Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Rés a két metszőfoga között?

Rés a két metszőfoga között?

Figyelt kérdés
A lányomnak 2 hónapja jött ki a két metszőfoga, és van vagy egy fél fognyi hely közöttük. Mostmár a tőle jobbra és balra lévő fogacskái is kibújtak, remélem, hogy az esetleg elrendezi, de csak mellé nőttek. Valaki esetleg tapasztalt ilyesmit? Elmúlt a rés? Ha igen, mikor?
2023. ápr. 1. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem még tologatják majd egymást, ne aggódj. De ha így is marad, vagy később újra lesznek rések, nem biztos hogy baj, sőt. Lehet, hogy hülyén néz ki, de mikor az én öcsémet látta 4-5 évesen fogorvos, akkor azt mondta, hogy "szép szellősen" állnak a tejfogai. És így majd elférnek a maradandók is. Tényleg nem kellett neki fogszabályozás utána.
2023. ápr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a jó. Ha vannak kis hézagok. Ha nagyon szorosan vannak akkor a maradandóknak kevesebb a hely és elkezdenek torlódni. A lányommal így jártunk, a tejfogai egyenletesek, de nincs hézag. Most kezd fogatváltani (2 maradandója van), de már jelezte a fogorvos, hogy bizony fogszabi lesz, mert nem fognak beférni.
2023. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt res a tejfogaim kozott, aztan amikor kiestek, utana ugyan res nem volt, de brutalisan szabalytalan fogsorom lett, kellett a fogszabalyzo.


Szoval az, hogy a tejfogak hogy allnak, nem nagyon jelent semmit.

2023. ápr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekemnek rés volt, a felnőtt fogakkal nincs gond
2023. ápr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!