Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mivel vegyem rá hogy egyen?

Mivel vegyem rá hogy egyen?

Figyelt kérdés

8 hónaposom nagyon nehezen eszik. Akármit kínálok neki nagyon nehezen tudom csak odaadni neki. Egyáltalán nem vagy éppen hogy alig nyitja ki a száját. Sok mindent próbáltam már de minden étellel ugyanaz az eredmény.

Próbáltam már: krumpli, alma, répa sütőtök.... Amit ebben a korban lehet, és 3-4 napig adok neki egy fajtát, hogy szokja az ízét de az utolsó nap se változik semmi.

Már mondókázok neki közbe, hogy mosolyogjon vagy valahogy kinyissa a száját de semmi nem hoz eredményt.

Tegnap 1/4-ed almát 3/4 óráig ettünk. Tehát nem vagyok vele türelmetlen sem.


2015. ápr. 10. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ha nem eszik -szerinted- rendesen az nem feltétlen jelent bajt. Az a kérdés, hogy fejlődik-e rendesen, egészséges-e. Előfordulhat, hogy tényleg ilyen kevéssel beéri. Figyeld meg, hogy elég élénk-e, nem beteges-e illetve, hogy csak lassan eszik vagy tényleg ilyen kevés kell neki.


Ha esetleg láttad a Ki lesz Magyarország első szuperdadája c. TV sorozatot, ott Zétény a rossz evő gyerekektől is kevesebbet evett. Mégis egészséges örökmozgó volt. Annyit evett amennyit kívánt.. és ha az egész nap egy alma volt akkor annyit. (Láttam a kisfiút élőben, ilyen volt kiskorától.)

2015. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lányomnál az volt, hogy egyáltalán nem nyitotta ki a száját, a falatot kitolta a nyelvével ha sikerült vhogy belegyömöszöölnöm a kaját. Nagyon nehezen ment... Vergődtünk kb 2 hétig.

Aztán tartottam 3 ét szünetet, akkor újra csak tápszert kapott.

Na, most eszik mint egy kisangyal. :) 190 g gyümi + keksz simán. :)

Nekem a védőnő javasolta, h ne erőlködjünk, hanem tartsunk szünetet.

Ő mesélte, hogy volt olyan baba, aki 1 éves koráig nem volt hajlandó enni semmit. De a 10 hós körüli korig sztrájkolók elég gyakoriak.

2015. ápr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem varázsszer, de hátha segít valamit: ha picit is kinyitja a száját és sikerül valamennyi kaját beletenni, nagyon látványosan, túlozva dicsérd meg.


A lányommal nem volt olyan gond, hogy elfogadjon kaját, de hajlamos volt elbambulni vagy csak félig-meddig nyitni a száját. Néhány hét csinnadrattás dicsérgetés után már úgy néz ki evés közben, mint egy kiakasztott állkapcsú anakonda.

2015. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
próbáltál boltit is? nekem az istennek se eszik házit,nem csak tőlem hanem konkrétan senkitől. a boltit meg úgy falja,hogy 3 perc egy üveg. nem tudom miért,mert pl.arra a húslevesre mamámtól 1 panasza se lehetne,de mégse kellett. a boltinak már a szagát megérzi,olyan mohón nyitja a száját.
2015. ápr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A boltival is ugyanez a helyzet.

3-as ha sikerül is valamennyit betuszkolnom a szájába akkor azt a nyelvével löki ki. Amíg nem kapott szilárdat addig csak anyatejes volt és betartottuk a 6 hónapos kort

2015. ápr. 10. 17:40
 6/9 anonim ***** válasza:

őszibarack? hagyd az almát,inkább azt próbáld,hátha az ízlene. anyatejes gabonapép,ha van még tej? ha nincs akkor tejpép? ezeket se eszi? hátha ezekkel rákapna a kanalazásra.

4es

2015. ápr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Barackot is próbáltam, de a tejpépek jó ötletnek tűnnek. Erre még nem gondoltam
2015. ápr. 10. 19:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Olvass utána a BLW-nek, és próbáld ki. Majd estik a babád, ha megérik rá.


Ajánlom ezt a facebook csoportot, én itt tájékozódtam, amikor az enyém sem akart enni.

[link]

2015. ápr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi van,ha te is eszel vele,ugyanazt,amit ő.Akkor látja,hogy egy kanál neked, egy neki.

Nekem ez működött,érdemes kipróbálni.

2015. ápr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!