Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy pròbáljak többfajta...

Hogy pròbáljak többfajta ennivalót adni neki?

Figyelt kérdés
15 hòsom egyik napròl a màsikra tette le a tàpszert, de nem hajlandò sem a tejet, sem a kakaót meginni. Most ott tartunk hogy a reggeli vacsora màjkrèmes kenyèr. Reggelire jön mèg mellè egy rudi, esetleg tejsūti. Napközben szinte semmi. Pufi, ropi, ràgcsàk. A gyūmölcsöt sem eszi meg, mindegy mit adok neki... segìtsetek hogy vegyem rá, hogy normàlisan egyen??
2015. júl. 6. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:

nyilván tudja, hogy kap rágcsit ha nem eszik. ezt fejezd be. nem eszik akkor nem eszik, majd éhes lesz.

reggelire adj neki esetleg műzlit, hogy változatos legyen, mert a májkrémes kenyeret is mag fogja unni ha csak azt eszi. készíts gyümölcslevest, főzeléket, tésztás ételeket, ezeket szokták szeretni. esetleg húslevest :)

ezeket is eheti vacsira ha megeszi.

2015. júl. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt! A főzelèkeket pròbàltam.. nem vàlt be. Sem a tök, sem bab, sem borsò.. egyiket sem eszi. Tèszta fèlèk közūl is egyedūl a tejfölöst eszi..(màr amikor hajlandò megenni) kakaòt pròbàltam èdesebbre csinàlni ùgy sem kell neki.. ès a legfontosabb. A gyūmölcs. Beleharap ès kiköpi.
2015. júl. 6. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Rágcsát ne adj neki, totál felesleges, csak elveszi az étvágyát.

Főzelékeket kisebb korában ette? Próbálkozz esetleg édesburgonyával, sima burgonyafőzelékkel, kelbimbóval. Levesek? Nagyon sok krémleves van...

Saját tapasztalat, hogyha fogzik a gyerek, akkor válogatósabb, rosszabb étvágyú. Olyankor simán előveszem a botmixert és lepürésítem neki a kaját, gyümölcsöt is. Pár nap és mehet minden tovább.

2015. júl. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nálunk pár hónapja ugyan ez volt. Sajtkrémleves készítettem neki egy kis krutonnal. Élvezte ahogy ropog a kis szájában.
2015. júl. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!