Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért számít ez akkora bűnnek?

Miért számít ez akkora bűnnek?

Figyelt kérdés

Pár hónapja talán volt egy kérdés, hogy anyuka gyed alatt igénybe venné a születendő pici után a táppénzt is. Tehát visszamenne állományba, kivenne pl 1 nap szabit, utána pedig 9-es kóddal táppénzre menne, így kapná a gyed-et és a táppénzt is . Szinte mindenki neki esett, hogy ez mennyire undorító dolog , tappenzcsalas stb.

Azért nem értem ezt a nagy gyűlöletet, mert nekem pl többen is javasolták ezt, többek közt a munkahelyemen a hr-es, illetve a közvetlen főnököm is. De nálam ez nem játszik, mert több időt szeretnénk a gyerekek között.

Illetve mi van, ha valaki a gyerek 2 éves kora után visszamegy dolgozni, a kicsi bölcsiben, anyuka teherbe esik és elmegy táppénzre, akkor már nem jár a gyed, mégis ugyanúgy rohangálni kell a gyerekkel , nem feltétlenül tud otthon pihenni, annyi a különbség, hogy nem kap gyed-et, de ezzel így már semmi probléma? Ez nem ,,tappenzcsalas"?

Vagy például van egy kedves rokonom, aki már valamikor nyár óta táppénzen van, de ugyanúgy járt strandra, nyaralni, moziba stb és még ő volt felháborodva, hogy visszahallotta a munkahelyről, hogy valaki látta őt a moziban. De ő nem fekvőbeteg, miért kéne otthon ülnie? Ez nem tappenzcsalas?

Egyszerűen csak kíváncsi vagyok észérvekre, nem akarok vitát generálni, senkit megbántani. Köszönöm, ha valaszolsz



2022. nov. 19. 12:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Minden esetben tappanz csalás, amikor konkrétan nincs egészségügyi oka annak, hogy ne tudjon dolgozni.

A gyed/gyes melletti tappanz pedig extra csalás, hiszen ott eleve nem is dolgozik, otthon van, ergo technikailag nincs szükség ezt hivatalossá tenni. A törvény sajnos vagy nem sajnos viszont lehetővé teszi, hogy emellett is tappenzen legyen. A kismamának ez nyilván jó, csupán a munkáltatót szivatja meg vele nagyon. Emiatt aztán az eddig se épp nő/anya/gyerekbarat munkapiac mégkevésbé lesz az

2022. nov. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
12%
Egyes etnikum a semmiert szedi fel a pénzt. Ez meg csalás mert irigykednek. Kilehet hasznalni ki is kell hasznalni ha adjak vedd el. Megdolgozott erte. Van aki nem tesz semmit es kapja a penzt a dolgozotol miert kell sajnalni ? Lehetséges ? Akkor nem csalás.
2022. nov. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy 1es leírta


Táppénz akkor jár, ha a munkáját nem tudja ellátni, otthoni pihenésre szorul.


Ha valakinek van annyi ereje, hogy moziba, strandra, bulikába járkáljon, akkor dolgozni is be tudna menni. Ergo csalás.


Ha otthon van amúgy is a gyerekkel, szintén mire fel járna?!

2022. nov. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

"Egyes etnikum a semmiert szedi fel a pénzt."


Olyan sokat nem tud "felszedni" , ami neki jár, az annak is, aki dolgozik. Gyes, csaladipotlek alanyi jogon jár a putrisoron a munkanélküli Julisnak is, meg a Rozsadombon lakó gyarigazgato Katinak is. Ellenben Kati igénybe veheti a tappenzt, ami nem kevés összeg és aminek egy harmadát a munkáltató fizeti, a 2/3 meg a tb.

2022. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

többen is javasolták ezt, többek közt a munkahelyemen a hr-es, illetve a közvetlen főnököm is


Mese. Senki nem olyan hülye, hogy ki akarja fizetni önként a táppénzed harmadát hónapokig, pkusz majd az erre az időszakra járó szabidat is.

2022. nov. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

#5 valszeg nem tulajdonos a főnök, csak ugyanolyan alkalmazott egy multinál, mint ő.

Kérdező, azért, mert minden nőnek megnehezíti a munkakeresést, ha a cégek folyamatosan futnak bele az olyan nőkbe, akik a magánéleti döntéseik miatt lapátolják kifelé a cégből a pénzt. Ha évek óta ott dolgozol, hasznos munkaerő vagy és szeretnek, az más, de rendszeresen eljátssza olyan is, aki próbaidő után egyből elhúz táppénzre meg gyedre...

2022. nov. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Na igen, ha egyszer a munkáltató oldaláról nézné valaki, mindjárt megértené.

Képzeld el, hogy van egy kis egyszemelyes üzleted, ahova felveszed Julit dolgozni. Juli jól dolgozik, ezért a 3 hónapos próbaidő után megkapja a határozatlan idejű szerződést. Juli másnap bejelenti hogy tappenzre megy, mert amúgy 15 hetes terhes... Ki nem rughatod, mert védett, dolgozni nem tud, de te fizeted utána a szülésig a tappenze egyharmadat. Emellett vagy felveszwl valakit dolgozni helyette, aki ugye megintcsak pénz, vagy beallsz te. Juli végre megszul, vége a tappenznek. Gyerek 2 éves, Juli bejelentő, hogy jönne vissza dolgozni. Te előbb kétségbe esel, mert akit felvettel jól dolgozik és tulajdonképpen inkább kt tartanak meg, mint Julit, dehat köteles vagy ugye visszavenni. Juli elkezdi kivenni q bennmaradt szabadságot, ami ugye megintcsak pénz, aztán az első nap után közli, hogy ja, jön a második gyerek, ő tappenzre megy. Jopar évig el lehet ezt jatszadozni

2022. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%

Mennyi irigy ember...

Igen is ha az ember egy multinál dolgozik miért ne játszaná ezt meg?? Ők nem használják ki az embert? Dehogynem!!

Az meg hogy tudok strandra vagy moziba menni az nem egyezik azzal hogy komoly fizikai munkát is tudok végezni


Nehogy már elvetéljek csak mert megeröltetem magam a munkában

Nem mindenki irodai munkát végez ám. És attól hogy 9-es kóddal táppénzen vagyok az nem azt jelenti hogy fekvőbeteg vagyok .

Gondolom szerintetek a házimunkát elvégezheti, vagy ha van már gyerek azt lássa el rendesen, de nehogy elmenjen már moziba mert ő táppénzen van

Gondolkodjunk már egy kicsit...

2022. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

8!


A kérdés elsosorban azokra vonatkozott, akik amúgy otthon vannak a már meglevő gyerekkel amúgy is gyesen vagy gyeden.

Emellett ha valóban veszélyeztetett terhes vagy, senki nem akarja hogy dolgozz. De pl nyugaton, ahol nem vesz az orvos tappenzre csak azert,mert terhes vagy, valahogy nincs ennyi veszélyeztetett kismama

2022. nov. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt valaszaitokat.

Igen, az hozzá tartozik az igazsághoz, hogy én 4 év után jöttem el szülni, egy nagy állami cégtől, ezalatt az idő alatt beteg sem voltam. De nem mese,tényleg felajánlották, mint opciót a leírtakat.

2022. nov. 19. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!