Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megkaptam a CSED hatàrozatot....

Megkaptam a CSED hatàrozatot. Hogy lehet magasabb az összeg?

Figyelt kérdés
2.gyerekről van szó, az első gyerek után nem mentem vissza dolgozni. Az első gyerek után még kapom a GYEDet. A fizetésem nem emelték, mégis magasabb összegű CSEDet kapok, mint az elsőnél kaptam.
2023. ápr. 7. 23:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet, hogy a 2021-es 100%os váltás miatt? Asszem akkor jött be, hogy a csed alapja a br bér 100%a, a korábbi nemtom mennyihez képest.
2023. ápr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
A csedből most nem vonnak semmit, a bruttó béredet kapod. Valószínű az előzőnél még nem így volt.
2023. ápr. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Na hogy? Micsoda rejtély, csak tele van vele az internet, ha 2 percet rászánnál és beírnád a keresőbe.
2023. ápr. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Elsőnél az átlag bér 70%a volt a csed (-járulék), most az átlagbér 100%a a csed (-járulék)

A gyed ugyan annyi lesz mint az elsővel.


Én is így vagyok.

2023. ápr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves okoska válaszoló, kérlek, írd meg, hogy keressek rá, ha ennyire tudod, mivel én mar az elsőnél is 100 százalékot kaptam, szóval én nem találtam meg az okát... de te biztosan tudod :)
2023. ápr. 8. 09:51
 6/15 anonim ***** válasza:
2021 júliusa óta 2* szültél?
2023. ápr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Majdnem. Az első gyereknél 3 hónap után váltottam 100 százalékos CSEDre. De egyébként nagyon téves a megközelítés. A határozatban ígyis-úgyis ugyanolyan összegnek kéne szerepelni, mivel az, hogy az állam mennyit von le ebből az összegből, az ilyen szempomtból lényegtelen. Miután 3 hónap után váltottam 100 százalékos csedre, nem kaptam új határozatot, mivel az összeg nem valtozott, csupán nem vonnak annyi adót belőle. Jelenleg viszont a határozatban is magasabb összeg szerepel, mint az első gyereknél.
2023. ápr. 8. 10:30
 8/15 anonim ***** válasza:
Na így már látom, hogy értelmes vagy, nem csak egy szokásos agyhalott, szóval elnézést. Így ezek alapján nem tudom, a munkahelyeden esetleg kérdezd meg a pénzügyest.
2023. ápr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Ha emelkedett a szerződéses béred, akkor lehet.
2023. ápr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
De azt mondja nem emelkedett.
2023. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!