Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Melyik a jobb egy négy hónapos...

Melyik a jobb egy négy hónapos csecsemőnek?

Figyelt kérdés
Anyatejjel táplálom! Hétfőn tölti a 4. hónapot! De kb 3 hete minden bap kap 90ml kamilla teát 1 nagyobb kiskanálnyi cukorral! Édes ize van! Szereti és meg is issza! Van hogy egyszerre issza meg van amikor részletekbe! Igény szerint szopizik születése óta! A kamilla tea a kaki gondok miatt került bevezetésre! Orvos-védőnô tanácsára! Meg is lett az eredmény 3-4 naponta van kakis pelus! Előtte 10-12 naponta volt.. Persze vtunk uh.n stb semmi baja! Felhasználja az anyatej 100%át a szervezete! Na de már 4 hós szerintetek melyik a jobb? Maradjon a kamilla tea cukorral vagy adjak neki öszi lét? Meg is vettem 200ml is kis üveges baba ital! Vagy még várjak vele?
2016. máj. 13. 11:17
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam h ma mértuk! 7450gramm 66cm :)
2016. máj. 13. 11:18
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem várj vele.
2016. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
A kamilla se jó folyamatosan, szárítja a beleket. Én adnék neki őszibaracklevet de ezt levéve nem haladnék ettől a hozzátáplálással, ráér még pépet enni, egy kis lé azért kímélőbb.
2016. máj. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

a kamilla nem jó hosszútávon mert szárítja a beleket.

hasonló dilemmába kerültem az enyémmel, 6 hónaposan, mikor szorulásos lett a gyümölcsöktől, de inni tiszta vizet nem volt hajlandó....

én vettem Kecskeméti babaitalt, azt öntöttem fel 1:5 arányban vízzel. úgy megitta. szerintem abban arányaiban kevesebb a cukor mint abban amit te írsz. most 2 éves. még mindig nem iszik vizet. most áttértem a repcemézes teára, mert már nem győzöm neki venni a babagyümölcslét. esetleg vehetsz natúrleveket, 5 literes kiszerelésben vannak, tartósítószer és cukor mentesek csak sajnos hamar meg kell inni 1-2 hét alatt kb, 5 litert - ez nekünk nehézség mivel én egyáltalán nem iszom ilyet. De ha ti amúgy is isztok esetleg, akkor azt volna jó higítani neki is.

2016. máj. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Cukros kamillateat en nem adnek, de a te gyereked. Akkor mar inkabb barackle.


Egyebkent miert raksz minden mondatod vegere felkialtojelet ?

2016. máj. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
:D azert h legyen mibe ele kotni xD am en eszre se vettem! Most h szolsz... Tenyleg minden mondtat vegen ! van :))) ez jo! Am ha a te gyereked nem kakkantana es modnjuk a 2 het utan latnad h mar igen kellene neki?? Akkor a fenekebe dugdosnad hetente-kethetente a lazmerot? Hashajtot adnal neki? Vagy hagynad szenvedni? Vagy kamilla tea cukorral? Ezek kozul kellet valasztani... Mivel mast nem lehet tenni! Azert tettem ki ezt a kerdest! Minden anya mas es mas! Velemeny,tapasztalatok gyujtese celjabol. De nem konkretan azert,hogy pl ha ket anyuka azt irja,h adjak neki baracklet akkor adom is mert ketten mondtak... koszonom a valaszokat! Egyebkent azt nem tudtam,h a kamilla tea szarotja a beleket. :( Ugyhogy hosszutavon ezt nem kaphatja! De akkor mivel mar megszokta,h kap valamit a tejcsi helyett is..Vagy tejcsi mellet.. Mivel igeny szerint eszik,igy talan nem is eves helyett van a tea.,de csak kellene folytatni a mas fajta italt is.. Pepeket en se akarok neki adni! De akkor talan fel vizetve a baracklet! Az sztem jobb akkor mint a te..vagy a semmi :)
2016. máj. 13. 12:47
 7/16 diana111 ***** válasza:
51%

Minden anyuka úgy csinálja, ahogy ő maga látja jónak!


Viszont én nem adnék neki semmit. Az én kislányom is ritkán kakil (szintúgy anyatejes) ameddig nem látom rajta, hogy suenved tőle, addig nem piszkálom. Amikor eltellik 1-1,5 hét akkor elkezdek neki adni BioGaia cseppeket, de csak 3 napig reggelente 5 cseppet. Gondolom valaki meg ezt tartja feleslegesnek :)


Ha választanom kellen én maradnék a teánál, de nem adnék neki minden nap vagy csak kevesebbet, meg a cukrot is kihagynàm.

2016. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kóstoltathatsz vele baracklét, de semmiképp se adj neki elsőre annyit, mint amennyit a kamilla teából ivott.
2016. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, én értem a problémád, de értsd meg hogy a kamilla teával az ellenkezőjét fogod elérni mert szárítja a beleket!! olvass utána.

a folyadék hiány ellen inkább higított gyümölcslevek, ha már a sima vizet nem fogadja el...elkezd rendesen inni és meg fog javulni a széklete. és te is egyél minél több rostot: gyümölcsöt, zöldséget, zabot!

2016. máj. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

90 ml-be egy kiskanál cukor brutál sok.

Erről mielőbb szoktasd le, mert utána úgy fogsz járni, hogy elkezdenéd bevezetni a zöldségeket és mindent elutasít, ami nincs szénné cukrozva.

Ha már adod neki, akkor cukor nélkül kellene, nem is értem, hogy miért tettél bele cukrot.


Almalevet érdemes megpróbálni, mert az kétesélyes: van, akinél hasfogó, van, akinél hashajtó hatású. A lányom az utóbbi volt. Jeleztem is anno az orvosnak, hogy hajtja az alma. Mondta, hogy semmi gond, legalább egy természetes székletlazítóról tudunk. A mai napig almával kijön belőle bármi, pedig már elmúlt 2 éves.


A kamillából tényleg vedd ki a cukrot, mert így jó eséllyel olyan ízlést alakítasz ki neki, ami hosszútávon elhízáshoz és amiatt egészségügyi problémákhoz vezet.

2016. máj. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!