Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miként kell bejelenteni a...

Miként kell bejelenteni a terhességet és kérni a betegtáppénzt a főnöknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Határozatlan szerződéssel dolgozom óvodában.

Aug. Végén betöltöm a 12. hetet. A 12. Uh-t szeretném mindenképp megvárni. Őszintén eddig rosszul voltam, hányingerem volt, de most már kereken nulla tünetem van. Nem igazán érzem terhesnek magamat. Szeretném megvárni a 12. Uh-t azzal, hogy szóljak, mert van ismerős is meg sok helyen olvastam, hogy addig bármi lehet.


Az óvodai betegségek miatt nem tervezek sokáig dolgozni. Most is sajnos hányt az egyik kisgyermek a karjaimban. És azóta hányt még egy, illetve két 39 fokos gyermeket küldtem haza, nagyon-nagyon sajnálom őket és féltem a magzatomat is. Így meg elég rossz dolgozni.


Jelenleg nagyon vegyes érzéseim vannak, hogy szeptembertől menjek -e dolgozni vagy sem. Gondoltam, hogy esetleg októberig.

Szomorú vagyok, mert legszívesebben dolgoznék decemberig is, mert csak elvileg március elsején szülök, de azért hallottam olyat, hogy gond lett.


Azért még én nem vagyok teljesen immunis a gyerekbetegségekre, azért 3 havonta nálam is kijön a láz.


Úgyhogy a Kérdésem!! Az lenne mit javasoltok? A 12. Uh-t remélem nem gond, hogy mindenképp megvárnám.

2 opcióm van az egyik, hogy menjek az orvosi papírral és szeptembertől már nem is mennék. Másik opcióm, hogy orvosi papír nélkül előbb megbeszéljük közösen meddig dolgozom és akkor megmondom, hogy max még 1 hónapot, mert már az októberi, novemberi beteg időszakot kikerülném.


Van még 12 nap szabadságom!! Ezt nagyon szeretném egyébként kivenni. Betegtáppenz előtt ki lehet venni?

Köszönöm előre is!



2023. aug. 5. 15:20
1 2
 1/15 babyboom567 ***** válasza:
54%
Hát én nem tudom, de milyen hamar tudnak a helyedre másik embert találni?Főleg tanév kezdésekor.
2023. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Óvónőként dolgoztam én is.

Őszintén szólva, akkor teszel jót saját magadnak és a munkáltatódnak is, ha most azonnal bejelented a terhességet és eljössz táppénzre!

Augusztusban még meg tudják hirdetni az állást, így szeptembertől már új dolgozóval indulhat a nevelési év.

A te szempontodból is nagyon fontos lenne a minél hamarabbi táppénz, hisz vannak gyerekbetegségek, amiktől el is vetélhetsz. Pl.: lepkehimlő...

Értem én, hogy meg akarod várni a 12. hetet, de hidd el, pont az ovis munkával teszed kockára a magzatod egészségét!

A gyerekek között hajolgatni, emelgetni kell, tornázni kell, szaladni kell és bármikor neked szaladhat, megüthet egy gyerkőc.

Otthon sokkal nagyobb biztonságban vagytok!

2023. aug. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

1es nyilván az a legfontosabb, véletlenül sem a kérdező és a magzat egészsége :))

Kérdező én bejelenteném már most. Egyrészt nektek is biztonságosabb, másrészt a munkáltatónak sem szeptemberben kell új alkalmazottat keresnie, már most meghirdetheti az állást

2023. aug. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Elég butuska vagy. A jó viszony a munkáltatóval legalább olyan fontos, mint a te kényelmed. Már be kellett volna jelentened írásban a terhességed és azt is, hogy a szeptemberi nevelési év kezdetétől helyettest kell találni. Miért tolsz ki a kollégáiddal és a főnököddel? Nem ide szeretnél visszamenni majd dolgozni? Némi lojalitás jól esne a vezetőnek is, hosszú távon pedig neked is megéri ha mindkettőtök érdekét nézed. Nagyon szűk máris az időkeret amelyben a helyedre valakit találnak, de az hogy te szeptemberben még terveztél dolgozni ezzel a hivatással ez nettó kicseszés.

