Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénzre mennék majd lassan,...

Táppénzre mennék majd lassan, de a nőgyógyászom egyszer ezt mondja, máskor azt, tapasztalat?

Figyelt kérdés

Segítsetek tisztázni kérlek mi a folyamat, ha terhesen táppénzre szeretném majd venni magam a munkából.


A dokim korábban (pár hónapja, igaz ennél az alkalommal magánban voltam épp nála, mert sürgősebb volt az időpont, de alapvetően sztk/ba járok hozzá) már tett volna javaslatot a hazidokinak, de akkor még nem volt rá végül szükség… mondta többször, hogy szoljak bármikor ha úgy érzem.


Most legutóbb viszont már azt mondta, hogy ELŐBB menjek a háziorvoshoz, hogy az vissza rendeljen hozzá, és azután menjek hozzá majd a javaslatért, majd vissza a hazidokihoz, aki kiír majd TP-re…


Kicsit idegesít mostmár, mert közeledik a dátum is, keménykedesek is egyre gyakoribbak, nyáron szabin is lesz..


Azzal tisztában vagyok, hogy a Nodoki ír javaslatot a háziorvosnak, es a házidoki ir ki tp-re…


- A kérdések:

A) lehetőség, hogy a nodokit keresem fel, és utána hazirovos a javaslattal

B) hazidoki -> Nodoki-> hazidoki (ahogy most mondta)


2. Kérdés: ha éppen szabin lesz (mondjuk 1 vagy 2 hét, ezt sem mondta konkrétan meg mikor lesz..), akkor más Nodokit kell keresnem, hogy javaslatot tegyen?

3. Kérdés: magántendelesbol is tud javaslatot tenni a háziorvosnak? (Ha épp nem abban a 2 fel napban rendel sztkban..)


El sem tudom érni külön úton, és kicsit aggaszt, hogy a fentivel egyszer, egyszer úgy kezel, kb mikor milyen kedve van…



#Táppénzre vétel
2023. jún. 27. 18:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azzal tisztában vagyok, hogy a Nodoki ír javaslatot a háziorvosnak, es a házidoki ir ki tp-re…"


Vagy nem.

Két terhesség alatt egyszer se látott a háziorvos és minden vizsgálatom megvolt, tp-re pedig az sztk-s nőgyógyász vett.

2023. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig a nődoki adta a tp papirt.
2023. jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mmint úgy mindig, hogy 2 hetente jártam hozzá az sztk-ba.


2#

2023. jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem javaslatot adott a nődoki és háziorvos vett fel táppénzre, ennyi elég. Nem tudom pontosan mire gondolt a dokid azzal, hogy előbb háziorvoshoz menj..
2023. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Magán nőgyógyász is írhat javaslatot, a házi orvosnak azzal is fel kell vennie.


Sztk-s nőgyógyászok ki tudnak írni a háziorvos nélkül is.

2023. jún. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Magan nogyogyaszhoz jartam, megirta a javaslatot, odaadtam a haziorvosnak es o vett fel tp-re.
2023. jún. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Annyi fix, (mert ezt a védőnő is megerősítette, és a nőgyógyászom is), hogy a nőgyógyász felénk javaslatot tesz, és a háziorvos vesz fel majd TP-re.


Csak ezt a legutóbbi kavarást nem értem, miért kellene 3 helyre elmennem

(háziorvos a visszarendelését- nőgyógyászom-háziorvos a felvételért..)

miért nem elég simán a nőgyőgyászt a javaslatért, majd a háziorvos.


A legszebb, hogy előre tudom, hogy a háziorvos is ki lesz "akadva" ezen és úgyis hozzá küld majd, nem fogja érteni miért őt keresem először, amikor így is-úgy is kell a javaslata. Bosszant ez az ide-oda küldözgetés.:(


Mindegy, 5 köszi ezt az infót, ez hasznos!

(Az a baj, sztk-ban sokan vannak, futószalagszerűen darál néha, megpróbálom majd magánban kezelni azt az alkalmat, nyugodtan, amikor eljön.)

2023. jún. 27. 19:18
 8/17 A kérdező kommentje:
Látom 6 is megerősítette. Kicsit megnyugató! :) Köszi a válaszokat!
2023. jún. 27. 19:20
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem is katyvasz volt amikor táppénzre küldött a főnököm.

Elmentem tb alapú nőgyógyászati rendelésre, ő adott javaslatot a háziorvosnak, hogy ő vegyen fel táppénre.


A háziorvos meg először vissza küldött a nőgyógyászhoz, mert elvileg neki kellett volna felvennie, és a háziorvos meg nem akart felvenni.


A nőgyógyász meg vissza küldött a háziorvos háziorvoshoz, hogy ő soha senkit nem szokott felvenni táppénzre... a végén már én éreztem magam rosszul, amikor magyarázkodtam, hogy "De a háziorvos azt mondta, hogy..." "De a nőgyógyász azt mondta, hogy..."


Végül a nőgyógyász javaslatával a háiorvos vett fel, de nem volt egyszerű menet.

Mindez Budapesten, a 14. kerületben.

2023. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Némi boríték után mindegyik orvos tudja, hogyan kell kiírnia táppénzre. Ezt várják, csak te nem érted a célzást.
2023. jún. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!