Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit és mekkora mennyiséget...

Mit és mekkora mennyiséget eszik 9hó körüli babátok?

Figyelt kérdés
9hónaposak vagyunk és még szopizunk.....én úgy érzem keveset eszik a babám,leírnátok kérlek ti hogyan étkeztek és főleg mennyit....

2013. okt. 15. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha van tejed, az jó. Eszik amennyit akar. A fölösleget fejd le, tedd fagyasztóba max 1dl-es adagokba.6 hónapig gond nélkül tárolhatod így az anyatejet, de én később, amikor már hozzátápláltam, a főzelékekhez és bármihez az anyatejet adtam. Semmikép ne mikrózd kiolvasztáskor.

Az étvágyuk változó. Ha nem beteg, és a védőnő szerint jól gyarapszik, ne parázz.Attól óva intenélek, hogy minden etetés után mérd a súlyát.

2013. okt. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam most volt beteg,igaz Ő csak 8 hónapos,szintén anyatejes. Sokat van rajtam,de pl egy adag bébi kaját megeszik-vagy ugyan annyi mennyiségű főtt ételt (pl tésztát ha főzök magunknak,vagy valami levest amiből vehetek ki Neki,mert nem fűszeres,csak minimális só van benne). Reggelire fél szelet kenyeret eszik,tízóraira vagy reszelek almát,vagy más gyümölcsöt kap (pl banánt ügyesen eszik "egyedül" is) vagy pedig egy fél kiflit kap. Délután egyszer eszik vagy gyümit,vagy kenyeret,attól függ délelőtt mit kapott,majd vacsira valamilyen kenyér,1 szelet. Néha szokott kapni tejpépet,ami után nem sokkal megint éhes. Néha napján kap desszertet vagy rágcsát (túrórudi,háztartási keksz,kukó,babapiskóta,pudding)

Lehet lepontozni,mostanában úgy is sok piros kezet kapok, de én így etettem a nagyobbakat is. Nem dundi a fiam,még éppen nem volt múlthónapban 8 kg,de mi is elég kicsik és véknyak vagyunk,ahogy a családban szinte mindenki,és sokat is mozog. A védőnő meg van elégedve,én látom,hogy kiegyensúlyozott,boldog gyerkőc,így nem aggódom- Nem rég beteg volt,akkor nagyon keveset evett. Azóta a kenyeret Ő akarja fogni,nem akarja hogy falatonként adjam Neki,így hamar visszajött egy ilyen szintre az étvágya,amit soroltam.

2013. okt. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2,30kg volt a kislányom most 6,80kg picike,filigrán:)de állandóan csak szopizna .....piciket eszik hiába kínálom,de nagyon mozgékony feláll ,ül,mászik egész nap....
2013. okt. 15. 11:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt még megértem, hogy egy csecsemő még szokik, de te is???

Bár a mondatod szerint te is 9 hónapos vagy.

2013. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mi az szokik te ütödött?bölcs vagy és még te kritizálsz??):)
2013. okt. 15. 14:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igyekszem változatosan enni, bár a hal féléket nem szeretem.

Ma például csirkepöri volt az ebéd....

Bocsi viccet félretéve:) -tényleg bocsi...


8,5 hós a lányom 2.9 kg-val született és most 8 kg.


bébiétel minden mennyiségbe, mellette szopizott is, most kezdi elhagyni...

babakekszet, tejtermékeket most kezd enni. egy ebédre egy üveg 190gramm húsos bébiétel, amúgy gyümölcs, keksz, buláta, este kis kenyér.utána még tápszert kap mert a tejem rendesen apad...Eddig kb 10x szopizott most meg egyszer ha akar.szintén örökmozgó...

2013. okt. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!