Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adjak a 11 hónaposomnak...

Mit adjak a 11 hónaposomnak amitől kicsit fel tudom hizlalni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 8,5 kg alig eszik valamit. Ha elé pakolok dolgokat eszik pár falatot és ott ücsörög a székben mint aki jól végezte a dolgát. Ha én etetem kanállal kb védekezik, tolja és löki el magától. Délelőtti órákban megeszik 170-200 ml tápszert, tízóraira 120-180 g gyümölcsöt valami gabonával. Délben ha etetem már kezdődik a nyűgösködés hogy nem akar enni. Van hogy hagyom, de látszatra is éhes, akkor előrébb hozom az uzsonnát ami szintén egy harc. Mindenhova kerül belőle, a szemébe, hajába, orába + teljes ruhacsere. Vacsira adok neki falatokat, pl vajas kenyeret zöldség darabkával… Mégcsak egy fél foga van, néha a főtt tésztát szépen elnyammogja, de az is pár falat. Ötleteket, esetleg tejmentes receptet ha írnátok azt megköszönném.
2022. okt. 20. 21:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha együtt esztek, és kap a tiédből, az nem motiválja? Nálunk mindig az a kedvenc, ami anya tányérjáról jön, vagy pl. anya kenyeréből harapni...hiába esszük ugyanazt, úgy látszik az enyém finomabb :)


Lehet amúgy, hogy ha tízóraira benyom ennyi pépet, délben még nem éhes. Kicsit később próbáltad? És ha ő eszik kanállal, akkor se megy?


Ötletek puha falatokra: Nálunk nagy sláger volt anno cukkinitócsni/répatócsni (cukkini/répa lereszelve, sajttal, fűszerekkel, kis zabpehelyliszttel, lehet tojást is rakni hozzá, olajjal megkenve be a sütőbe), ez puha, nyammogható. Tojás rántotta csíkokra vágva, vagy főtt tojás, bundás kenyér, mellé kígyóuborka puha közepe, paradicsom leveses része. Babacsinta, tehetsz bele szétnyomkodva áfonyát.

Ezt is gyakran sütöttem régebben:

[link]

Csak nem tettem bele édesítőt, csak egy vaníliás cukrot az egészbe, de tettem rá sok banánkarikát, meg általában áfonyát, de bármilyen gyümölccsel jó.

Meg ez is nagyon jó, baba zabszelet: 6 ek zabpehely, 6 ek zabtej, 1 banán villával széttörve + bármilyen gyümölcs. Ezeket összekeverni, mikrózható tálban 3 percre betenni a mikróba és kész. Én szilikon muffinformában szoktam betenni, abból ki lehet pottyantani, egy puha valami lesz az egész.

2022. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtál! Amiket említettél az elején (együtt evés, anyáé a finomabb stb) nálunk nem vált be. Nem tudom miért, de nem eszik szivesen a gyerek. De már pár hónapos kora óta amikor még csak anyatejes volt.

Babacsintát csináltam én is sokszor, nem nagy sikert aratott pedig nagyon finom volt és puha. De amiket írtál kipróbálom, köszi a recepteket!

2022. okt. 20. 21:47
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, ha az együtt evés nem vált be :( Még az jutott eszembe, hogy ajánlom neked a Szőlőszem facebook oldalát, egy gyermekdietetikus csinálja, sok jó tippet ad, akár nagyobb korban is, meg most láttam, hogy indít online kurzusokat is.
2022. okt. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Béres csepp. Tele van vitaminnal. Növeli az étvágyat.Bár nem tudom mennyi idős kortól adható.
2022. okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%
Mondjuk nem kell tömni ha nem kívánja és túlsúlyost se kell csinálni belőle?
2022. okt. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 babyboom567 ***** válasza:
100%

Hagyd játszani az étellel,hogy megtapogassa/szétkenje/szétnyomja ismerkedjen vele.Komolyan mondom.

Egy fényevő gyerek anyukája vagyok,és az evésterápián is játszanak a kajával,pl rajzolnak a lekvárba.

Én ott is elcse..sztem,hogy hallgattam minden idióta szövegre, hogy az étellel nem játszunk.Meg legyen minden makulátlan tiszta,stbstb.

Na a 6 éves unokatesó, akinek lehetett 1,5 évesen az egész levest saját magának a nyakába lapátolnia,na ő nem lett evészavaros.Az én gyerekem, meg aki(kicsiként megevett mindent ha etettem,és ez fontos állítólag),sosem játszott vele, sosem próbálkozott,na ő most fényevő.

Nem "ételpazarlás" ha hagyod a gyereket felfedezni,fontos része az életének.

2022. okt. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%

Kisfiam hasmenéses betegség után biogaia probiotikumot kapott, olyan étvágya volt tőle, hogy egész nap evett volna. 1 hónapos kúra, addig kegyetlen étvágya volt. Nyugodtan adhatod neki, nem gyógyszer.

Amúgy szerintem ha reggelire ennyi tápszert megiszik, én nem adnék neki tizórait és akkor ebédre éhes lesz. Uzsonna pedig lenne a gyümölcs . 1,5 -2 óránkent te sem eszel gondolom.

Ha pedig nem jó evő ,azt csak megszokni tudod, nem muszáj mindenkinek hurkásnak lennie, nem az az egészséges.

2022. okt. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tippeket! Az a baba zabszelet készíthető kókusztejjel is? Illetve sajtot nem tudok bele tenni mert tejfehérje allergiás a fiam. Elhagyható vagy az fogja össze a szeletet? Írtad a főtt tojást, most még ebben a korban elvileg nem adható a fehérje ezért én a rántottát is csak a sárgájából csináltam, de úgy nem az igazi. Kb 2 hét múlva lesz 1 éves adható ennyivel előbb?
2022. okt. 20. 22:24
 9/19 A kérdező kommentje:
Beszélt itt valaki túlsúlyról? 3 óránként van etetve a gyerek, nálunk 9 körül van a tízórai, nem gondoltam hogy mindent le kell írnom hogy ne támadjanak meg egyből a szuper anyukák! Volt olyan is hogy 6 órán keresztül nem evett és úgy sem volt éhes. Az ételmaszatolás, nyomkodás, földre dobálás falra kenés kipróbálva… minden kapott belőle csak a gyerek gyomrába nem ment ahova való. És aki nem a kérdésre akar válaszolni, légyszi ne is írjon! Köszi!
2022. okt. 20. 22:35
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

Te irtad, hogy "fel akarod hízlalni". De miért?! Miért nem jó ahogy most csináljátok?


Nekem a lányom 12hónapos, kerek 8kg. De eszembe nem jutna több etelt adni neki, mint amennyit kér.

2022. okt. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!