Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nekem feltűnt, hogy aki kövér...

Nekem feltűnt, hogy aki kövér gyerek volt, felnőttként is az. Tehát oda kell figyelni a kisgyerek "vonalaira" is?

Figyelt kérdés
óvodatársaim, isolatársaim, stb, a kamaszkorban sokan yyúltak ugyan, vékonyság volt jellemző, de eltelik pár 10 év, és mindenki úgy néz ki alkatra, mint amilyen kicsiként volt..
2015. máj. 10. 23:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A vonalaira nem kell vigyázni, de az egész család egészséges táplálkozására igen.
2015. máj. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én kövér gyerek voltam (13 évesen 61 kiló), és vékony felnőtt lettem. Nem diétázom halálra magam, csak szeretek mozogni. A terhesség alatt sem lettem bálna, sőt utána még vékonyabb lettem mint lány koromban. Sajnos kiderült, hogy anyukámnak köszönhettem a gyerekkori és fiatalkori kövérséget, tömött folyton. A halála után ledobtam tíz kilót, amiből azóta (tíz éve) egy deka sem jött vissza...

Szóval ha egy gyerek elhízik, az nem csupán a genetikára fogható, hanem a szülő(k) hibája!

2015. máj. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Valójában a genetikának van a legkevesebb köze ahhoz, hogy valaki kövér lesz e vagy sem. Tudom, hogy manapság divat erre fogni mindent és őszintén nem szeretnék senkit sem megbántani, de aki a genetikát hibáztatja, az egyrészről nincs tisztában ennek a szónak a jelentésével, másrészről a saját felelősségét hárítja. Azért sok ész sem kell ide, ha picit elgondolkodunk. A test úgy működik, hogy ha több energiát viszek be, mint amire szükségem van, akkor elkezd raktározni. Egy idő után zsírszövet formájában tárolja azt a soksok plusz kalóriát, amit a test nem égetett el. A genetikának, illetve a másik kedvelt ellenségnek, a "hormonoknak" annyi köze van a dologhoz, hogy valakinek gyorsabb az anyagcseréje, tehát a kalória szükséglete LEHET vmivel több az átlagnál, illetve lassú anyagcsere esetén vmivel kevesebbet kell enni, vagy többet mozogni. Ennek valójában ennyi a titka. A hormonzavar megint más tészta, de azt is szögezzük le, hogy a legritkább esetekben beszélünk hormonzavarról, ha elhízott gyereket látunk.

Hogy a kérdésre is reflektáljak: ha egy pici gyereket tömnek, mint egy libát, akkor igen elhízik. Ha ő felnőtt korára felismeri a problémát, akkor lefogyhat, ha nem, akkor nem. Én is kövérkés voltam kamaszkoromban, miután rájöttem, hogy genetika ide vagy oda, mozgással és egészséges étkezéssel én is lefogyhatok (szüleim, nagyszüleim egytől egyig túlsúlyosak), azóta kfejezetten vékony vagyok, nem is látszik rajtam, hogy pár évvel ezelőtt egy 10 kilóval több voltam. Hát ennyit a genetikáról...

2015. máj. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
igaz, hogy nem találom, de én olvastam olyat, hogy akit gyerekkorában hízlalnak még a génjei is módosulnak és kövérségét a gyerekei is örökölhetik, függetlenül attól ha felmenői nem voltak kövérek
2015. máj. 11. 13:44
 15/17 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon vékony voltam kicsinek már különböző vitaminokkal meg kajákkal tömtek. Csontjaim nagyon kivoltak. 12-3 évesen kezdtem el hízni azóta nagyon oda kell figyelni. Párom pont az ellentétem láttam kiskori képeket nagyon kövér volt kicsinek..szinte gurult. Most meg a 187centihez 71-2kg. A szülei sem vékonyak de ők sose voltak azok..ez nálunk is igaz mégis mások vagyunk.
2015. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Módosulnak a génjei... ezt te sem gondolhatod komolyan.
2015. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

bocsi nem a gén módosul, hanem a gének működése


az ellentettjét megtaláltam hogy a rendszeres testmozgás is pl mmódosítja a gének működését.


amit olvastam hogy az elhízás is módosítja azt még nem találom

[link]

2015. máj. 12. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!