Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 10 hónapos kisfiúnak adhatok-e...

10 hónapos kisfiúnak adhatok-e laktózmentes tejet?

Figyelt kérdés
Kisfiam még szopik, de pótolni kellene az anyatejet, kb napi 1 dl-rel. Ne issza meg a tápszert, folyamatosan a csapba öntöm. Hajnalban 1-szer felébred enni és így reggel-délelőtt már nincs elég tejem.

2014. máj. 19. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Rendes tejet is adhatsz neki, nem lesz semmi baja.
2014. máj. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az en kisfiam kb 7 honapos volt, amikor egyik naprol a masikra nem itta meg a tapszert!!!a letezo osszes tapszert megvettem, sokezret kidobtam az ablakon, mert egyaltalan nem volt hajlando meginni semmilyen tapszert!!!!!ketsegbeestem, es minden tilalom elelnere tejet adtam neki, azt elfogadta es boldogan itta... tudom, hogy nagyon nem ajanljak de nem volt mas valasztasom... probaltam hazi tejeketbeszerezni videkrol, h ne a bolto mutejet igya legalabb. most 4 eves es semmi baja, semmilyen allergiaja nincsen. ez a mi trotenetunk :)
2014. máj. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbálj kecsketejet adni neki, jobb mint a tehéntej.

De amúgy én is azt javaslom, próbáld a rendes tejet, 10 hónaposan már elég nagy hozzá, sőt ilyen dobozos "műtej" helyett a termelőtől vegyél teljes tejet és azzal kínáld meg. A bolti tej azért veszélyes, mert a tartósítási eljárás során a tej összetevői emészthetetlen anyagokká válnak, ez okozza később a tej összetevőivel szemben kialakult intoleranciát. Amikor még rendes tehéntejet ittak a babák, nem volt ennyi allergiás sem.

2014. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem
2014. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!