Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYED akkor is jár ha megvan...

A GYED akkor is jár ha megvan a 365 nap munkaviszonyom,de nem egy munkahelyem volt az elmúlt 2 év alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet buta kérdés de nem vagyok teljesen tisztában ezekkel a dolgokkal.

Párommal babát tervezünk.

2020 szeptemberétől dolgoztam 2022 márciusáig egy munkahelyen. Ez már önmagában másfél év. Azóta több helyen megfordultam, nem igazán találtam a helyem sehol. A jelenlegi munkahelyemnél 1 hónapja dolgozom. Nem tervezek váltani már.

(Munkanélküli az elmúlt 1 évben leghosszabb ideig 2 hónapig voltam ha ez számít.)


Köszönöm előre ha válaszol valaki, aki jobban tisztában van ezekkel!



2023. febr. 19. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jár amennyiben a szülés pillanatában is élő biztosítotti jogviszonnyal rendelkezel.

Viszont: tp-n csak annyit lehetsz, amennyit folyamatos jogviszonyban töltöttél. Ha 30 napnál nagyobb kihagyással helyezkedtél el, akkor csak annyit, amióta a jelenlegi munkahelyeden dolgozol.

Ha most esnél teherbe, ez 1 hónap.

2023. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az egyes tökéletesen leirta. Meg annyit fűznék hozzá hogy próbaido alatt ha terhes is vagy kirughatnak. Erre mindenképp figyelj.
2023. febr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm! 😊
2023. febr. 19. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!