Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azok az anyukak akik lefejik...

Azok az anyukak akik lefejik a tejet es ugy etetik a babat, tudnatok nekem segiteni picit?

Figyelt kérdés

A problemam, azon kivul h. allandoan fejnem kell, nem nagyon tudom beosztani az idomet. A kisfiam most 6 hetes, kb. 3 orankent tudok lefejni 100-150 ml-t, a tej egyenlore eleg o nagyon szepen hizik mar 5 kilo (3,2-vel szuletett) a baj h. kicsit hasfajos es refluxos, es nagyon nehezen oldom meg a fejest, mert neha elobb ehezik meg, neha kesobb, de alt. probalom etetes utan fejni a tejet, de van mikor nem alszik ket etetes kozott es csak nyugoskodik ha lerakom nagyon sir es szinte lehetetlen fejnem 3-4 orankent. (Persze amikor alszik vagy elvan a kisagyaba v. jatekokkal akkor mas, de mikor faj a pocija akkor minig oda kell adnom a paromnak amig kb. 20 perc alatt lefejem a tejet, de o sem tud mindig itt lenni....:S)

Szoval esetleg vmi. otletetek van h. hogy lehetne ugy csinalni h. neki is es nekem is jo legyen? (Probaljam meg egyszerre fejni a ket mellem h. aztan ne kelljen 3 orankent v. ti hogy csinaljatok?)

Amugy azert nem szoptatom, mert sajnos egyfolytaban sebes a mellbimbom, mar volt itt LLL tanacsado, nover, orvos es elvileg jol szoptatom, o jol van mellen, a pozokat valtogatom es megsem..... Igy alt. estenkent v. ejszakankent szoptatom napkozben meg fejek (amugy ha erre van vmi otlet az is szivesen veszem, mert egyszerubb lenne az eletunk).

Remelem nem volt zavaros, csak siettem, elore is koszonom a valaszokat! :)


2009. jún. 8. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Nem értelek, de ha 3-4 óránként szopizik a kicsid, akkor minek fejed?

Azért sebes a melled, mert nem szoptatod, hanem a fejéssel kinlódsz.

Próbáld meg szopiztatni a kicsidet, akkor nem kell fejned és marad időd is.

2009. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Huu , lehet en irtam el, de! csak estenket szoptatom es azert mert o olyan erovel szivja(v. nem tudom) h. allandoan kisebesedik, a fejestol semmi baja nincs a mellbimbomnak. Azert este szoptatom, mert kulomben egyfolytaban veres lenne a mellbimbom. Mar probaltam szoptatni kb. 4 hetig szorakoztam vele, de nem lett jobb, azert van h. csak alt. a lefejt tejet adom oda neki, es estenket hagyom szopizni, mert akkor nincs annyit a mellen(nincs is annyi tej), es nem lesz ujra sebes, igy is faj , de ez meg kibirhato.
2009. jún. 8. 12:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Gondolom a bimbóvédőt már próbáltad,bár nálunk nemigazán vált be.

Nálam is volt sebes a bimbóm,de odaadtam neki és amikor rákapott,belemarkoltam valamibe (a fájdalomtól) aztán amíg szopizott nem is fájt.Most már alig érzem hogy fájna.

6hetes pocakfájós baba anyukája

2009. jún. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jahh, probaltuk a bimbovedot, de azzal nem hajlando szopizni....:(
2009. jún. 8. 12:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ugyan így voltam én is. Én a következőket csináltam. Nem 3-4 óránént fejtem, hanem akkor, amikor volt rá időm. Tehát ha elszenderedett 20 percre, már ugrottam is a fejőgépre. Ha leraktam a játszószőnyegre, rögtön fejtem. ÍGy aztán napjában 10-15 alkalommal is. Nagyon fárasztó volt, mert minden pihenésre fordítható időm elment a fejéssel. Én is próbálgattam cicire tenni, de nekem is tiszta sebes lett tőle a cicm. DE! ELtelt 3 hónap, és megedződött a mellbimbóm, és már nem fejek, hanem minden alkalommal szopizik a babám. Hát össze sem lehet hasonlítani a napomat azóta. Ha alszik a babám, én is pihenek, vagy házimunkázom, vagy látod, az internet előtt vagyok. Próbáld te is. Ha kisebesedik, tarts szünetet, néhány napot, aztán megint tedd mellre. Én nem hittem, hogy valaha is képes leszek szoptatni, pedig tényleg hozzáedződik a cici a szopihoz.

