Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ananászt tartalmazó bébiételt...

Ananászt tartalmazó bébiételt adtok babátoknak, ha elvileg még nem ehetne?

Figyelt kérdés

Kaptam több üveget, hó alapján jó lenne de ananász van benne, ami a legtöbb táblázat szerint még nem adható 7-8 hósan.

Sok babakaja tartalmaz cukrot meg mindenenféle hülyeséget, ezeket tuti nem kap, de pl. az aprómagvas üvegest a feldolgozás miatt hamarabb eheti majd.

Az ananász viszont allergén, akkor mit keres a 4 hós kajában?

Anyóstól kaptam, akar jönni etetni is, mit mondjak neki, ő csak az üvegen lévő hó alapján tájékozódik.



2016. okt. 13. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert az üvegen lévő hó azért van, hogy tájékoztasson. (kivéve, ha jóval később kezdted a hozzátáplálást, akkor azt rá kell számolni)


A tej is allergén, és képzeld, a tápszer tehéntejből készül, és újszülött kortól adható.

SZóval ezek úgy vannak feldolgozva, hogy lehessen adni akkortól, amikortól rá van írva.


Az én védőnőm a haltól borult ki, hogy 6 vagy 7 hónaposan már adtam. Szerinte 1 éves kor után lehet. Mondom ez van az üvegen (Kecskeméti bébiétel).

2016. okt. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 11 hónapos korában adtam a babának olyan bébikaját, amit anyósom 6 hónapos korában hozott. 6 hónap volt ráírva de nekem a karfiol nem tetszett benne annyira. :) anyukám meg kukoricásat, azt meg most ette meg 1 évesen. Elállnak csak a dátumot meg kell nézni rajta.
2016. okt. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként lehet adni de nekem a babám nagyon érzékeny pocakú, így én nem akartam ezzel kísérletezni. Nagyjából 11 hónaposan kezdett el bírni sokféle ételt, addig erősen korlátozottak voltak a lehetőségeim így nagyon odafigyeltem arra, hogy mit adjak neki.
2016. okt. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A bébiételben úgy van feldolgozva, hogy lehessen adni. Ahogy az első írja , a tápszer tehéntej, mégis adható újszülött kortól. Ezek így vannak megcsinálva, hogy lehessen adni.
2016. okt. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sokan mondták, hogy a bébiétel gyártóknak a profit is számít, több a bevétel ha minél több, kisebb babának megveszik.

Az üvegen lévő ajánlások szinte minden ht táblázatra rávernek.

Gyümölcslé koncentrátum sem azért van benne, mert jobb...

Akkor az ananásszal is olyasmi történik, mint a tejfehérjével és a málnamaggal-szőrrel?

2016. okt. 13. 11:53
 6/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, egyébként én úgy tudom ananászt azért nem lehet adni, mert messziről hozzák, ki tudja mi mindent szívott magába a húsa a vegyszerek közül. Na most abban biztos lehetsz, hogy a bébiételeket vizsgálják így azokra nem érvényes ugyanez. (Mint pl a répánál a nitrát, a piaci nem biztonságos de a bébiétel igen)
2016. okt. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!