Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen ételeket adhatok...

Milyen ételeket adhatok először a babámnak?

Figyelt kérdés

Néhány héten belül elkezdjük a hozzátáplálást a babámmal, aki kizárólag tápszeres. Nyilván mindent átbeszélek a védőnőnkkel, de érdekelnének saját tapasztalatok is, mivel minden baba más. Tudom, hogy szinte mimdenhol az almát mondják az első dolognak, amit meg kell vele kóstoltatni. Viszont tartok tőle, az nem fogja túlságosan bántani a pocakját? Sütőtök, répa, édesburgonya, vagy esetleg valami hasonló nem lenne könnyebb neki?

Illetve az is érdekelne, ki milyen fajtát adott először. Mivel nagyon sok körte, alma, szilva féle van, nem tudom mit szabadna, vagy teljesen mindegy? A céklát mikor adtátok először? Valamint a barackot, mivel már nincs szezonja, fagyasztottan lehet valahol kapni, mint pl a meggyet?


2023. nov. 18. 05:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
34%
Lepontozhatsz, de most mennyivel is vagy előbbre? Adsz neki egyszerre almát, barackot, krumplit meg bundás kenyeret?
2023. nov. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%
Mi is blwztünk, azt ette 6-7 hónapos korától mint mi.
2023. nov. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
91%

"Mivel minden baba máshogy fogadja, arra voltam kíváncsi mire számíthatok, ha almát kap elsőként"


Mivel minden baba máshogy fogadja, fogalmunk sincs, a tiéd hogyan fogadja. Lesz, aki azt írja, semmi baja nem volt, lesz, akinek nem volt jó. Akkor most ebből tudod, hogy a te más gyerekednek adható-e?

2023. nov. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Almát adtam neki először, édesebb fajtát, Gálát. Nem fájt tőle a pocija. Utána sorra próbáltuk ki a következőket: banán, körte, szilva, répa, sütőtök, burgonya, édesburgonya. Fagyasztott gyümölcsöt, zöldséget is lehet nekik adni.
2023. nov. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
93%

Blw-ztünk, azt ette, amit mi. Az első alkalommal elvett egy darab kenyeret a tányérunkból.


Egyébként mennyi idős a babád? Megérett már a hozzátáplálásra?

2023. nov. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

3.5 hónapos. 2-3 hét múlva elkezdhetjük, de addig még találkozunk a védőnővel, majd akkor eldönti érett-e rá, de eddig azt mondta, nem látja akadályát.


Szerettem volna másoktól tudni, hogy kezdtek hozzá, mert picit tanácstalan vagyok még. Nem gondoltam, hogy ennyi fantasztikus, okos szuperanya esik nekem, mert talán rosszul fogalmaztam meg az elejét. A kèrdésekre érdemlegesen nem tudtak válaszolni, csupán kötözködni. Köszönöm nekik.:)

2023. nov. 18. 10:25
 17/25 anonim ***** válasza:
27%

Én Szlovákiában élek, itt nem gyümölccsel szokás kezdeni. Betoltott 4.honap után kezdtük a hozzataplalast, gyümölcsöt először kB 7 hónaposan evett.

Itt zöldséggel kezdünk (burgonya, répa, sütőtök, cukkini, édesburgonya, karalábé brokkoli, spenót, karfiol, petrezselyem... Ezek voltak az elsők, amiket bevezettem) , aztán hús, tojássárgája. Nekünk eleve a dokineni a tejalapu kásákat javasolta elsőként, úgyhogy tulajdonképpen mi először a vacsit váltottunk ki rizskásával, utána jött, hogy ebédre fokozatosan bevezettuk a fent említett ételeket.


A mi dokinenink a legujabb tanulmányokra alapozva a 7.honap végéig bevezettette a glutént, a tojásfehérjét, halakat illetve a diot/mogyorót is.


Gyümölcsöt csak akkor kapott, amikor 7-8honaposan elkezdtuk kiváltani a tízórait is. Érdemes szezonális gyümölcsöket adni (alma, banán, körte, barack), szerintem teljesen jó, ha üveges bébigyumolcskent adod (februárban nem terem barack, szilva, stb)


Betoltott 8.honap után már evett joghurtot, vajat, 10.honap után túrót.


Egyébként a személyes tapasztalatom és véleményem, hogy annyi felé nézet, ajánlás, táblázat van (mindegyik más hónapra sorolva az adott étel bevezetését), hogy ha mindet elolvasod, akkor csak egy nagy káosz lesz a fejedben és kB sirhatnekod lesz, mert nem tudod, hogyan csináld. Legjobb, ha elolvasod pár ajánlast, táblázatot, majd kivalasztasz egy neked szimpatikusat és azt követed. Akkor kevésbé fog bonyolultnak tűnni az egész (én céklát Pl ez okból csak 10.honap után adtam, a mi tablazatunkban így volt.... Más táblázatokban meg az elsők között adható zöldségek között szerepelt... Szóval nehezen mész el rajta, hogy akkor mi is a helyes).

Plusz mivel ekkora a különbség az ajanlasokban, ezért nyugtasdon meg, hogy olyan nagyot nem tudsz hibázni, bárhogy is csinálod.

2023. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Purezunk, de nem kovetek semmilyen tablazatot es nem vezetgettem be hetekig egy adott kajat. 6 honaposan kezdtuk el.

Elsonek banant kapott, mert az volt itthon, masnap joghurt es edesburgonya, utana csirke es krumpli volt. Es ennyire emlekszem,mert aztan adtam neki mindenfelet, gyumolcs, zoldseg, hus vegyesen, szeretnem, ha sok-sok izzel es etellel talalkozna, megha nem is eszik sokat, legalabb megnyalja. En adok neki neha bebietelt is, azt nezem, hogy ne legyen benne cukor es tartositoszer.


Egyebkent a kedvence most zabkasa es az avokado. :D 7 hos.


En azert nem rohannek annyira kerdezo, kisfiam tapszeres, allitolag akkor 4 honaposan mar elkezdhettuk volna, de en inkabb vartam. Es nem tudom, hogy szerencse kerdese vagy tenyleg szamit valamit, de soha semmitol nem fajt eddig a hasa, nem volt gond a kakival, nem volt mar eros nyelvkiloko reflexe, emiatt siman elfogadta a kanalat es az eteleket, nem akarta azonnal kitolni a nyelvevel.


Szoval annyira nem kell sietni szerintem, de ez csak az en velemenyem :)

2023. nov. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Bocsi ha rosszat írtam,de ha megparolod az almát semmien savat nem csinál.1#
2023. nov. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
76%

"3.5 hónapos. 2-3 hét múlva elkezdhetjük, de addig még találkozunk a védőnővel, majd akkor eldönti érett-e rá, de eddig azt mondta, nem látja akadályát."


Egy 4 hónaposnak semmi szüksége hozzátáplálásra.

A legfrissebb (2019es EMMI ajánlás, olvasd el, ha nem hiszel nekem) ajánlás szerint is 6 hónapos korig kizárólag anyatej, vagy tápszer javasolt. Utána lehet kezdeni a hozzátáplálást. Egy 4 hónapos nem tud ülni. Fektetve etetni pedig fulladásveszélyes.

4 hónaposan az emésztőrendszere sem elég érett, nem emészti mwg a püréket, csak átmegy rajta. Persze mivel a kakija homogén, ezt nem látod, de ettől még így van. Semmiről nem fog lemaradni, ha vársz 6 hónapos korig. Lesz egy egész élete enni.

2023. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!