Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Nem kevés ennyi fogmosás?

Nem kevés ennyi fogmosás?

Figyelt kérdés

Kisfiam 15 hónapos és 16 foga van. Reggel 5óra körül eszik tápszert és azon mèg visszaalszik 7-8 óráig. Ekkor nem tudom megmosni neki. Lefekvéskor is kap még tápszert. Ha elalszik, akkor nem mosunk fogat, ha nem akkor igen.

Nappal még 3x eszik. Minden evés után próbálom megmosni neki, de nagyon ellenkezik. Szerintem több kerül az arcára, mint a szájába.

Nem kevés ez így? Félek, hogy hamar elromlanak a fogai.



2020. febr. 18. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld a kezébe adni, ismerkedjen vele, mossa ő is egy kicsit, utána átmosod neki te is. Meg a fiam szereti, ha az egész család(apa, anya, tesó és ő) fogat mos és akkor bizony ő is kedvet kap.Mind beállunk a tükör elé és sikáljuk a fogainkat:)
2020. febr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet. Köszi!
2020. febr. 18. 23:46
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem kevés. Csak este szoktuk, vízzel. Azért erős túlzás egy kisgyereknek minden tápszer után fogat mosni.
2020. febr. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem is túlmisztifikálod. Reggel, és este mosom Neki ugyanúgy, ahogy magamnak is. Utána az én kislányom is megissza még a tejitalát, mert azzal alszik el (nem lóg a szájában, és nem áznak benne a fogai, csak félálomban megissza).

Arra figyelj, hogy amíg csak lehet, ne egyen cukrosat. Én ha édesíteni kell, akkor azt xilittel teszem. A fogkrémében is az van.

2020. febr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
reggel-este mostam a gyerek fogát, amikor kicsi volt. Csomagban vettem baba-fogkefét, a tényleges fogkefe volt az én kezembe, a mésik kettő gumiförtés az övébe. Azt ő rendezte, én meg próbálkoztam néha azért rendesen megsikálni. Általában azért legalább napi 1x sikerült.
2020. febr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!