Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miként kell bejelenteni a...

Miként kell bejelenteni a terhességet és kérni a betegtáppénzt a főnöknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Határozatlan szerződéssel dolgozom óvodában.

Aug. Végén betöltöm a 12. hetet. A 12. Uh-t szeretném mindenképp megvárni. Őszintén eddig rosszul voltam, hányingerem volt, de most már kereken nulla tünetem van. Nem igazán érzem terhesnek magamat. Szeretném megvárni a 12. Uh-t azzal, hogy szóljak, mert van ismerős is meg sok helyen olvastam, hogy addig bármi lehet.


Az óvodai betegségek miatt nem tervezek sokáig dolgozni. Most is sajnos hányt az egyik kisgyermek a karjaimban. És azóta hányt még egy, illetve két 39 fokos gyermeket küldtem haza, nagyon-nagyon sajnálom őket és féltem a magzatomat is. Így meg elég rossz dolgozni.


Jelenleg nagyon vegyes érzéseim vannak, hogy szeptembertől menjek -e dolgozni vagy sem. Gondoltam, hogy esetleg októberig.

Szomorú vagyok, mert legszívesebben dolgoznék decemberig is, mert csak elvileg március elsején szülök, de azért hallottam olyat, hogy gond lett.


Azért még én nem vagyok teljesen immunis a gyerekbetegségekre, azért 3 havonta nálam is kijön a láz.


Úgyhogy a Kérdésem!! Az lenne mit javasoltok? A 12. Uh-t remélem nem gond, hogy mindenképp megvárnám.

2 opcióm van az egyik, hogy menjek az orvosi papírral és szeptembertől már nem is mennék. Másik opcióm, hogy orvosi papír nélkül előbb megbeszéljük közösen meddig dolgozom és akkor megmondom, hogy max még 1 hónapot, mert már az októberi, novemberi beteg időszakot kikerülném.


Van még 12 nap szabadságom!! Ezt nagyon szeretném egyébként kivenni. Betegtáppenz előtt ki lehet venni?

Köszönöm előre is!



2023. aug. 5. 15:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

És te mikor szóltál?

Nekem a ped.asszisztensek már 45 felett vannak, így ezért írtam, hogy ők stabilabbak, mint sokszor az óvó néni:D:)

2023. aug. 7. 08:47
 12/15 A kérdező kommentje:

Nálunk én a hasmenős-hányós vírust szoktam mindig elkapni magas lázzal. Mást még nem kaptam el.

De azt mindig. Mivel ez 2-3 havonta felülti a fejét, olyan 4-5x voltam miatta táppénzen.

Ez nekem mindig olyan, hogy csütörtöm 10 órára már 39 a lázam és már megy a hasam rendesen, folytatódik pénteken, szombaton meg már kutya bajom. Hamar átmegy rajtam, viszont ez a nagyon magas láz nem tesz jót a magzatnak. Engem ez annyira nem izgat alapjáraton, tudom, hogy nem tudom sajnos elkerülni. Lehet idővel immunis leszek, de sajnos ez még nem sikerült.

2023. aug. 7. 08:54
 13/15 anonim ***** válasza:

7 hetesen voltam utoljára dolgozni. Aztán mondjuk be is véreztem, szóval mindenképpen táppénz lett volna. Visszamehettem volna az első trimeszter után, de akkor meg már úgy voltunk vele, hogy inkább ne is.

Most is 8 hetesen voltam dolgozni utoljára, megint veszélyeztetett státuszban.

2023. aug. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm. Én nem vérzek. Vagyis egyszer barnáztam munka végén. Azt éreztem, hogy nehezebben bírom már a napvégét, mert fáradékony vagyok és vágyom arra, hogy alhassak az ágyban. :D

Viszont ha én nem vagyok veszélyeztetett lehet a főnököm nem fogja annyira preferálni, hogy ne dolgozzak.

2023. aug. 7. 21:48
 15/15 babyboom567 ***** válasza:
Ne viccelj már, a munkád miatt vagy veszélyeztetett terhes,mi van ha elkapsz egy rózsahimőt?
2023. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!