Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás kezdése keksszel...

Hozzátáplálás kezdése keksszel? Van aki így kezdte?

Figyelt kérdés
A védőnőtől hallottam, hogy anyatejbe rakjak a babámnak egy kis darált háztartási kekszet és azzal kezdjük, mert ha anyatejjel van bevezetve a keksz, kisebb valószínűséggel lesz lisztérzékeny. Azt mondja, ezt most viszonylag új dolog, de ő is ezt tanácsolja. Megbízom benn, nagyon tapasztalt és jó védőnő. Csak véleményekre vagyok kíváncsi. Van aki így kezdte?
2015. máj. 15. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Valóban jó ha anyatejjel, az elsők között vezeted be a glutént, ez most az ajánlás. De ne keksszel... Tele vannak cukorral, állagjavítóval, ki tudja mi mindennel amire semmi szüksége a babának. Vannak natúr gabonapelyhek, DM-ben Alnatura pl., vagy a Milumilnak, azok sokkal egészségesebbek.
2015. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem úgy mondták, ha még nagy részben szopit, de már azért kostolt gyümölcsöt, zöldséget, tehát kb. 3 hete megy a hozzátáplálás, akkor a gyümölcsébe reszeljek keksznek a sarkát. Én detki Bio baba kekszet vettem, és ebből reszeltem bele...de adhatsz neki zabpelyhet megfőzve, átdarálva, glutén az is.

Vagy bármit amibe nincs tej, tojás, pl durumtésztát.

A lényeg hogy még szopizzon nagy részben mikor bevezeted.

2015. máj. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a glutént 4 és 7 hónapos kor között kell bevezetni és kisebb az esély a gluténérzékrnységre, ha még anyatejes a bevezetéskor a baba. Viszont ez nem jelenti azt, hogy ezzel kell kezdeni és azt sem, hogy az anyatejbe kell beletenni.

Én a háztartási keksszel sem értek egyet. Vannak gabonapépek, azokkal is lehet. Én egyébként kekszet adtam először, csak nem háztartásit, mert a gabonapépekben többféle gabona van és nem mertem egyből sokfélét adni neki. Én Fosfovit kekszet adtam, de az a lényeg, hogy tej- és tojásmentes legyen. Én almával, barackkal kezdtem, majd kapott a lányunk sütőtököt, répát, krumplit és ezek után, majdnem 6 hónaposan kapott egy pici reszelt kekszet a gyümölcsbe. Amikor ezzel nem volt gond, akkor áttértem a keksz helyett a gabonapépekre és abból raktam keveset a gyümölcsbe.

2015. máj. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Már 3 éve is ezt ajánlotta a gyerekorvos, és m8st is. Sima háztartási kekszet kap/ott. Semmi baja nincs / nem lett tőle. Utána kezdtük répa, krumpli, husi, tészta. A banánnal van olywn javaslat évek ota hogy csak 1 éves kor után adjuk. Mi egyébként sem szerettük igy nem is adtam neki az előtt.
2015. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én elöször almalével kezdtem el.

Aztán alma reszelve,párolva,barack,őszi,sárga,körte.

A körtét nagyon nem szereti és az alma sem nagyon jön be neki. Ez lesz az 5.hét,hogy hozzátáplálok és még csak most mertem neki babakekszet adni (hippes) lereszeltem első nap 1 db-ot és hozzá kevertem az őszibarackhoz. Eddig semmi mellékhatás:)

Még nem sikerült egy étkezést sem kiváltani. De nem sietünk:)

Nekem mind1 mit mond a védőnő ebben a témában, úgy értve,hogy én nem kezdtem volna ezzel. Csakis a jó öreg almával és társaival:) Háztartási kekszet meg féltem/félek adni... :) Majd késöbb.

2015. máj. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!