Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi idős korban kezdtétek...

Mennyi idős korban kezdtétek kiváltani a reggelit és a vacsorát? Miket adtok ezen étkezésekre a babáitoknak?

Figyelt kérdés
9 és fél hónapos lesz a babám. Jelenleg 3 étkezést kiváltottam már. Tízórait, ebédet és uzsonnát már kiváltottam.

2023. jún. 19. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Mi még nem váltottunk ki egyet sem, de minden étkezésre kap valami ennivalót és utána tejet. Reggel tojást szokott enni, sonkás vagy szalámis szendvicset sajttal, avokádós kenyeret, zabkását, amerikai palacsintát, péksütit (én csinálom házilag), virslit paradicsommal. Vacsira általában azt szoktuk enni, mint ebédre, úgyhogy az meg tényleg bármi főtt kaja. Ilyenkor szoktam neki hagyni, hogy jól összekoszolja magát, úgyhogy ilyenkor tanítom levest enni, hagyom, hogy a szószos tésztát szétkenje a kis fején. Ilyenkor csak pelust adok rá. 11 hónapos
2023. jún. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Nem váltottam ki étkezést egyáltalán. Igény szerint szopott a lányom, tehát evéd után mindig szopott is kb 1.5 éves koráig.

2 évesen választottam el.

2023. jún. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tápszeres gyerekem 8-9 hónaposan már nem fogadta el a tápszert, onnantól csak rendeset evett.
2023. jún. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Hova rohansz?

Egy éves korig bőven jó, ha a tápszer, vagy az amyatej a fő táplálék, és mellette igény szerint eszik mindent.

2023. jún. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Ez a kivaltas osdi , maradi dolog. Miert nem koveted a tudomany fejlodeset ?

1 eves korig egyebkent az anyatej / tapszer a fo taplalek.

2023. jún. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

2es válaszom miért lett lepontozva a béka feneke alá?


Mikor 2 évesen elválaszottam a lányom, az orvos kezdett rimánkodni,hogy ne tegyem még...


De sajnos akkor már az én egészségem forgott kockán a szoptatás miatt.


Gondolom,ha annyira felesleges lett volna, kezd győzködni,hogy tartsak még ki.


Hozzáteszem, emellett evett mindent a gyerek szépen. Csak igényelte a tejet is.


Nekem mondta a védőnő is,hogy nem kell kiváltani étkezést,hadd kapjon evés UTÁN mindig tejet is.


Nagyon is jól bevált ez a módszer.


Mert nem volt stressz,hogy mikor eszik mennyiséget (de utálom ezt a kifejezést...)

Annyit evett mindenből,amennyit épp kért.


Így lett egy iszisz babából jóevő, stresszmentesen táplálkozó kisgyermek.


Ami később NAGYON jól jött,amikor kiderült, hogy autista. Nem volt gond az evésével, nem szelektált, mindent megkóstolt.


Nem mértem grammra soha semmit (a gyereket sem). Mennyi idegtől menekültem meg...

2023. jún. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Javítok:


Gondolom,ha annyira felesleges lett volna, NEM kezd győzködni,hogy tartsak még ki.

2023. jún. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem sietek sehova szerintem. Még nem szeretném teljesen kiváltani az összes étkezést. Főleg az estit nem, mert a fürdetés utáni etetés az altatási rutinunk része. Reggelinél viszont már gondoltam rá, hogy a tápszer mellé mást is kapjon. Próbaképpen, hogy hogyan reagál rá, szereti-e, igényli-e vagy még nem.


Tényleg nem sietek, napközben igényli a rendes ételt, pürét. Többször van rá példa, hogy ha evéskor velünk van a konyhában, esetleg őt is etetem, akkor látni rajta, hogy enne belőle, azt enné, amit mi. Ha pedig beteszem a szobába a szőnyegre játszani, simán kimászik a konyhába és néz minket.

Bolti pürét nem eszi meg, de amit főzök, azt szereti. Védőnőt is kérdeztem többször is. Nem mondta, hogy korai lenne, sőt inkább pozitívan értékelte, hogy jól főzök a kicsinek, változatosan.

2023. jún. 20. 09:15
 9/10 A kérdező kommentje:
Még annyit kifelejtettem, hogy amit főzök neki, az szinte minden házi, a kertből. Nagyon betáraztam tavaly házi saját gyümölcsből, kertben termett zöldségből. Tényleg csak pár alapanyag bolti, amit nem tudok megtermelni, pl. rizs, zabpehely, hús.
2023. jún. 20. 09:18
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a kezdetektől bevontam minden étkezésbe. Ez nem jelentette, hogy bármelyiket is ki akartam volna váltani, sőt, itthon most is minden étkezést anyatejjel zár, másfél évesen.

Házon kívül nem kér cicit, elég neki a szilárd étel.

2023. jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!