Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák, akik üveges bébiételt...

Anyukák, akik üveges bébiételt adtok a babátoknak! Miért döntöttetek az üveges étel mellett a házikoszttal szemben?

Figyelt kérdés
2016. aug. 3. 12:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Bár nekem max heti egyszer kapott azt,de amúgy kényelmesebb a bolti. Nem kell főzni,piszkolni ,turmixolni. Most a másodiknál is főzni fogok,úgyis itthon ülök vele majd,kitelik az időmből,főleg hogy a nagy oviban lesz.
2016. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert ott az alapanyagoknál minden szállítmányt saját laborban, kötelezően bevizsgálnak.

Én hiába nézegetem a piacon az alapanyagokat, nem látok bele, hogy mennyire friss, tartalmaz-e mérgező vegyületeket, stb.


Nálam ez volt a fő ok.

2016. aug. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Áprilisban kezdtem hozzátáplálni. Se barack, se sütőtök és így se sok a 6 hónapos kortól adható étel. Most nyáron kezdtem neki sűrűn főzni de úgy megszoktam az üveges bébiételt, hogy szokott lenni itthon, néha azt kap, amikor nyűgös nap van nem nagyon viseli, ha főzök.
2016. aug. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Eszter76 ***** válasza:
84%

Nekem mind a 3 gyerekem házi kosztot kapott. DE :-) Mindig van itthon üveges bébiétel - elsősorban utazáshoz. Sokszor megyünk, elintéznivaló is akad - sokkal egyszerűbb bedobni egy üveges bébiételt. Igaz, most már viszünk mást is (1 éves), de mindig van nálam "vésztartalék".

Volt néhány étel amivel meg nem voltam hajlandó pepecselni. :-) Pl. amíg a borsót csak passzírozva ehette - sokkal egyszerűbb volt megvenni az üveges borsófőzeléket. Abból kevertem hozzá az ételéhez (pl. húshoz, répához). Amikor enni kezdett, akkor meg nem volt pl. friss őszibarack, ezért azt is először üveges formában kapta.

2016. aug. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak üvegest kap, de azért kap gyakran azt is, mert

- egy fél üvegnél még most sem eszik többet (mindjárt 1), nem éri meg pepecselni ennyiért. 2 nap egymas utan nem eszi meg ugyanazt, fagyasztóban nincs olyan sok hely.

- sok ételnél biztonságosabb a bolti, mint a piaci (nitrát - répa, cékla), kert nincs, biopiac csak messze.

- amikor a hozzátaplálást kezdtük télen, nem is volt igazán friss alternatíva.

Egyébként jellemzően az egy-két komponensű, magas zöldség-, gyümölcs tartalmú, bio bébiételeket szoktam venni (hozzáadott cukor- és sónélkülit), és azt szoktam továbbmixelni neki. Adok mellé húst, gabonát...

2016. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Én azért választottam mert nincs kertünk és a bolti gyümölcsbe meg zöldségbe nem látok bele. Lehet, hogy permetes. Ha kapok megbízható helyről gyümölcsöt vagy zöldséget akkor főzök mert sokkal olcsóbb.
2016. aug. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Fiam szinte csak azt kapott. Először is sokkal biztonságosabb, másodszor mem is akakrtam egy pohànyi kaja miatt főzöcskézni.
2016. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

A pohárnyi kaja miatt főzőcskézni vicces, hisz egy baba adagjának megfelelő hús és zöldség kb 10-15 perc alatt készen van! :D

Egyébként én vegyesen adtam! Volt olyan, hogy nem volt kedvem máshoz, akkor azt kapott. Aztán elég gyakran csavargunk, mindig volt a kocsi csomagtartójában pár üveg kaja (télen tápláltam hozzá), így egy kávézóban vagy étteremben is simán megetettem :)

Most a másodiknál is így tervezem :)

Egyébként én tudom hogy készül a bébiétel, magam is láttam, egy ilyen cégnél voltam pénzügyes... Biztos jobb a friss, de nem ördögtől való ez sem! :) Néha anyának is kell egy kicsi könnyebbség, nem vagyunk gépek! :)

2016. aug. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Vegyesen kapja.


Nekünk a gyerekorvos azt javasolta, hogy a föld alatt termő zöldségeket (krumpli, sárgarépa stb) 10-12 hónapos koráig üvegesből kapja. Szerinte mindegy, hogy bio, ha olyan földben termett amit előtte 30-50 évig trágyáztak.


Törekszem arra, hogy mindent megismerjen házikosztként is.

2016. aug. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7%
Lustaság!
2016. aug. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!