Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan tudnám rávenni, hogy...

Hogyan tudnám rávenni, hogy egyen megint jóízűen?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos, iszsz baba születése óta, 6 hónapos korában kezdtük a kóstolgatást, minden nagyon jól is ment, az ebédet sikerült is kiváltani, de 2 hete beteg lett, tőlem kapott el egy felső légúti vírust, lázas is volt, megviselte, de már régóta jól van. Ebben a 3-4 napban nem, vagy csak kevés szilárd ételt evett, inkább szopizott, mindeközben pedig elkezdett jönni a 2 felső metszőfoga és az egyik felső szemfoga is egyszerre. Még egyik sem tört át rendesen, de az ínye fehérlik. A helyzet az, hogy ezóta egyszerűen nem akar mennyiségeket enni normális ételből, 3-4 kanàlnál többet semmiből se tudok beleimádkozni,akár én készítem, akár üveges, zöldsèg, gyümölcs, tejpép, megszokott íz, újdonság, semmi nem kell neki érdemben, kivéve a cici és a pufi. Védőnő szerint legyek türelemmel, de 1 hét alatt szerintem már rendeződnie kellett volna. Vagy várjak, amíg kijön(nek) a foga(i)? Van esetleg valakinek valami tippje, próbálok türelmes lenni, de egyre inkább idegesít a dolog.

2022. nov. 21. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez tök normális. Amikor fáj a foguk, jellemzően nem esznek annyit. Amint áttör a fog az ínyén és nem lesz olyan vörös duzzadt, valószínűleg újra lesz kedve enni. De ha most elkezded stresszelni ezzel, akkor biztos, hogy csak elmegy a kedve tőle. Hagyd rá, 1 éves korig egyébként se kötelező étkezéseket kiváltani, addig a fő táplálék az anyatej/tápszer, az is elég, ha csak kóstolgat.
2022. nov. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jön a foga, az enyém sem eszik.

Az első 2nél az ideegbaj kerülhetett, miert nem eszik, már 12 foga van, úgyhogy tudom, jön megint valami, ha nem eszik.

2022. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, hagyjad. Eszik amennyit akar. Esetleg segíthetsz neki hogy jó hígra csinálsz pépet, és poharból iszogatja kortyonként. Szintén anyatejes babám fogzaskor, betegség esetén csak anyatejet evett, szilárd ételt egyáltalán nem fogadott el. Még két évesen is volt hogy egy hétig mikor szalmonellás lett csak szopizott, és folyadékot ivott.Rendeződikk egy idő után.
2022. nov. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Sehogy. Ne eroszakoskodj mar vele, majd eszik ha ehes.

Aztan pont az ilyen szulok miatt lesz a sok anorexias meg bulimias tinedzser. Na majd az fog idegesiteni igazan.


1 eves korig amugy is az anyatej / tapszer a fo eteluk.

2022. nov. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

“de 1 hét alatt szerintem már rendeződnie kellett volna”


Mihez képest szabsz meg te 1 hetet a gyereked egyéni fejlődésének, fejlődési tempójának?!


Megáll az ember esze. Komolyan!

2022. dec. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!