Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A kislányomnak tejallergiája...

A kislányomnak tejallergiája volt/van. A kérdés, hogy hogyan, mivel és mikor lehet újra bevezetni?

Figyelt kérdés

Ekcémás, kiütéses lett a tejtől, illetve bukós volt. Sok problémánk volt hozzátáplálással, evéssel.

Nemsokára betölti az egy évet. Már nem írnak fel speciális tápszert, és felírással is elég drága volt.

Felmerült a kérdés mivel és milyen mennyiséggel tudom kipróbálni, hogy elmúlt-e már az allergiája. Érdemes-e most kipróbálni vagy mikor ajánlatt? Semmit sem tudok nem segít senki.



2023. aug. 3. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták hogy mivel csak eczema volt, rendes időben vezessem be egyéves kor előtt. Héthónaposan bevezettem és semmi baja azóta sem.
2023. aug. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy nem gasztroenterológiai diagnózis volt, hanem ilyen "pöttyös és fáj a hasa a gyereknek, lehet tejallergia". Simán lehet hogy nem az volt.
2023. aug. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyerekorvostól kérdezd meg illetve gasztroenterológustól. Nálunk elég későn jött ki és véres hasmenéssel,úgyhogy egyelőre másfél éves korig úgy beszéltük a gyerekorvossal,hogy nem kezdjük a visszaterhelést. Addig ő például nem ad gasztros beutalót,de nem kizárt,hogy kérek egyet majd ott magánrendelésre. De van olyan gyerekorvos,aki elküld hamarabb gasztroenterológiára és ott át lehet beszélni,onnan egyébként tudnak adni szakorvosi javaslatot is a tápszerre,ha fennáll még az allergia és szükség van rá. Nekünk sem írják fel már,13 hónapos most,úgyhogy ezt a részét megértem,de mi azt beszéltük,hogyha másfél évesen tolerálni fogja is marad ez a tápszer,mert ezt bírja,szereti,nekem megér ennyi pénzt. Sokadik váltás volt már sajnos,így örülök,hogy bevált. Gyerekorvos mit mondott?
2023. aug. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha igazi tejallergiás, akkor gondolom jártok gastroenteorológiára.

Az orvost kell megkérdezni.

2023. aug. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt. Gasztrón voltunk, ott 90% kedvezménnyel írják fel.

Nekünk 2 évesen engedték a visszaterhelést. Persze nem jött össze :)

2023. aug. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Volt véres széklet is, aztán diéta után elmúlt. A gasztrosnál voltunk evés problémával, amiről az volt a véleménye, hogy a szülő hibás, hogy a baba nem jól eszik...de ez hosszú történet. A lényeg én az orvosoktól már semmit se várok.

Nem akarom, hogy újra előjöjjenek az evés problémái azzal, hogy adok neki tejeset és megint fájni fog a hasa, aztán hónapokig nem eszik semmit.

2023. aug. 4. 20:46
 7/9 A kérdező kommentje:
A kérdésem inkább arra irányult, hogy ha most megpróbálnék tejeset adni mivel és milyen mennyiséggel kezdetnem el.
2023. aug. 4. 20:47
 8/9 A kérdező kommentje:
Tapasztalatokat várok, másnak hogy történt, mit adott ilyenkor először.
2023. aug. 4. 20:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ezt magamtól nem merném kérdező a lányomnál,pedig gyerekosztályon dolgozom évek óta,ahol csináltunk pár terhelést már. És ha tegyük fel otthon előjönnek tünetei,véres széklet,mit mondasz? Magadtól elkezdted random terhelni az alapján,amit ideírtak?Vállalod a felelősséget is? Én keresnék egy megbízható orvost,akiben megbízol. Vannak olyanok,akikre én se bíznék semmit,de bizony van rengeteg normális is,kérdezz utána ki a legjobb és beszéljétek át. Olyan nincs,hogy mindenki barom...

Illetve láthatod,én írtam a 3#-ast,nekünk másfél évesen engedik visszaterhelni,pont a véres széklet és a késői kiderülés miatt is. Egy másik válaszoló írta,hogy nekik 2 évesen. Ha a tápszer ára a probléma,gasztrós ír fel javaslatot rá,meg legalább átbeszélitek és megvizsgálja a doki.

2023. aug. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!