Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálásnál ez rendben...

Hozzátáplálásnál ez rendben van vagy kevés, és változtatnom kellene valamin?

Figyelt kérdés

Most töltötte a 7 hós, és épp stagnál unk. 6 hótól minden nap kóstoltattuk már tízorainál. 1-2 hete napi többször is kinálom. Viszont még mindig keveset eszik: eddig sikerült már korábban ilyen 40g-ot, de most egy hete még annyit se… Csak pár kanállal max és abbahagyja.


Tudom, hogy 1 éves korog fő táplálék az anyatej….. De a védőnő 2 hete mondta hogy 7-8 hósan min 1. Vagy 2 Kiváltott étkezés kéne elvileg, 8-9 hósan meg 3… Meg ugye mellette a vasat és egyebeket is kiegészítésként be kene vinnie valamivel, mert kevés csak az anyatej hogy fedezze.


1 vagy 2 hete viszont vannak napok h egyáltalán nem is erdeklodik, 1-2 kiskanál max és annyi….


Tudom bárhogy segíteni?

Ami még érdekes, hogy pürézunk eddig csak, de most is ebédnél a kezemből a husit kinézete, jött volna, így a püréből evett 2-3 kanállal és annyi..

Még nem ül egyedül, próbálkozhat puhább darabossal (párolt répa pl, vag vettem bulátát)? Csak mert a kanalat is saját maga akarja a szájába fogni.


Nem igen akartam BLW-zni, de emiatt lehet tennék egy próbát, mert így nem eszik..



ápr. 2. 14:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Tehát vagy kb semmit nem eszik csak belekóstól 1-2 kiskanállal, ha jobb napja van, megy 40 g is (tízórainal általában). De ma pl semmi
ápr. 2. 14:41
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jajj ez a védőnéni...

Figyelj 2 gyerek és rengeteg olvasás után azt mondom neked, hogy nem kell ennyi idősen kiváltott étkezés! Ez egy rémes hülyeség, ami benne maradt a magyar védőnői ajánlásokban is.

6 hónapig eleve a legjobb az anyatej vagy tápszer. Nincs különbség az anyatejes vagy tápszeres baba hozzá táplálásában.

Nincs olyan gyerek aki előbb utóbb ne kezdené el megenni a felnőtt ételeket- ez valakinél 1 éves korban van, valakinél 1.5 vagy esetleg 2. Ehhez sokszor rögös út vezet. De a baba nem stresszel rajta, csak mi anyukák izzadunk emiatt. Kóstoltatni addig bőven elég míg nem kap rá az evés ízére. Nagyobbik fiam 6-7 hónaposan már haspók volt, a kisebbik 10 hónaposan még inkább csak tápszerezett. 1.5 évesen már ettek mindent. Csak eltérő tempóban fejlődtek.

Ha kérdezték a védőnők hol tartunk mindig mondta, hogy minden rendben, nem kötöttem az orrukra, hogy eszik-e a gyerek vagy nem, mert jöttek volna az "enni kell" terrorral.

Szóval ráértek a kiváltással. Nem szabad megtömni sem a babát. Bízz a gyerekedben. Jelezni fogja mikor áll készen a több szilárd ételre.

ápr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vaspótlásról az 1-es válaszomhoz: nálunk az elsőnél nem akart pótlast felírni a gyerekorvos, mondván hogy etessem vas-tartalmú kajákkal. Köszi... csak ha fogzik semmit nem eszik 1-2 hétig.

Vettünk Maltofer tablettát, elnegyedeltem, pici vízben feláztattam és 2-3 teáskanálnyit adtam a gyereknek 3 naponta. Nem lett vashiányos. Csak ez a

szerencsétlen gyereorvosbe akart tartani nekünk, hogy ne okoskodjak. Na mindegy... magyar e.ü.

ápr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"7-8 hósan min 1. Vagy 2 Kiváltott étkezés kéne elvileg, 8-9 hósan meg 3"


Hülyeség. Az én fiam kb. 8 hónaposan evett meg egy teáskanálnyit valamiből (a meggy volt az első ami bejött neki, úgy rémlik). Nem lett vashiányos (direkt megkérdeztem erről a gyerekorvost, azt mondta, nem kell aggódni). Igaz a második a csirkemell volt meggyel, szóval amint tudtam, tettem a vashiány ellen.


