Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit rontottam el és hogyan...

Mit rontottam el és hogyan hozzam helyre?

Figyelt kérdés

22 hónapos kisfiam nem akar enni.

Kezdetek óta eroltetem az evést mert tetszett hogy szép nagy a poci,jól evett eleinte mègis tömtem ha kellett ha nem. Turmixxoltam neki nagyon sokáig. Kb 18 hónapos koráig. Nos van hogy mai napig ezt csinalom,ha nem eszik veszekszem vele. Félek hogy sovany lesz. Most 13,5kg. Kb 1-2 hete abszolút nem hajlandó megenni a főtt ételt csak a joghurtot,csokit,ebből is csak a puhát. Retteg enni. Másnál eszik,darabosat de rettenetes keveset. Joghurtból tejből sokat. Mit tanácsoltok? Ha hagyom éhezni úgymond egy kicsit,pl 1-2 evés el is marad és nem lesz erőltetve fog ez változni? Mit tanácsoltok? Igaz nem vágtam ketté egész életére az evést? Nem fog fogyni,éhen halni beteg lenni? Volt így más is vagy csak én vagyok ilyen szar anyuka ? :(


2023. ápr. 21. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de neked valami nagyon beteg hozzáállásod van a táplálkozáshou.

Te magad étkezési zavaros vagy? Súlyproblémáid vannak/voltak?

2023. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen nagyon sovany vagyok és probaltam a kisfiamat túl etetni hogy ne szenvedjen ezzel :( helyrehozható mèg ez?
2023. ápr. 21. 21:30
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is nyugodj meg, mert sugárzik a feszkó a szavaidból! Nem vagy szar anyuka, csak valószínű téged is így neveltek és nem tájékozódtál eléggé. Na de semmi baj. A 13,5 kg az nem kevés. És nem, nem fog éhen halni (nyilván nem autista, vagy szenzoros gyerekről beszélek). Csokit, nasit felejtsd el! Sajnos a 18 hónapos korig pürézés elég durván szokássá tud alakulni, de innentől falatkák vannak. Nem kell? Okés, akkor majd lesz tízórai. Nem kell az sem, okés semmi baj, majd ebéd lesz. Ha éhes közben gyümölcsöt lehet enni. A legfontosabb, hogy fejezd be az erőltetést. Együtt üljetek le, egyétek ugyanazt, hagyd had csenjen a tányérodból. Vacsira apa is üljön le veletek, beszélgessetek, nevessetek! Most meg kell tanulnia, hogy enni jó és biztonságos. Kemény menet lesz, de ha kitartasz meg lesz a gyümölcse, hidd el!
2023. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Így elolvasva nincs olyan pontja az írásodnak, amit nem rontottál el.

Ne tömd a gyereket, pláne ne azért, mert tetszik neked a nagy poci. Tudja, hogy mennyi ennivaló kell neki, annyit fog megenni.

18 hónaposnak már nagyon régen nem kéne turmixolni, nem mondta a védőnő, hogy adj neki normális ennivalót? Ennyi idősen már tanulnia kéne egyedül enni...

Miért kap csokit egy még 2 éves sincs gyerek?

Hogy jutott eszedbe éheztetni a gyerekedet? Te jó ég.


A legnagyobb jóindulattal gondolkozz el, hogy miért akarod ennyire kontrollálni a gyerekedet. Minden étkezés alkalmával tegyél a gyerek elé olyan ennivalót, ami neki való, annyit eszik, amennyit akar. Ha keveset eszik, majd eszik többet következő alkalommal, ha akkor éhes lesz. Nem kell erőltetni, végképp nem veszekedni vele, ha nem eszik. Soha ne veszekedj vele azért, mert kevesebbet eszik, mint te szeretnéd. Tiszta stressz így neki minden étkezés, persze, hogy utálja. Nem fog éhenhalni, beteg lenni csak azért, mert nem lóg róla bokáig a zsír.

2023. ápr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig pont ezzel okozhatsz neki gondokat. De a jó hír az, hogy még normalizálhatod a dolgot. Ne stresszelj rá a kajára, hanem teljesen normálisan kezeld. Ha nem eszik, akkor nem eszik, majd éhes lesz, és akkor eszik. Ha enni adsz neki, akkor ülj le mellé te is, egyél vele, ha az apja (nagyszülei, akárki) a közelben van, az is szépen üljön le enni abban az időben. De ne erőltessétek, csak lássa, hogy esztek ti is.

Szerintem azért problémázik a kaján, mert te stresszeled.

2023. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

En első körben téged küldenélek el egy pszichológushoz. Már bocsi...

Helyre lehet hozni nyilvan. De ahhoz az kell, hogy magadban rendet tegyél.

2023. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Holnaptól új lappal nyitok. Nem akarom elbaszni az egész életét mert én (bele vagyok bolondulva) hogy nem jó ha sovany az ember. Probalom letenni a stresszt az evésről!!! És bizok benne sikerülni fog
2023. ápr. 21. 21:46
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Első körben magadnak keress egy jó pszichológust, és ezt tényleg nem bántásból írom, itt előszötlr téged kell helyretenni.
2023. ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hiszek nektek ès igenis talpra állok és nem okozok a gyermekemnek csalódást
2023. ápr. 21. 22:14
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Először már rég nem kéne pépeset enni. Másodszor az enyém rossz evő, vagyis csak 2-3 dolgot hajlandó enni. Eddig én is stresszeltem( de nem q súlyán),emiatt egyre inkább nem evett,mert feszültté tette minden evés. Most stratégiát változtattam.

Kiteszek valamit imád és egy új ételt is. Ha az újat nem eszi akkor is ott a kedvenc kaja vagy a víz és végig mosolygok,plusz most elkezdtem játszani az étellel. A falatka"elbújik" a tál mögött és azt "mondja" jaj vagy csak ugrálgat mintha élne stb. Ettől vidám lesz én is nevetgetek és emiatt elkezdett enni:)

Az élet minden területére igaz,ha stresszelek vagy duzzogok akkor ő is hisztizik,stresszel. Minél lazább vagyok annál jobban kezelhető. Legyél zen😉

2023. ápr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!