Családi adòkedvezmény?

Figyelt kérdés

Sziasztok kis segitség kellene.

Jelenleg novemberig gyeden vagyok itthon a kisfiammal,idáig a nagyobb gyerkőcre havonta kértem a munkahelyemen a családi adòkedvezményt majd tavaly mòdositottam hogy mind a két gyerekre egy évben egyszer szeretnénk igénybe venni(a férjem nem veszi igénybe)

Ugye a munkahelyem csinálja az adòbevallásomat,ilyenkor a nav felé nekem jelezni kell vagy a mu nkahelyem jelzi hogy én egyszer venném igénybe egy összegben a kedvezményt?Köszi előre is


2023. ápr. 5. 02:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye a munkahelyem csinálja az adòbevallásomat,"


Évek óta nincs munkáltatói bevallás.

2023. ápr. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltató nem csinál adóbevallást, ahogy az egyes írja csak a Nav. Kaptál az év elején egy M30-as adólapot. Majd ha megküldi a Nav a tervezetet abba tudsz belejavítani vagy az M30-assal elmész könyvelőhöz és ő segít neked.
2023. ápr. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Ahogy elóttem írják

Vagy a navosat módosítod, vagy elmész könyvelőhöz.


(Könyvelő vagyok, a navos módosítást sosem néztem. De az ügyfeleim fele úgy jött hozzám, hogy megpróbálta magának és nem ment)

2023. ápr. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
3, azért nem sok kollégát tudok, aki bevállalja, hogy rá se néz, tekintve, hogy elég sokszor derül ki belőle, hogy a kedves ügyfél valamit elfelejtett. De jó, az exnavos szagértő talán. Olyan is.
2023. ápr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4!

Minek nézzek rá?

Hozza az m30asát, elmondja hany gyereke van, mit "szeretne" és ennyi.

Én megcsinálom anyk-n, leadom és kész.

Pont nem érdekel a navos 🤷‍♀️

2023. ápr. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mondjuk egy könyvelő le nem írná a tervezetre, hogy navos módosítás :D
2023. ápr. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ja, hogy ennyi az szja-bevallás? Alapesetben. Nem találkozhatsz túl sokkal, ha ennyivel megúszod.
2023. ápr. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem egy agysebészet módosítani az adóbevallást. Rámész, hogy módosítás. Felső bal sarokban rámész a gyakori témacsoportokra, hozzáadod a családi adókedvezményt és értelemszerűen kitöltöd. Innentől kezdve figyelmeztet, ha valamit nem adtál meg, vagy nem jól adtál meg. A végén figyeled, hogy a kiutalható egyenlegnél jó összeg szerepeljen, megadod a kiutalási adatokat és tádámm.

Valahol elborzaszt a tudat, hogy ennyi olyan ember van, aki nem képes értelemszerűen kitölteni egy nyomtatványt, ami vezet, mint egy birkát, ha valamit elrontasz (nekem sem szakmám, évente egyszer csinálom meg), ha nem megy, utána lehet olvasni. De legalább van a könyvelőknek némi plusz bevétele kisujjból kirázott feladatok után. Komolyan néha elgondolkozom, hogy én is vállalok ilyen melót mellékesként.

2023. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!