezdte nyalogatni

Próbáltam darabosat is,ha a szájához emeli,egyből fintorog,és mintha hányingere lenne tőle


Szendvicset ugy eszem,hogy az ölembe van,azért is nyúl,rakná a szájába

Ha a tesója eszik általában ő is ott van velünk,kanálra nyitja a száját,amint bekerül valami már öklendezik

2022. okt. 7. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!