Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyit evett a babád 9...

Mennyit evett a babád 9 hónaposan? Mi alapján döntötted el, mennyi kaját adsz neki?

Figyelt kérdés

Kifejtem a kérdésemet.

9 hónapos a gyermek.

6-7 körül ébred, cicizik, kap tápszert (120ml), visszaalszik.

9 körül ébred, öltözés, játék

10 körül kap pürét, 150-220g között, mikor hogy jön össze (gyümölcs/zöldségfüggő is).

12 körül alszik

14 körül cicizik, 120ml tápszert is kap

16 körül alszik

17 körül kb 150g püré

19 körül cicizik, tápszerezik (210ml - hogy kevesebb a tej estére, vagy mi miatt, de ilyenkor igényli ezt a mennyiséget, bár van hogy hagy is belőle, de a 180ml simán lemegy), alszik

0-2 között ébred, cicizik és visszaalszik.


Ami nekem a gondot okozza, hogy ő magától csak 4 óránként kérne enni, akkor kezd nyűgös lenni, de ennél ugye gyakrabban adok, hogy meglegyen a napi legalább 5 étkezése, és a fehérjebevitel is elegendő legyen. Ez így rendben van, vagy ti hogyan csináltátok? Mire figyeljek? Ha kimarad valamiért a tízórai, az sem gond neki, mert akkor 11-12 körül eszik pürét, és ugyanúgy elvan. Mikor növeljem az adagját? Tápszernél egyszerű, mert csak játszik a cumisüveggel ha már nem kéri, de pürénél még nem kapott annyit, hogy ne kérje. Max. 240g volt amit kapott, de ha adtam volna, evett volna még.

Tudom, hogy ez a védőnő hatásköre lenne... de a védőnő tojik ránk és a kérdéseimre...


2023. ápr. 20. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én azt gondolom, hogy ezt a napi 5 étkezést azért lehet egyénre szabni :)


Nálunk az alvások sokáig úgy jöttek ki, hogy csak 4 étkezés fért bele. Ennyi idősen kb. úgy volt, hogy reggel szopizott minimálisat aztán reggeli- egy üveg püré (200 g körül), délelőtti alvás előtt 150 ml tápszer, alvás után egy üveg püré (200 g), délutáni alvás előtt tápszer (150-180 ml), és aztán valamikor 9-10 hónaposan kezdett el vacsorára is pürét/tejpépet enni (200 g körül). Mi azért csináltuk így, mert akkor együtt tudtunk enni reggel és este családilag. Éjjel meg 1-2x szopizott, de ezt aztán elhagyta 10 hónaposan, amikor átaludta az éjjelt (le is választotta magát utána).


Én is ezeket a jeleket figyeltem, ha nézelődött, játszott, elfordította a fejét, akkor úgy vettem, hogy elég volt. Ha az utolsó kanál pürét adtam, mindig szóltam, hogy utolsó kanál, hogy ő is tudja. Ha utána nyűgös volt, akkor kapott még.

2023. ápr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos szintén a lányom


Reggel 7fele kel, 8fele reggeli. Kenyér, felvágott, ubi, sajt, esetleg rántotta, virsli...

Délben ebéd, amit mi, pontosabban amit mi eszünk abból ami való neki. Nem pürésítem, darabokban kapja.

Uzsonnára vagy gyümölcs (egyben) vagy joghurt, krémtúró, ilyesmik.

Vacsi 7fele, szintén amit mi eszünk.


Elalvashoz délben és este cici.


Sosem eszünk 5x.

Pürét, tápszert, tejpépet, ilyesmiket sosem kapott

Darabosat eszik, egyedül. Nem etetem. Annyit eszik, amennyit kér. Sosem mérem, jegyzem.

2023. ápr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

A fiam így evett 9 hónaposan:

Reggel 8 körül tejpép, kb.100 gramm

Tízórai nem volt

Ebéd főzelék, kb.50-100 gramm

Uzsonna nem volt konkrétan, inkább korai vacsora, mert olyan fél 6 körül evett. Ez általában tejpép volt, kb.120 gramm.

Lefekvés előtt tápszer, 180 ml

És éjszaka 1x 180 ml tápszer.

De ő sose volt nagy evő.

Most 11 hónapos, mennyiségre annyival eszik többet, hogy 180 helyett van, hogy megeszik 210 ml tápszert.

Meg hogy most már falatokat eszik. De azt is általában ha mi is eszünk, abból kér. Nem önálló étkezés neki, és nem is jelentős mennyiség.


De miért akarod amúgy növelni a mennyiséget? Nem hízik esetleg? Vagy mi az oka? Ha ő elvan ennyivel, akkor szerintem bőven elég neki.

2023. ápr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

10 hónapos most, de kb 2 hónapja beállt ez:

Reggel 6-7 közt 180ml tápi

9-10 felé tízórai gyümi, ez néha egy bébiételes üvegnyi mennyiség, néha kevesebb

13 óra fele ebéd, itt stabilan elfogy egy üvegnyi (nem bolti kaját kap, csak az űrmérték miatt mondom)

16-17 óra magasságában uzsira tápi 210ml

19-20 óra felé tejpép vacsira, ez kb 120ml

22 óra fele 210ml tápi


Napközben szokott kapni nasit, ha valamelyik étkezés esetleg elcsúszik, de igazából bármikor képes enni 😅

2023. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szoptattam, mikor kérte, leültettem enni, mikor én is ettem de csak ha ébren volt, tettem még a tányérjára, ha elfogyott. A súlya normális volt mindig, így nem izgultam nagyon. A vas miatt izgultam volna, de a húsféle a kedvence. Másfél éves korára alakult ki a fix napirend 5 étkezéssel.
2023. ápr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!