Ha azonban mégsem tudod szoptatni, akkor próbáld úgy, hogy nappal szoptatod, és éjjel fejsz, amikor alszik, akkor van időd. Tudom, hogx nagyon strapás, mert én is alvajáró voltam amíg ezt csináltam, de ha semmiképp nem megy a cicizés, akkor nincs más választás.

De én mindenképp ajánlom (és tudom, hogy mindenki ezt mondja, és iszonyú ideges voltam, amikor én is ezt hallgattam,), hogy szoktasd a cicidet a szoptatáshoz, és meglátod, nem fog fájni. Nekünk 3 hónap kellett hozzá, de működik. Próbáld!

2009. jún. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az utolsonak, igen az elejen nekem is faj, aztan kozben is vegig, vegul mikor mar sztem. csak inkabb cumizik akkor a legrosszabb.... :S Szoval en sem ertem, tenyleg mar 6 kulonbozo ember latta h. szoptatok es szerintuk nem kellene h. fajjon,mert ugy nez ki h. minden ok, SZERINTUK :( En is azt gondoltam h. "megedzodok" v. ilyesmi, de nem v. meddig varjak meg????
2009. jún. 8. 12:49
 7/9 A kérdező kommentje:

Az utolsonak koszonom, akkor ezek szerint meg van idom, mert mar azt gondoltam h. 1 honap utan minimum jol kellene h. menjen, de ha neked is volt 3 honap akkor en is varok meg, csak akkor megcserelem es nappal szoptatok :)

Amugy en is jobban orulnek nem egyfolytaban a fejesen jarna az eszem meg a sterilizalas, melegites tarolas stb....

Amugy eleg sz.. erzes h. nem megy :S de koszi a valaszokat :), akkor igy probalom majd

2009. jún. 8. 12:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az első gyermekemmel ugyanígy voltam, állandóan sebes, gennyes és szétnyílt volt a melbimbóm. Rettenetesen fájt, nem is tudtam szoptatni. Próbáltam bimbóvédővel, de nem jött be. Viszont vettem Garmastan kenőcsöt és melltartóbetétet (nem a puhát, hanem az Avent-nek van olyan, ami kemény, és eltartja a ruhát a mellbimbótól), és minden két etetés után jó alaposan bekentem a mellbimbóimat vele, felraktam a betétet, és akkor mostam csak le, ha már etettem. Két nap után már fájdalommentesen tudtam szoptatni. Próbáld ki, hátha neked is beválik, nekem nagyon jó volt. Most, a második fiamnál már okosabb voltam, és azonnal elkezdtem használni a krémet, nincs is semmi gond.

2009. jún. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első hetekben hasonló gondjaim voltak. Ha egyedül vagy otthon akkor hagyni kell egy kicsit sírni, nem veheted kézbe napi 24 órát. Tedd magad mellé és úgy fejjél akkor lát is téged, hátha úgy nyugodtabb lesz.

Ha sebes a bimbód hagyd pár napot pihentetni de utána muszáj cicitetni. Én mindenhol azt olvasom hogy mindig ciciztetni kell még ha fáj is. Tudom mondani könnyű. Bimbóvédőt próbáltad már? Nálam bevált. És mostmár alig kell fejnem, mert nyugodtan szopizik.

2009. jún. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!