Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 21 hónapos lanyom még mindig...

21 hónapos lanyom még mindig csak full purésitett ételt hajlandó megenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Még mielott nekem esne 10 anyuka hogy miert hagyom hogy még mindig bebietelt egyen... Háát nem azért mert nekem ez a kényelmes. Ha egy pici darab van az ételében öklendezik sőt sokszor ki is hányta az előtte megevett dolgokat :/ cdak ezeket hajlandó megenni : chips, sajtos tallér, sajt , kenyér , pék áru de csak 1-2 féle. Ezer meg egy ételt próbáltam vele kóstolhatni de soha nem erőltettem ... Ez látszik is. Meg sem hajlandó kóstolni ha latja hogy nem az amit szokott ennie ha megis valahogy átverem es megeszik egy kanallal azonnal kiköpi rázza a hideg fintorog öklendezik . Segítsetek . A védőnő ennyit mondott ne erőltessem nem láttunk még olyan felnőttet aki baba ételt enne :D
2015. júl. 31. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Én láttam. Egyik simerősöm bátyja 37 éves és csak pépes ételt eszik. Semmi baja a fogaival meg ilyenek, ez vmi nem tudom.. betegség?...

Na de a lányodnál sztem nem ez van, mert a chips és társai sincsenek pépesítve.

Úgy próbáltad már, h egyre kevésbé pépesíted?

2015. júl. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam de öklendezik és sokszor hányni is teljesen tanácstalan vagyok a védőnő es háziorvos nem mond semmit..
2015. júl. 31. 17:25
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Hogyan megy nálatok az étkezés? Előbb eszik ő, aztán ti, vagy ti esztek, aztán valamikor ő eszik? Sokat segíthet, ha együtt eszik a család, ha hozzá közel álló embereket lát enni, akkor gyakori, hogy kedvet kapnak a gyerekek, hogy azt egyék, amit a többiek és talán így kéne nekiállni.

És ha megkóstolja, látja, hogy jó ízű, ha tapasztalja, hogy jó az, akkor elkezdi azt enni.

2015. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Igaza van a védőnőnek! Ne aggódj!!! Hidd el, előbb utóbb ráérez az "ízére"! Próbálgasd, de ne erőltesd! Az én gyerkőceimnél mindig bevált ha valami játékkal próbáltam rávenni őket az új dolgokra/ételekre! Viccestkedve, őt is belevonva egy nagyon kis izgalmas játékba. A fiam amikor nem akart darabosat enni, akkor azt csináltam, hogy leültem elé ebédelni, és jóízűen hümmögtem, meg elég feltűnően csámcsogtam, hogy én milyen finomat eszek... olyan kíváncsi volt, hogy ő is kért egy falatot... így kezdődött! :-) Ne aggódj, és ne stresszelj rá!
2015. júl. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem feltétlenül jelent jót. Én elvinném kivizsgálásra. Pl. gasztroenterológiára.
2015. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Akkor csak várni kell, nincs más, kényszeríteni nem lehet. :) Nyugi. Menni fog.

2015. júl. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm mindenkinek a választ , várok persze es próbálgatom. De az a legnagyobb baj higy nem hajlandó megkóstolni mást :/
2015. júl. 31. 21:04
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha igen azt elfelejtettem irn hogy nem jött be sz sem hogy előtte eszünk es megkívánja ... :(
2015. júl. 31. 21:05
 9/10 anonim ***** válasza:

én babám is öklendezéssel kezdte.

ami ontos, a fokozatosság.


eleinte csak pár darabka kis kockára vágott, puhára főtt valami legyen benne. nálunk 3. alkalommal már ette. valszeg először azt hiszik, valami baj van a kajában :)

2015. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

de együtt esztek? leültök együtt vacsorázni, reggelizni és ki ezt ki azt eszi? gondolom azért kanalazni is próbál, legalábbis kéne.


szóval úgy kéne kinéznie, hogy reggel felkeltek és megterítesz reggelihez. elé leteszed a pépet és elérhető közelségben a kenyeret, felvágottat, sajtot, paradicsomot amit ti is esztek. ő kanalaz, ti meg úgy esztek, hogy nem azon kattogtok, hogy miért azt eszi :) majd ebéd, vacsi ugyanígy. sőt, 10órainál is ha mondjuk almapép van akkor 1-1 szelet almát ne turmixolj le, hanem tedd elé. és tényleg egyen egyedül úgy, hogy ti/te is épp falatozol.

majd felbátorodik és oda fog nyúlni a ti kajátokért

2015. júl. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!