Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » 2 év körüli gyermeketek...

2 év körüli gyermeketek esetében milyen fogkefét használtok?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éves kisfiamnál egyre harcolósabb a fogmosás. Gondolkodom elektromos fogkefében, de lehet, hogy ahhoz túl fiatal. Hiába keresek ezzel kapcsolatban álláspontokat, tapasztalatokat, kevés info van és azok sem túl hitelesek.

Ti hogy oldjatok meg a fogmosást? Mik a tapasztalataitok?



jan. 26. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Fogmosasban nem engedek, nincs helye hisztinek.

3 ev alatt nem ajanljak az elektromost.

jan. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Fogmosasban nem engedek, nincs helye hisztinek." Aha, ok.😅


Köszi a választ.

jan. 26. 15:25
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem fogja jobban szeretni az elektromost, hangos és rezeg, az én gyerekem 6 évesen is hisztizik miatta.
jan. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3. Mindent imád épp, ami zúg, ezért jutott egyáltalán eszembe.
jan. 26. 15:31
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Amennyiben ügyes akkor engedném neki, hogy egyedül mossa. Az enyém is hisztizett érte amíg a kezébe nem adtam a fogkefét a tükör előtt. Odatérdeltem mellé és mutattam a nagyra nyitott számban, hogy most hátul ezt sikàljuk, aztán itt, ott. Most 3,5 éves és lekopogom eddig nincs rossz foga.
jan. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi az lemaradt, egyébként azt hiszem Signal fogkefe volt. Volt rajta minta, az tetszett neki sőt le sem akarta tenni, egész nap sikálta volna a fogait.


#5-ös voltam

jan. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

1-es, istenem....


Mert a hiszti annak függvénye, megengeded-e, ugye? :D

jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5. Annyira még sajnos nem ügyes, pillanatnyilag 20 hónapos, szóval ezt még muszáj nekem csinálni. Ha nekiadom a fogkefét, akkor azt csak rágja. 2 fogkefét "használunk" pillanatnyilag, az egyik az ő kezében van, de a kb. rendes tisztítást én végzem.


#7. Igen, az ilyet én is imádom.😅 Szívesen kölcsönadnék neki egy szájat nem kinyitós vagy fogkefére ráharapós csöppséget, hogy "No akkor hajrá, ne engedd neki." Tipikus "egy gyereket láttam, de már mindent is tudok" csodaanyci.

jan. 26. 16:15
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy ha tiltakozik, akkor úgyse tudod normálisan megmosni a fogát. Szóval mondani lehet, hogy nincs helye a hisztinek, meg ez így nagyon jól hangzik, de a gyereket nem feltétlenül hatja meg. Mikor erőltetéssel próbáltam, az én fiam csak egyre kétségbeesettebben ordított összeszorított fogakkal, és nem akartam megkockáztatni, hogy egész életére megutálja a fogmosást, miközben alig-alig tudtam megmosni a fogát a nagy harc közben, tehát haszna se sok volt az egésznek.


Általában patkó alakú fogkefével hajlandó megmosni magának, és tényleg elég sok lepedéket leszed vele.


Van egy fogmodellünk, azt szoktuk együtt mosni elektromos fogkefével. Kikapcsolt állapotban a szájába is bedugja, de bekapcsolva nem. Egyedül kikapcsolva szokott játszani vele, most kezdi kérni, hogy kapcsoljam be (nem mintha ő nem tudná megnyomni a gombot, de biztonságosabbnak érzi, ha én nyomom meg).


Rendesen megmosni csak úgy sikerült eddig, ha az apukája ölébe ültetem, aki megfogja a kezét (mert különben az összes fogkefét el akarja venni tőlem, hiába van már nála kettő vagy még több, mindet be akarja gyűjteni). Utána úgy mosom a fogát, hogy kb. 3 másodpercenként kirántom a kezem, ijedten, persze vigyázva, hogy őt ne sértsem meg, és azt mondom, hogy juj, megcsípett egy fognyűvő manó. Ezzel a játékkal mondjuk a fogai felét meg tudom mosni, utána megunja. Másnap pedig a másik felét.

jan. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9. KÖSZÖNÖM. Ez végre igazán jó ötlet, ki fogjuk próbalni. Igen, az U alakú fogkefe számomra a másik nagy kérdőjel, mert olvastam már róla hideget-meleget. De akkor a hagyományos mellé beszerzünk egy olyat, és a kettő kombinációja a fognyűvő manókkal hátha idővel beválik. Még egyszer hálásan köszönöm a válaszod.
jan. 26. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!