Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Innentől kezdve jár a gyerekta...

Innentől kezdve jár a gyerektartás, igaz?

Figyelt kérdés

Ma költözünk el a gyerekemmel az apjától. Ő fenyeget, hogy csak július végén ad először gyt.-t.

De akkor egy hónapig semmit se adna neki? Én úgy tudom ha elköltöztünk köteles adni az első havit. Tehát most adja a július hóra, júli végén meg augusztusra. Nem???


2021. jún. 26. 00:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
19%
A gyermektartásdíj nem utólag esedékes, hanem előre, tehát igazad van.
2021. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%

Ha a bíróság állapítja meg, akkor előre esedékes...


Amúgy meg az ilyentől egy foritontot nem várnék. Intézzétek hivatalosan.

2021. jún. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

10!


Ne beszélj baromságot. Gyermektartásdíj attól a naptól jár, ahogy azt a bíróság megállapította. Addig még az se biztos, melyik szülőnél lesz elhelyezve a gyerek. Más kérdés, hogy visszamenőlegesen valóban igényelheted.

2021. jún. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
13%

Előre esedékes a gyt. Pont.


Ha bíróságtól kéred a szülői felügyelet rendezeset és gytd megállapítását, akkor 6 hónapra visszamenőleg lehet kérni (persze nem úgy, hogy együtt voltatok).

2021. jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%

14!


Valóban előre esedékes, de nem úgy, ahogy a kerdezo gondolja, hogy a lasinak most adnia kell. Nem, nem kell. Lehet, illő lenne, de nem kell. Akkor kell, ha meg van az ítélet.

2021. jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
25%

Tudom, egy szóval sem írtam, hogy mostantól jár, max a másik fél teljesíthet, hogy ne legyen hatraleka. Ezért írtam azt a kiegészítést, hogy 6 hónapra visszamenőleg kérhető.


Üdv

Egy bírósági dolgozó 😏

2021. jún. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
27%

Az hogy elöre jár az nem teljesen igaz, hisz arra a hónapra jár amilyen épp a hónap.majd júliusban jár a júliusi, nem tegnap. Az hogy ő jófej ,esetleg és odaadja az oké...


De annak meg tuti valami nyomot adnék a helyébe, mert ugye( tiszt. A kivételnek) lenne aki elsuttyogja az előre zsebbe adott pénzt

2021. jún. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
22%

Már hogy ne járna előre a gyerektartás?

Arra van,hogy a gyereknek fedezd belőle a szükségleteit(már egy részét ugye)

Ha veszel neki pl.gyümölcsöt most akkor utólag kell kifizetni?


De bírósági határozat nélkül nem KELL fizetnie,csak illik!

2021. jún. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Menjen biroságra majd azok megmondják mikor kell kapnia. De könyörgöm ne hozzunk már fel példákat... Ha nem tud gyümölcsöt venni előre amugy sem, akkor a gyerektartásbol nem fog megélni amugy sem.... Nekem ne mondja senki hogy mindenko 100%- ban a gyerekre költi, mert nem

Ha elmész vásárolni,ahogy a gyerektartás pénzböl veszel lisztet( ami nem csak a gyereké) ugy a fizetésedböl os meg tudod venni a gyümölcsöt...


Szedje össze magát a kérdező és vagy kérje el amit megbeszéltek( szerintem mondjuk ezek alapján nincs ez megbeszélve) vagy menjen biroságra....

2021. jún. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!