Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes babának mikor kell...

Anyatejes babának mikor kell bevezetni a glutént?

Figyelt kérdés
Második babám most 5,5 hónapos, anyatejes, de már pár napja kóstolgatunk ezt-azt. Kisfiam tápszeres volt, 4 hónaposan kezdtem anno a hozzátáplálását. De ugye egy tápszeres baba más, mint egy anyatejes.Szóval, hogyan csináljam?

2015. máj. 13. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Legkésőbb 7 hónapos korig, függetlenül attól, hogy tápszeres vagy anyatejes.
2015. máj. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő (3 éve), h a legujabb dili szerint anyatejes babánál 3-5 hónapos korban kell bevezetni a glutént anyatejjel. Na, a fiamnál pontosan 3 hónapos korára elapadt a tej, (addig is vegyes tüzelésű volt), így tápszerrel kapta a kekszet.
2015. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az ok, ezt tudom én is. :) De várjam meg, míg kiváltunk egy étkezést, vagy kóstoláshoz is adhatok egy kis kekszet?
2015. máj. 13. 10:40
 4/7 anonim ***** válasza:
majd ha már 3-4 hete kóstolgat, de még anyatejes, akkor elkezdhetsz neki a gyümölcsébe/főzelékébe tojás és tejmentes kekszet reszelni. Elég egy kis kekszsarok elsőre.
2015. máj. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Majd féléves. Kóstoltass nyugodtan. Ha nem akarsz, ne válts még ki étkezéseket, bár nemsokára aktuális lesz, de kóstoltatás szintjén sok minden mehet. Én nemigazán ragaszkodtam a "nagykönyvhöz"!
2015. máj. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor várok még pár hetet. Az alma nagyon ízlik neki,abból egész szép mennyiséget megevett ma. Alig szopizott utána. :) De nem volt kifogása a répa és a sütőtök ellen sem.
2015. máj. 13. 11:02
 7/7 anonim ***** válasza:

7 hónapos korig. én 6 hónapos korában vezettem be,anyatejes gabonapéppel. milumil 7 gabonással. előszőr felesleges teljes adagot csinálni,kár a kiöntött tejért

25ml anyatej fél evőkanál pép

50ml egy kanál

100ml 2 evőkanál

200ml 4 evőkanál ez már teljes adag

2015. máj. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!