Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Fogzaskor ez normalis? Mar...

Fogzaskor ez normalis? Mar nagyon kivagyok!

Figyelt kérdés

1,5 evesem kb 10 hos koraig ejjel 1-2x kelt. Azota alapbol 4-5x... raadasul altalaban sirva. Ha durvan fogzik akkor 100x nem is emlekszem pontosan hanyszor. De ez meg semmi mert most elkezdett csapkodni ha valamire azt mondom nem, es ha kerem hogy rakjon vissza valamit a helyere foldhoz veri magat. Alapvetoen soha nem csapkod. Ha nem faj semmije mindent megcsinal amire kerem. Nyilvan aludni sem alszok ejjel szoval marhara turelmetlen vagyok 🙄. Nurofen algoflex semmit nem er. Foginygelek se.


Tenyleg letezik olyan gyerek akinek nem faj a fogzas? Az is igaz hogy van olyan gyerek aki 2 hetes kora ota alszik es SOHA nem kel fel akkor se ha faj valamilye? El se tudom kepzelni... megis egesz nap ez jar a fejemben hogy en milyen peches vagyok! Es hogy masnak hogy lehet olyan szerencseje hogy aludhat! Meg a napkozbeni nyugosseget el is tudnam viselni ha ALUDHATNEK!


2 szemfog egyszerre jon annyit latok.


2022. febr. 2. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Minden gyerek más. Mindegyik máshogy viseli. Ő nála elkezdődött a dackorszak. Jön a foga is. Ilyenkor tudom hogy nehéz, de megértőnek kell lennünk. A ,,nem” szó amúgy sem a legjobb megoldás például. Mindig magyarázd el neki pl ,,Kicsim. A távirányitóval nem játszunk, mivel tönkremehet. Viszont helyette dobolhatunk a kartondobozon a fakanállal”. Általában így jobban megértik. Mindig ajánlj fel másik megoldást. Ez egy nagyon nehéz időszak nekik. Ilyenkor szegények már tudják, hogy mit akarnak, de nem tudják elmondani, megcsinálni mèg tökéletesen. Emiatt vannak ezek a hisztik.

Az éjszakai brutál sok kelés pedig növekedésugrásnál és fogzásnál sajnos normális. Hetente 1/2-1 napot próbálj meg valahogy elintézni, hogy akkor nagyszülővel, apukával legyen, mivel úgy jobban tudnád bírni valószínűleg. Kitartást. Nem könnyű helyzet, de erős vagy és sikerülni fog.

2022. febr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


3 lányom van.

Mindegyik 2 hónapos korától átaludta az éjszakát.

Az elsőnél nagyon megszenvedtük a fogzást, úgy dölt a nyál a gyerekből, hogy minden kendő mellett naponta 5x öltöztettem át. Borzalmasan kicsípte a savas kaki, az utolsó fogaknál konkrétan úgy festett mintha végig húztam volna a betonon.

Folyamatosan folyt az orra is. Szájpenészes lett minden fogzáskor.


A második lányunknál jobb volt a helyzet, de neki is a savas kaki sokszor gondot okozott.


A harmadik lányunknál meg akkor vettem csak észre, hogy van foga mikor koccant a kanál. 😅


Minden gyerek más.

2022. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Nekem szuletesetol kel 4-5x,most 2 múlt, utolsó 4 jön neki, nagyon megszenvedett az osszessel. Még anyatejes is és ilyenkor triplan annyit, mint általában. Az ébredések ilyenkor kb óránként vannak és sokkal türelmetlenebb, agresszívebb. Neki se sokat használnak ezek, ez van..


Amibe tudsz kapaszkodj bele, segitseget kérni ha van, legyen kis nyugtod, vagy ha nappal alszik, te is pihenj ha tudsz, a többit helyezd hátrébb, persze kaja kell, de a nagy takarításokat majd mikor kevésbé nehéz napod van.


Mivel nekem kezdetektől ilyen, már teljesen hozzá szoktam, nagyon ritkán vagyok türelmetlen, tényleg hozzá lehet a nem alváshoz szokni sajnos.. Nekem nincs segítség, csak a férjem, amikor itthon van, de nagyrészt ketten vagyunk a kicsivel.


Szóval kitartás, legyetek sokat kint, az mindig segít nálunk, lemozogja, jobban eltereli a figyelmét.

2022. febr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Valamilye 🤦‍♀️
2022. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

A fiamnak úgy vettem észre hogy kijött a foga, hogy koccant a kanál, azt hittem játék van a szájában 3 hós korától átaludta az éjszakát is. A lányom 1 hetet nyüglődött a fogával 7 hósan, ő 2 hós korátol aludta át az éjszakát. Azt hittem minden gyerek ilyen, no a kicsi 6 hósan aludta át, a fogat ő is enyhén megszenvedte, de csak annyi volt hogy újra fel kelt egyszer, kétszer.

A nagyok sosem keltek az után, hogy átaludták az éjszakát, a kicsi 3 lesz, de néha felkel, mondjuk én ha bejön közénk hátat fordítok és alszom tovább, van hogy 1 óra múlva ha felkelek hallom, hogy még ébren van, de nem zavar.

2022. febr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3 ugyanaz a helyzet mint nalatok csak nalunk ez az agresszivitas most kezdodott a fogakkal. Ha nem faj a foga nincs gond. Ja es ugyanez, cici cici cici... kesz vagyok. Alszik nappal 2 orat en viszont nem tudok gombnyomasra aludni.


A tobbieknek is koszonom foleg a reszletes kifejtest hogy milyen jol alszanak nalatok a gyerekek. Habar en kerdeztem nem kicsit forgatjatok bennem a kest 😂 az tuti tobb gyerekem nem lesz mert en ezt meg egyszer nem csinalom vegig az hotziher.

2022. febr. 2. 14:54
 7/11 A kérdező kommentje:
Akiknel igy atudta az ejszakat a baba kezdetektol, tapszeresek voltak?
2022. febr. 2. 14:55
 8/11 A kérdező kommentje:
Az 1 valaszolot miert pontoztatok le? Tenyleg erdekel
2022. febr. 2. 14:57
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazad van 4, a faradtsagtol eszre se vettem pedig ranezesre tudni szoktam ha valamit rosszul irok.
2022. febr. 2. 15:04
 10/11 anonim ***** válasza:

5 vagyok, nem egyből lettek táposak, de akkor még mikor a 2 nagy kicsi volt 3 hótól kezdtük a hozzátáplálást,akkor a táp még nem játszott nagy szerepet, a fiam 4 hóig volt csak anyatejes, a lányom is kb.

A pici 4 hóig utána cici és hozzátáplálás, de estére volt hogy táppal pótoltam.

2022. febr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!