Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2 éves kortól , amikor már...

2 éves kortól , amikor már nem jár gyed. Mehet úgy bölcsibe a gyermekem,hogy én nem dolgozom?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy 2 éves kor előtt le kell mondanom a gyedről, na de utána, ha már nincs gyed, akkor járhat , vagy kell a munkaviszony akkor is?

2022. márc. 6. 12:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%
10-es a nappalin tanulas egyetemen vagy foiskolan beleszamit, de a kerdezo nem ugy tunik mint aki epp nappali egyetemre keszul felvetelizni.
2022. márc. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
8%
7es vagyok, nálunk működött, és senki nem kérte számon. Akár másnap felmondhat, vagy kirughatjak, ha már felveszik a gyereket. Onnantól már senkit nem érdekel dolgozik-e. És csak igazolás kell, nem szerződés.
2022. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%

12


Csak a kirúgásrol és munkahelyváltozásról lejelentési kötelezettsége van a szülônek a böliben…

2022. márc. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
38%
Mit érdekli őt az,a lényeg,hogy bent van a gyerek,addig se kell foglalkozni vele.
2022. márc. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Hú mennyi megkeseredett ember válaszolt itt. Nagyon sokan szerintem magatokból indultatok ki. Levelezőn tanulok, igen. Most lesz kötelező gyakorlatom, ami sajnos napközben esedékes, így erre keresnék megoldást. Rokonom nincs senki, úgyhogy akkor marad a bébiszitter arra a napi pár órára.

Hivatalolosan úgy tudom a magán bölcsinek is kell kérnie munkáltatói igazolást, ezért lepődtem meg a magán javaslaton. De mindenki csak arról írt korábban,hogy mi van ha 2 éves kor előtt akarod beadni munka nélkül, és hogy akkor le kell mondani a gyedről. Remélem így mindenki számára világos mi nem volt érthető nekem. Aki normálisan válaszolt annak köszönöm szépen! Aki meg tapló módon,annak jobbulást kívánok! 😁

2022. márc. 7. 09:37
 16/21 anonim ***** válasza:
13%
Nem muszáj visszamenni dolgozni. Abban az esetben felveszik állami bölcsibe is, ha védőnő vagy gyermekorvos javasolja!!!
2022. márc. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
58%
Ja ha a gyerek értelmi,értelmi,szociális fejlődéséhez ezt javasolják. Burkoltan,hogy jobb a gyereknek a bölcsiben - én ezt nem vállalnám.
2022. márc. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
16 Ebben az esetben is elsőbbséget élvez az aki visszamegy dolgozni. Tehát csak akkor veszik fel javaslattal is ha van szabad hely. Tudom mert tesóm épp ezzel kínlódik. 2,5 éves lánya egyáltalán nem beszél. Kaptak javaslatot de sehova nem veszik fel mert nincs hely
2022. márc. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Oldd meg mint mindenki más. A dolgozó szülőktől nem kéne elvenni a bölcsis helyet. Ahol mi lakunk (kis település) még bölcsi sincs, így csak részállásban tudtam visszamenni dolgozni amikor 2 éves lett. Olyan a beosztásom, hogy amikor apa dolgozik én nem... borzasztó nehéz. Neked meg csak pár órát kéne megoldanod és arcátlanul beadnád... pfff
2022. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Drága utolsó! Az , hogy feltérképezem az összes lehetőséget, és számításba veszek minden javaslatot az egyáltalán nem azt jelenti ,hogy arcátlanul beadnám a gyermekemet bárhová is. Úgyhogy nyugodj meg, és jobbulást kívánok! További rosszindulat mentes életet! Keresgélj inkább olyan helyen ahol tényleg probléma van, és segítségre van szükség. Itt nincs, köszi-puszi.
2022. márc. 19. 19:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!