Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Anyukák a babám most lassan 4...

Anyukák a babám most lassan 4 hónapos lesz és sokat nyáladzik az azt jelenti hogy lassan fogzik?

Figyelt kérdés

Pár hete azt vettem észre nála hogy erősen folyik a nyála!

De a védőnő szerint még nincs itt az ideje!

Nálatok hogyan miképp folyt le az egész?

Első babás anyuka! :) Normális emberektől normális választ kérek !

Ne szóljatok le köszönöm


2019. jún. 26. 06:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül jelenti azt, de persze benne van a pakliban. Nálunk is 3 hósan kezdett nyáladzani a lányom, mégis 7 hósan bújtak ki az első fogai.
2019. jún. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Általában 6 hónapos korában jön ki a babák első foga alul középen. Persze ez nem előírás, jöhet előbb és jóval késöbb. Nálunk már hetekkel azelőtt elkezdődött a nyáladzás, szóval lehet attól és az is lehet hogy még több mint 1 hónap mire kibújik. Az ínyén is látszódni fog.
2019. jún. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vagy igen, vagy nem. Ezt tenyleg nem lehet megmondani. :)

Az, hogy “nincs itt az ideje” nem valami pontos megallapitas, mert vannak babak, akiknek hamar kibujnak az elso fogak, masoknak meg nagyon keson.

Az egyik gyerekemnek 4 honaposan jott ki az elso, egy honapon belul 4 volt neki es omlott is a nyala folyamatosan nagyon hamar. Most a legkisebb 3-4 honapos kortol nyaladzott es 6 honaposan jottek a fogak csak, igaz, akkor rovid idon belul egyszerre hat. Azota eltelt egy honap, nincs ujabb fog, nem is latszik az inyen, hogy mostanaban jonne uj, de olyan szinten folyik a nyala, hogy hihetetlen.

Es a kozepso gyerekem meg akkor sem nyaladzott, amikor fogzott...

Szoval mint minden masban, ebben is mas minden baba.

A kezek ragasa az, ami 3 honap kormyeken kezdodik a babaknal es sokan azt hiszik, hogy fogzas miatt van, de inkabb ahhoz van koze, hogy addigra fedezi fel/kepes iranyitani a kezet a baba, hogy a szajaba rakja es onnantol kezdve csinalja folyamatosan, majd barmi massal, amit kepes megfogni.

Az en gyerekeimnel pl az volt a legegyertelmubb fogzasi tunet, hogy piszkaltak, huzogattak a fuluket.

2019. jún. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nincs itt az ideje... a mi védőnőnk is ezt mondta, amikor mondtam, h 11 hetesen áttört az alsó 2. Hát ő nem hiszi el, viztos rosszul látom. Mondtam, nyúljon be a szájába. És a naylányom, akire azóta is nagyon büszke vagyok ezért, megharapta. 😂

Nem feltétlenül lesz holnapra foga, az is lehet, h hónapokig szemved vele, de ezek a tankönyvi maszlagok, amiket a védőnők mantráznak, kiakasztanak.

2019. jún. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

És had kerdezzem meg anyukák hogy az inyén mit lehet látni? Honann tudom hogy épp a fogak lennének?.

Fehéredik az lnye vagy ilyesmi?

2019. jún. 26. 07:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ínyén azt láthatod, hogy piros, duzzadt. A fog áttörése előtti hetekben látszani kezd a vékony fehér csík, a fog éle. A tényleges áttörés előtti néhány napban mindha "kilyukadna" kicsit az íny a fehér csík fölött, na akkor már tényleg nem sok van hátra.


A fogzás tulajdonképpen néhány hónapos (2-3) kortól megkezdődik az első fogcsírák mozgolódásával, ami fájhat neki anélkül, hogy bármi látszana az ínyén - és eltart a 20. őrlőfog kibújásáig, azaz 2-3 éves korig. Aztán ez az egész hullámokban hol jobb, hol rosszabb.


A kislányommal (1,5 éves) mi most épp szemfogakkal szenvedünk hónapok óta, nagyon régóta (leglább 1-2 hónap) fehérlett már a hegye és nemrég tört csak át. Gyerekenként és foganként változó, hogy mennyire szenved meg vele a baba.

2019. jún. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Gratulálunk a sikerhez!!

Hát nem is tudom de nekem uye kisfiam van és sok anyától azt hallom hogy a fiúk kényesebbek mint a lánykák!

Hát majd el dől!

Köszönöm szépen a segítséget

2019. jún. 26. 08:17
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Két fiam van, mindkettő 3 hósan kezdett nyálazni meg öklöt és egyebeket rágni, de csak 8 hósan jött az első foguk. Az egyik nem volt nyűgösebb, 1-2 hétig picit többször ébredt és szopott, a másiknak nurophen is kellett olykor, hogy tudjon pihenni, meg többször hőemelkedése, hasmenése is lett a pár nappal a fogak kibújása előtt.
2019. jún. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3 hós kora óta nyálzik a fiam hol jobban, hol kevésbé. 6 hós státuszon azt mondta a gyerek orvos, bármikor kint lehet az első foga, mert meg van duzzadva rendesen az ínye. Szombaton lett 7 hónapos, és tegnap bújt ki a foga.
2019. jún. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


#6-os válaszoló vagyok. Abszolút tapasztalatból írtam, hogy gyerekenként és foganként nagyon változó, hogy mennyire viseli meg őket, mert az említett kislányom mellett van két kisfiam is: egyikük, a nagytesó ovis, a másik fiú pedig a kislány ikertesója. Én is hallottam ezt, hogy a lányok kevésbé "kényesek", úgy is tűnt, hogy ez igaz, simán kijött az előző 12 foga, különösebb szenvedés nélkül, de ezek a szemfogak most nagyon meggyötörték. Az ikertesójának, aki amúgy sokkal (!!!) nyafkább, sírósabb, kényesebb, mint a lány szintén jön most a szemfoga, neki a nyála folyik, de fájdalmat nem veszek észre. Neki az előző 10-12 fog volt nehezebb. A nagyfiam valamelyik őrlőkkel szenvedett meg, a szemfog nála sem volt durva. Szóval teljesen kiszámíthatatlan, arra akarok kilyukadni. :)


De nálatok is a nyáladzás már 1000%, hogy a fogcsírák mozgolódása miatt van! Kitartás! :)

2019. jún. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!