Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen ételeket adhatok...

Milyen ételeket adhatok először a babámnak?

Figyelt kérdés

Néhány héten belül elkezdjük a hozzátáplálást a babámmal, aki kizárólag tápszeres. Nyilván mindent átbeszélek a védőnőnkkel, de érdekelnének saját tapasztalatok is, mivel minden baba más. Tudom, hogy szinte mimdenhol az almát mondják az első dolognak, amit meg kell vele kóstoltatni. Viszont tartok tőle, az nem fogja túlságosan bántani a pocakját? Sütőtök, répa, édesburgonya, vagy esetleg valami hasonló nem lenne könnyebb neki?

Illetve az is érdekelne, ki milyen fajtát adott először. Mivel nagyon sok körte, alma, szilva féle van, nem tudom mit szabadna, vagy teljesen mindegy? A céklát mikor adtátok először? Valamint a barackot, mivel már nincs szezonja, fagyasztottan lehet valahol kapni, mint pl a meggyet?


nov. 18. 05:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
43%

érdekelnének saját tapasztalatok is, mivel minden baba más


Akkor mire mész mások tapasztalatával?

nov. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
15%

Mindig alma az első és ha ugy van elkészítve nem bántja a pocakját,utána répa édesburi stbstb én má4 adtam neki kekszet

Én most bébiételeket vettem.neki elsőkörben azokból eszik,utána majd főzök neki.

6hónapos tápszeres,ebbe volt màr.málnás,mangós narancsos alma sütötökrépa borsó zöldségek rizs.

Nálunk a borsótól fáj a hasa de ugye megkell szoknia mivel elöször evett ilyet

nov. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Én a nagynak őszibarackkal, a kicsinek répával indítottam, nekem 32 évesen sem bírja a gyomrom az almát. 😊 Viszont nekem téliek a gyerekek, így akkor volt friss mindenből, mikor kezdtük. Most, nov-dec. környékén répával indítanék.
nov. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%

Fiam áprilisi. Vele őszibarack-alma- krumpli volt az elsők közt.

Lányom szeptemberi, vele sütőtök-répa-krumpli.


Fagyasztani nem fagyasztottam semmit. A kiolvadt zöldség/gyümölcstől egyenesen rosszul vagyok. Így szezonálissal kezdtem mind a kettővel.

nov. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a gyerekorvos azt mondta hogy krumpli répával kezdjem, ne almával, mert az nagyon savas, így is tettem.
nov. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

#1

Sikerült megragadnod a lényeget, úgy látom.:)

Arra gondoltam, hogy mivel mindenkinek az almát ajnánlják először, érdekelne, ki kezdte azzal, ki esetleg mással. Hogy bírta a pocakja a babáknak, merjem-e azt adni először. Mivel minden baba máshogy fogadja, arra voltam kíváncsi mire számíthatok, ha almát kap elsőként. De köszönöm a segítőkész válaszod.

nov. 18. 07:38
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többieknek a segítséget. A sav miatt aggódok én is, a védőnő szerint több almaféle is gyengébb ilyen szempontból, azt hiszem a gálát említette, hogy talán azzal indíthatunk. Azzal van valakinek esetleg tapasztalata?
nov. 18. 07:40
 8/25 anonim ***** válasza:
46%

Banànt, főtt répát adtam először.

Bàrmi jó, ami ritkàn allergizàl ès nem fulladàszveszlyes.

Amiket eddig írtak azon kívül pl. péppé főtt rizs, natúr gvesztenyemassza, szàlka nélküli hal is ilyen

nov. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%
Ha pureztunk volna, akkor edesburgonyat kapott volna eloszor. Az alma savas. Mivel blw gyerek, igy bundas kenyer volt az elso.
nov. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
11%

Miert nem nézel hozzátáplálási táblázatokat?

Foleg a tej mogyoro glutén az amiket kesobbre kell hagyni es óvatosan bevezetni.

nov. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!