Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Kisebesedett popsi lehet a...

Kisebesedett popsi lehet a fogzás jele 2 éves babánál ? Mit tudok tenni, hogy gyorsabban gyógyuljon ?

Figyelt kérdés
Fogzásra gyanakodunk, többször keveset, lazábbat kakil a fiam egy nap és kezdett kipirosodni a végbélnél a popója, ahol összeér a popója. Először csak apró hólyagocskák jelentek meg de most már kisebesedett neki és gennyedzik, fáj neki. Törlőkendőt nem használunk most, vízzel öblítem le mindig, nagyon gyakran cseréljük a pelust, kamillás vízben fürdetem és körömvirágos krémmel + bepanthennel kenem őt de már 3-4 napja sebes neki. Éjjel alatt, reggelre kicsit kijavul neki, szebb, de napközben megint csunya lesz. Mit tudnák kenni neki rá hogy gyorsabban gyógyuljanak azok a sebek ? Szerintetek forduljunk orvoshoz vagy még próbálkozzunk itthon kikezelni ?
2023. márc. 9. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is kamillával szoktam átmosni neki, de vigyázz mert egy idő után kiszárítja a bőrt. Én neogranormont használok, jó vastagon, illetve ha nagyon rossz a helyzet az Imamono krémet ajánlotta a védőnő. Ezek eddig 1-2 nap alatt helyrehozták a felmart bőrét.
2023. márc. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvos. Lehet, hogy gomba. És a kétéves már nem baba 😳
2023. márc. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

igen, dokival nézesd meg, hogy a gombát kizárja.

a pelenkakiütésre nálunk a weleda pelenkakiütés elleni popsikrèmje bevált

2023. márc. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem árt rákérdezni az orvosnál, hátha nem csak sima pelenkakiütés. Mondom ezt úgy, hogy mi 4 hónapja szívunk vele, voltunk bőrgyógyásznál is, kapott vényköteles kencéket is, de csodát egyiktől sem láttunk. Az egyetlen, ami segít, ha bilibe megy a pisi/kaki, mert pár ilyen nap után sokat szokott javulni (aztán ha becsúszik egy kaki a pelenkába, akkor az visszábbveti pár nappal az egészet.
2023. márc. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért ha sebes, gennyes azt fertőtleníteni is kellene és jó lenne ha látná orvos. A genny már fertőzés jele. Főleg ott ahol szeklettel találkozik a seb. Szegény borzalmasan fájhat neki.
2023. márc. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4: barátnőméknél a levegőztetés+hintőpor vált be.
2023. márc. 10. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!