Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónapos babátoknak milyen a...

4 hónapos babátoknak milyen a napi étrendje és milyen főzelékeket adtok neki?

Figyelt kérdés
2013. nov. 4. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyelőre csak anyatejes, 2-3-4 óránként szopik. 6 hósan kezdjük a hozzátáplálást. Lehet, hogy ő már várja, mert ha eszünk, szó szerint kinézi a szánkból a falatot, még cuppog is hozzá. :)
2013. nov. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kösi,enyém tápszeres és a doki szerint lassan kezdhetem hozzá táplálni,ezért érdekel hogy mások miként vezették be az új dolgokat :)
2013. nov. 4. 09:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyümölccsel, illetve annak a levével kezdd. Most az alma van, ami friss és tele van vitaminnal. Első nap 1 kiskanál, aztán, ha elfogadja, és nincs baja tőle, akkor 2 és így tovább. A főzelék még ráér.
2013. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Enyém anyatejes volt az első, de 4 hósan már kevés volt neki, ezért mi a doki javaslatára a következőképp csináltuk:

először alma majd őszibarack kóstoltatása, ezután jött a sárgarépa, sütőtök, majd cékla, burgonya, borsó.

A krumplit dúsításhoz használtam zöldségpüréhez keverve, hogy laktatóbb legyen. Bevezettük a tejpépet is uzsira.

4-5 hónaposan ez nála így nézett ki.

Reggelire anyatej, délelőtt gyümölcs, délben anyatej+ főzelék, délután anyatej+ tejpép, vacsira anyatej plusz éjszakai szopi. Mindig szopás után adtam neki a szilárd ételt, teljes étkezést csak 6 hónaposan váltottam ki, de tápszeresnél gondolom hamarabb is lehet, nem kell ragaszkodni ahhoz, hogy minden étkezésnél kapjon tápszert, főzelék mellé elég a folyadéknak tea, víz.

2013. nov. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen,úgy gondoltam én is hogy eleinte tízóraira gyümi+tápszer,ebéd főzelék+tápszer uzsi tejpép és akkor a reggeli meg a vacsi tápszer,később mikor már eszik szépen akkor a nappali tápszereket ki iktatni.Igen a doki is azt mondta hogy a tápszereseket el lehet előbb kezdeni,most 3,5 hósak vagyunk és lassan kezdem szoktatni.
2013. nov. 4. 10:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez megy nálunk is, csak én mindent tízóraikor kóstoltatok, mindegy, hogy zöldség vagy gyümölcs. Uzsira megy a tejpép szintén.

Annyi a különbség, hogy én a kóstoltatással kezdem, aztán megeszik belőle, amennyit kér, utána az elfogyasztott mennyiség alapján a tápszert. Szóval ha megeszik 50-60g kaját, akkor 90ml tápszer, ha csak 30g-ot, akkor 120ml.

2013. nov. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi,így próbálom most én is vele hogy amit megeszik tízóraira utána kap még tápit,egyenlőre.Aztán majd ha nagyobb lesz szép lassan el lesz hagyva a tápszer.
2013. nov. 8. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!