Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mivel veszitek rá a közel 2...

Mivel veszitek rá a közel 2 éves babát a fogmosásra?

Figyelt kérdés

Eddig engedte, hogy mossuk lefekvés előtt, de pár napja hiszti van, ordít ha közelít a fogkefe, alig sikerül fél percet eltölteni a szájában. Nem jön/fáj a foga, mert azt tudjuk milyen. Legtöbb már kibújt. Sörtés fogkefét használunk 1-2 éveseknek valót.


Apa is vele egyidőben mossa, hogy lássa mi is mosunk fogat, de a babát nem izgatja. Ha a kezébe adjuk, akkor csak harapdálja, nem sikálja, így nem hatékony.



2021. jún. 9. 21:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
58%
*tanulnia akart lenni :)
2021. jún. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
23%
Na ez már tényleg szégyen, lassan a gyerek neveli a felnőttet és nem fordítva! Persze inkább hagyjon ki a gyerek pár nap fogmosást, ne hogy megsérüljön a lelkivilága😣
2021. jún. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%
2 évesen váltottunk elektromos fogkefére, ő választhatta ki. És hát talán nem a legjobb módszer, de mikor ilyen időszakon mentünk keresztül, hogy a lányunk nem volt hajlandó hagyni a fogmosást és hiszti volt, akkor egy rövid videót (általában gyerekdalt vagy bogyó és babócát) nézhetett a mobilon miközben mostuk a fogát. Aztán áttértünk arra, hogy először ő magának sima fogkefével (videó nélkül), aztán mi az elektromossal alaposan (videóval). Már 4 éves lesz és időközben már el tudtuk hagyni a videót, simán megy a fogmosás.
2021. jún. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk is sokszor volt ilyet..egyik nap hagyta szépen,majd pár napig nem.Aztán bevetettem egy éneklős praktikát. Fogmosó dal. És muszáj lemennem az ő szintjére közben.

Azóta megint szereti.

2021. jún. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

12!

Miért, mi történik akkor, ha pár napig nem mos fogat egy 2 éves? Éppen semmi...

Inkább mosson fogat heti 4-5x, de akkor élvezze és legyen hozzá kedve, minthogy minden nap, de végigordítsa.

Ezek miatt az apróságok miatt jut oda egy gyerek, hogy az egész fogmosást utálni fogja és amint lehetősége lesz rá elsumákolja.

2021. jún. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
58%

15#

Te sem mosol mindennap fogat?? Egy gyereknek is szüksége van a megfelelő szájhigiéniára és ezt a fog és ínymosással éred el. Igenis mosson minden nap szájat és fogat a gyerek!

2021. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
38%
hanyatt fekve mesèt nèzett, addig gyorsan megmostam a fogàt. Ìgy fèrtem legjobban hozzà.
2021. jún. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
73%

16!

De igen, mosok minden nap fogat.

Csakhogy 3 gyerek fogmosásra szoktatásán már túl vagyok. Az elsőt nagyon elszúrtam, erőszakos voltam, majd odáig jutottam, hogy most 16 évesen is utálja a fogmosást és sokszor elsumákolja.

Míg a másik 2-vel kicsit enyhébb voltam, próbáltam szórakoztatóvá tenni és nem kaptam vérszemet, ha 2 napig nem mostak fogat. Most pedig egyikőjüknek sincs baja a fogmosással.

Nem azt mondom hogy engedjük el az egészet, csak hogy ne erőltessük és nem folyamodjunk erőszakhoz.

2021. jún. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
71%
És miért kellene mindig mindenkinek mindent szeretnie és élveznie? Ha az iskolát nem fogja szeretni és élvezni, akkor oda se fog menni?
2021. jún. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
87%
Igenis erőltetni kell,mert ez egy alapvető higiénia. Ha kimarad,később is kihagyja majd. Rendszert kell ebből csinálni. Persze nem kell erőszakhoz folyamodni,de bevetni mindent addig,amíg nem jön rá,hogy igenis legalább napi 2szer meg kell mosni!
2021. jún. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!