Nálunk nem volt olyan, hogy "kiváltott étkezés". Ha ettem, megkínáltam a gyereket is, hacsak nem aludt éppen. Amúgy meg igény szerint szoptattam. Volt nap hogy 3x kóstolt, volt hogy egyszer se.


Lehet úgy, ha még nem tud ülni, hogy ölbe veszed, a karodnak-törzsednek támasztod a hátát (ha jobb kezes vagy, akkor a bal karodnak) és míg te eszel, a kicsi válogathat a tányérodról. Vagy elé is teszel egy tányért, a magadét meg kicsit messzebb. Pürénél én simán a gyerek kezébe adtam a kanalat, amibe bele volt ragadva egy kis sűrű püré, azt lenyalogatta. Van ehhez spéci "babakanál" (kis lapka van a kanálfej helyett, lyukacskákkal, jobban beleragad a püré), de nekünk akkor még nem volt. A második gyereknél kipróbálom, praktikusnak tűnik.

ápr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A 16 hónaposom sem eszik jelentősen többet :D Na jó, néha megeszik egy tálkányi normál kaját, de az esetek zömében inkább dönt úgy, hogy megvárja a következő cicizős alkalmat. Pedig már rég le szerettem volna szoktatni, de a nővére is ilyen volt, neki olyan 3 éves kora után jött meg az étvágya (úgy-ahogy, azért egy jobb étvágyú 10 hónapos még őt is simán lekörözi), pedig 2 évesen már teljesen leválasztottam a ciciről, aztán mégis. Ennek ellenére mindkét gyerek tökéletesen egészséges, aktív, jókedvű, stb, ránézésre is rendben vannak, nincsenek hiánybetegségek meg semmi ilyesmi. Szóval igazából ez a kiváltott étkezés dolog szerintem bőven túl van fújva. A gyerekek érzik, mennyi esik még nekik jól és mennyi nem, érdemes nem erőltetni a hozzátáplálást, hogy ne legyen belőlük egy rakás evészavaros felnőtt majd, mint a mi korosztályunkban (akiket ugye rendre tömtek, ha úgy adódott).

Egyébként én mindkét gyerekkel BLW-ztem, egyikük sem ült még ki, amikor elkezdtük, az ölemben ülve, a hasammal/mellkasommal támasztva a hátukat ették ki, ami tetszett nekik a tányéromból. Eleve viszonylag egészségesen étkezünk és nem sok sót használok, szóval nem volt ebből probléma. Viszont azt mondják, hogy ha pürével kezdtétek és úgy állnál át BLW-re, akkor érdemes 2 hét szünetet tartani, hogy teljesen biztonságos legyen (a hagyományos hozzátáplálásnál előfordulhat, hogy lenyomod a nyelvét, és ezzel az öklendező reflexet hátráltatod, ami azért egy falatkás hozzátáplálásnál elég fontos).

ápr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Védőnőd kicsit elvan maradva, ahogy írod, egy éves korig a fő táplálék az anyatej/tápszer. Addig HOZZÁtáplálás van, nyilván fokozatosan, nem lóhalálában kiváltva étkezéseket. 6-7 hónapos baba általában még csak kóstolgat, eszik pár kanállal, majd anyatej/tápszer. Aztán fokozatosan nőnek az elfogyasztott ételek is, de ez egyéni, van aki gyorsabban van aki lassabban. Az én lányom pl 7 hónaposan a legkisebb jelét sem mutatta, hogy készen állna a hozzátáplálásra, lökte ki a nyelvével, a száját sem nagyon nyitotta. 10hónaposan váltottuk ki a tízórait, egy évesen az ebédet. A védőnő annyit mondott erre, hogy amíg szépen fejlődik, nincs semmi tünete, hogy kevés jut valamiből addig ne erőltessem, ha nem akarja. A gyerekorvos ugyan ezt mondta, türelem és majd belejön. Igazuk is lett. 18 hónaposan már "rendesen" evett napközben, plusz reggel este még cicizett, 20 hónapos korában hagyta el azt a két szoptatást is. Lassabban haladt? Lehet. De nem lóverseny, nem kell 7-8 hónapos babáknak már mindenáron étkezést kiváltani, pláne ha nincs még készen erre. Fokozatosan majd alakul 🙂
ápr. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugtató olvasni a válaszokat! Köszi!
ápr. 2. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!