Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mivel érhetem el, hogy újra...

Mivel érhetem el, hogy újra mosson fogat másfél éves gyerekem? Adnátok néhány ötletet?

Figyelt kérdés

2015. márc. 16. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi az oka, hogy nem mostok neki most fogat? Nem hagyja?

Kifejthetnéd, hogy mi történt vele, ami miatt most baja van vele. Fél a fogkefétől?


Én adnék neki rágható fogkefét (szilikonosat), hogy újra összebarátkozzon vele, rágcsálja és akkor utána ha ez már megy, meg lehetne mosni a fogát.

2015. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Te mosod és kész, nincs apelláta. Egy másfél éves nem fog nekiállni fogat mosni...
2015. márc. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mesélje neki a fognyűvő manóról. Nálam már a pici is kívülről fújja, hogy hogyan kalapálják ki a fogakat. Ha van egy kis rajztehetséget rajzolhatsz is neki egy szuvas fogat mellé egy kalapáló manót.
2015. márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnál az jött be, hogy van egy kedvenc állatkája és szerencsére van olyan normális fogkefe és ogrém márka, aminek az egyik fajta/ízű termékén ez az állatka van.

Ilyen kis trükkökkel, hogy a kedvenc állatkája ott figyel a fogmosópohárban és várja, hogy segíthessen neki fogat mostni, van kis 2 perces homokórás időmérője is ezzel az állatkával, van ilyen mindás fogmosópohár, törölköző stb.

(igen, egy ideig vadásztam ezeket a dolgokat :)


Szerencsére találtam egy olyan mesét is ezzel az állattal, ami pont a fogáról szólt és a mesében megdicsérik a fogai miatt, azzal ment meg egy másikat- ezt is pozitív példaként használtam fel.

2015. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk a zenélő fogkefe vált be, Brendonban lehet kapni :)
2015. márc. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekünk tapadókorongos fogkefe van, hagyom először játszani vele fürdés közben. Majd vacsora után együtt bemegyünk rendesen fogat mosni, akkor először kis vízzel ő "megmossa" magának,hagyom, majd én átveszem és kis fogkrémmel megnézzük fogacskánként tükör előtt, hogy ő is lássa, melyikben maradt még étel (nyami), illetve megszámoljuk közben a fogacskákat és megnézzük, hol van még lyuk (hol nincs fog). Közben mesélem, hogy ha nem mossuk meg rendesen, akkor menni kell fogorvos bácsihoz, aki kifúrja, betömi és bizony az fáj.... na így engedi, és már jóformán meg is szokta az esti rituálét, ha mondom, hogy fogmosás, előre szalad, viszi a kis székét a csaphoz.

Valahogy kezd el, szokja meg korán.Ja, és dícsérni is kell keményen!

2015. márc. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 id. Géber Péter ***** válasza:
Személyes példamutatás, hogy "így csinálják a nagyok és ügyesek!"...
2015. márc. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mandy1408 ***** válasza:
Mutasd meg neki a cigisdobozon lévő szétrothadt fogsort, hogy ha nem mosol fogat, te is így fogsz kinézni, valamint ecseteld neki, mennyire drága és fájdalmas dolog a fogászat. Szerintem hatni fog rá.
2015. márc. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 zombee ***** válasza:

Hazudtál neki, ő meg rájött az igazságra:

Minek mossa, úgyik kihullik mind 8 éves korára nem igaz? A TEJFOGAKAT be szokták tömni?

2015. márc. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ISzofi válasza:
Fogsikáló alkalmazást nagyon ajánlom!
2015. márc. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!