Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy adtatok eloszor a csirkeh...

Hogy adtatok eloszor a csirkehust a babatoknak?

Figyelt kérdés
hat hos elmult, kb. egy honapja megkezdtuk a hozzataplalast. A csirkemellel kezdtetek? Azt hogy keszitettetek el, milyen formaban ette jobban a baba? Csak a mellet lehet adni? Lehet valamivel osszekavarni a hust?
2016. dec. 9. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Puhára főzve/párolva, utána turmixolva és igazából mindegy milyen zöldséggel vagy gyümölccsel kevered össze - amit szeret. Szerintem az a lényeg, hogy könnyebben emészthető, ne zsíros hús legyen, ezért javasolják a csirke vagy pulyka mellét. Sokan csinálják úgy, hogy egy nagyobb leturmixolt adagot lefagyasztanak pl. jégkockatartóban vagy gombócolva fóliában, és az aktuális pürével együtt felmelegítve adnak belőle egy-egy adagot.
2016. dec. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én megfőztem vízben (a levéből húsleves készült :), utána felvágtam 10-15-20 grammos darabkákra, és így egyenként alufóliába ment a mélyhűtőbe...minden nap a püréjébe daráltam egyet. A csirkemellett érdemes, annak a legkönnyebben rághatók/emészthetők a rostjai, mindenképpen azt adj neki, illetve halat most nem emlékszem mikortól lehet - de az is jó, főleg ha magyar édesvízi halhoz hozzájutsz...combot ilyesmit én nem adtam csak kb. 7-8 hós korától
2016. dec. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

En kockaztam,foztem es 2-3kockankent fagyasztottam.egy adaghoz elovettem egy kis csomagot es mikor a zoldseget foztem beledobtam a vizbe es egyutt turmixoltam.

Egy t.kanal etolajat adni kell hozza adagonkent.vagy vajat.

2016. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csirkemell mellett nyúlhúst is adhatsz. Persze házit, nem vadat. Puhára főzve/párolva, turmixolva, zöldségpürével és/vagy gyümölcsszósszal elkeverve add!
2016. dec. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszaitokat
2016. dec. 9. 20:53
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Én 4-5 hónaposan adtam neki, sütőben sütve, a belső részét, ami nem érintkezett az olajjal, puha, fehér hús volt. Egyszerűen beszippantotta. Már két éves, most is ez a kevdence.

És nagyon fontos, az ételeket meg kell sózni. A sok hülye babapüré gyártó cég mind kivonta z ételekből a sót. 1. Ehetetlen, 2, a sóra szüksége van a baba szervezetének is

2016. dec. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!