Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megkaptam a CSED hatàrozatot....

Megkaptam a CSED hatàrozatot. Hogy lehet magasabb az összeg?

Figyelt kérdés
2.gyerekről van szó, az első gyerek után nem mentem vissza dolgozni. Az első gyerek után még kapom a GYEDet. A fizetésem nem emelték, mégis magasabb összegű CSEDet kapok, mint az elsőnél kaptam.
2023. ápr. 7. 23:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Adókedvezmény esetleg nem lehet?
2023. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nem lehet adókedvezmény.

Azért a saját magam ellensége nem akarok lenni, nem akarok direktben rákérdezni, ha esetleg elrontották volna. Gondoltam egyedül hátha rájövök.

2023. ápr. 9. 16:23
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedig jobban járnál.

Egyrészt, megtudnád és megnyugodnál.

Másrészt, ha jogosan kapod, akkor is tudod. Ha nem jogosan, az elöbb utóbb kiderül, és egy az egybe vissza kell fizetned. Ha elöbb akkor nyilván kisebb összeget, ha utóbb, akkor akár egész szépet

2023. ápr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Szerintem azért ez nem ilyen egyszerű. Hivatalos határozatom van egy összegről. Simán megtámadható, ha ennek ellenére vissza akarják fizettetni.
2023. ápr. 9. 22:07
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
A kifizetéstől számítva 90 napig visszakövetelhetnek tőled akármit ami jogtalan, ha van papírod, ha nincs. 1997. évi LXXXIII tv. tartalmazza az ellátások visszakövetelését. Amúgy nem lehet hogy volt egy utólagos jutalom kifizetésed, amit elfelejtettél, és a mostani alapba beletartozik? Amúgy csednél nem is játszik a szerz. szerinti bér, csak ha nem éri el a mun. bért.... az alap úgy van hogy 180 napból nézik, ha az nincs akkor 120 napból, ha az sincs akkor min. bér 2x alapján illetve nálad hasonlítják az előző alappal is
2023. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!