Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mivel veszitek rá a közel 2...

Mivel veszitek rá a közel 2 éves babát a fogmosásra?

Figyelt kérdés

Eddig engedte, hogy mossuk lefekvés előtt, de pár napja hiszti van, ordít ha közelít a fogkefe, alig sikerül fél percet eltölteni a szájában. Nem jön/fáj a foga, mert azt tudjuk milyen. Legtöbb már kibújt. Sörtés fogkefét használunk 1-2 éveseknek valót.


Apa is vele egyidőben mossa, hogy lássa mi is mosunk fogat, de a babát nem izgatja. Ha a kezébe adjuk, akkor csak harapdálja, nem sikálja, így nem hatékony.



2021. jún. 9. 21:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%
Egy két éves már nem baba.
2021. jún. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
6%
És nem is fogzik.
2021. jún. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%
Erőszakkal
2021. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%

Fél percnél nem is kell több.. nincs annyi foga,mint nekübk.. az alapos sikálást ennyi idő alatt meg lehet csinálni.. aztán hagyni, hogy hagy dolgozzon vele.

5 hónapos kora óta mosom reggel-este a gyerekeknek.

Csak fogzáskor nem hagyja a kisebbik, de fogat mosni szeret, csak “én, én, egyedül” időszakban van 16 hónaposan.

Nagyobbiknak meg a másik oldal a vaj, állandóan sikálnà, félek, megkopik a zománc neki.

2021. jún. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
3%
Megfogod és ha hisztizik kicsit megrázod hogy hagyja most már abba ( persze miután szépen is kerted már csak nem érdekli) ha ez sem használ jöhet egy kis hidegzuhany
2021. jún. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat, akkor kisded. Nem fogzik, ezt írtam is.
2021. jún. 9. 21:38
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
Fincsi fogkrém esetleg? Nálunk a Vademecumot imádja
2021. jún. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
43%

Jézusom de sok debil ember van itt...

Kérdező, én azt javaslom, hogy hagyd rá, add a kezébe a fogkefét hogy had csinálja ő. Kicsit terelgesd persze, de had érezze, hogy ő már nagy és nem kell neki segíteni.

2021. jún. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
5. Erőszakot, negatív ösztönzést nem alkalmazunk, sőt hangos szót, szidást sem. Valamilyen békés ötletes megoldásra gondoltam.
2021. jún. 9. 21:42
 10/20 anonim ***** válasza:
57%
Semmiképpen ne erőltesd, mert aztán végképp elmegy tőle a kedve. Ha egy-egy nap kimarad, nem dől össze a világ, hátha kell neki egy kis idő. A lányom például az ízét szereti, ezért nem utasítja el. Egyetértek az utolsó válaszolóval, add a kezébe a fogkefét, had csinálja ő, előbb-utóbb úgyis meg kell találnia.
2021. jún. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!