Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ehet egy 1 éves baba piskótát...

Ehet egy 1 éves baba piskótát (tojásfehérje), növényi tejszínhabot és lekvárt?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami szépet és finomat sütni a babám első szülinapjára igy adott a kérdés, milyen alapanyag lehet a tortában?
2016. okt. 16. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Igaz babapiskótát de kap. Grizestésztán meg evett már lekvárt. Semmitől semmi baja. 10hós
2016. okt. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Én túrós-barackos tortát csináltam neki annó ( rendes piskóta, kicsit kevésbé cukros töltelék mint egyébként, és persze tejszínhabbal) Imádta :) nyugodtan csinálhatsz neki, de előtte próbálj az alapanyagokból adni neki próba képp h nincs e gond velük.

Egyik nap egy kevés piskótát másnap egy kis tejszínhabbal stb.

2016. okt. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
1 évesen már kaphat tojásfehérjét persze. Lekvárt ha házi simán adnék, boltit nem tudom, nekünk van házi így azt adtam már neki ennyi idősen. Tejszínt is kaphat elvileg ha nincs baja a tejtermékekkel 1 évesen, amennyit meg fog enni a tortájából... :)
2016. okt. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

A tortával ne vezess be újat!

Abból csináld, amit már kapott, vagy vezesd be addig!


Én babakeksz alapú gesztenyés meggytortát csináltam. Se tej, se tojás, se tejszín nem volt benne. Rizstejet használtam a krémhez és mindenmentes pudingport.

2016. okt. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Egy évesn már minden ilyet ehet.

az én picim az egy éves szülinapi tortát meg sem kóstolta, csak trancsírozni szeretik, tehát nem kell nagy felhajtás

2016. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Mi csokitortát csináltattunk neki de meg sem kóstolta csak nyomta szét, és kent vele mindent össze :)
2016. okt. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan alapanyagot használj amit már bevezettél és nincs tőle semmi baja. Piskóta alapú szerintem nyugodtan lehet, ha már eszik tojást. És hozzá valami főzött krém. Én lekvárt eddig még csak sajátot adtam neki, de 1 évesen már ette a lekváros kalácsot reggelire. De egyébként az is igaz hogy a tortából nem túl sokat fog ő enni,kisfiam is inkább nyomkodta :)
2016. okt. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mennek a zöld kezek!

Szerinte sem fog sokat enni belőle, csak jobb félni mibt megijedni. Mi most vagyunk 10. hónapban.... Védőnő azt mondta, 11.-ben lehet tojássárgát adni és 1 évesen fehérjét?

2016. okt. 16. 21:46
 9/10 A kérdező kommentje:
Addigra próbálom bevezetni neki. Tejes cuccokat nem nagyon adtam még, tápszerből a HA-t kapja, túróból sajtból laktózmenteset...
2016. okt. 16. 21:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Pedig túrót sajtot kaphatna rendeset. Azokkal nincs gond. Meg joghurtot, tejfölt. A rendes tejjel kell váni 2-3 éves korig.

Az én fiamnak meggyes joghurttortája volt 1. szülinapján.

2016. okt. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!