Már bejelenthetted volna rég a várandósságod és így is úgy is védett lennél, megbeszélhettétek volna mit hogy meddig szándékozol és milyen formában hogy helyettesítsenek.

Nem kartondobozokkal dolgozol hanem gyerekekkel könyörgöm. Annyiban nézhetnéd őket is hogy ne egy hónapig legyél velük hanem el sem kezd az évet...

2023. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az egy hónapnyi plusz dolgozást azért gondoltam, mert ha most szólok és szeptemberben már nem mennék akkor is kb. 1 hónap van esetleg keresni valaki mást.

De ha talál valakit a helyemre és nem lesz 12. Héten szívhang, amit nagyon sok helyen olvasok, mert ne tegyünk úgy, hogy nem szokás megvárni, akkor mit kezdek? Oké végleges szerződés, de szív más is, ha azt hiszi lesz helye aztán még sem.


Egyébként idén januárban is elment egy nő terhesség miatt. Gondoltam, hogy majd őt megkérdem, de ők ikrekkel lett várandós és arra hivatkova, ment el hamar.


Helyette se vettek fel senkit az ég világon, azért mert nem akart az óvódavezető és az óvónőtársa is mondta, hogy meg lesz szívesebben egy ped. Asszisztenssel. Azóta úgy néz ki lesz ott még 1 óvó néni szeptembertől. Van 2 ped.aszisztensünk és eleinte ígyis úgyis ő lenne a helyemen.


Plusz most bezárt az ovink. Péntektől és legközelebb aug. Utolsó hetén kell újra menjek. Gondoltam akkor közölném személyesen.



Így írásban nem szeretném, számomra az nagyon fura lenne. E-mailt írni vagy messengeren lepötyögni neki. Most hívásban tudnám..

2023. aug. 5. 17:22
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

A gyerekek közti munka során a fertőzések, emelgetés, véletlen ütések, esések normálisak, de mindezt el kéne kerülnöd, hogy a magzat a lehető legnagyobb biztonságban fejlődjön.

Szerintem most szólj a munkáltatónak írásban és akkor időben tudnak helyettest intézni. Vagy hívd fel, hogy találkozni szeretnél vele egy kávéra, ha annyira ragaszkodsz a személyes közléshez.

Én nem óvodában dolgozom, de 7-8 hetesen szóltam a főnökömnek, mert akkor készültek az éves tervek a továbbképzésekre és elkezdte mondani, mikre dogok menni. Nem akartam kiszúrni senkivel, ezért szóltam, hogy rám már ne fizesse be a tanfolyamot, mert a vizsga tervezett idejében lassan szülni fogok, ha minden jól megy. Így elestem nagyobb feladatoktól, mert a terhességem utánra nyúltak volna. Ezt sajnáltam, de nem lett volna fair félúton kiszállni azzal, hogy akkor vegye át más a nulláról.

Most a baba a fontos, a későbbi helyed pedig majd alakul.

2023. aug. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 babyboom567 ***** válasza:
19%
Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de baromira nem akarnám olyan helyre hordani a gyerekem, ahol 1 db óvónő,meg 1 ped asszisztens van,a végletekig kizsigerelve.EZ NINCS ÍGY jól.Szerencsétlen óvónő mit mondjon, ha az óvodavezető nem vesz fel mást?
2023. aug. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
8%
7, szokj hozzá pedig, mert évről évre kevesebb a pedagógus
2023. aug. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az nyilván fontos nekem, hogy dolgozhassak tovább, ha esetleg úgy adódna, hogy nincs minden rendben a babával, de ez szerintem mindenki számára így van.

Köszönöm szépen egyébként a válaszaitokat, mert kicsit jobb nem egyedül agyalni ezen..

Ami engem 100%-ban fedezne az az írás tudom, de számomra az über hivatalos lenne. Plusz a doki egyébként javasolta, hogy ne menjek szeptembertől és a 12. Héttől kiír, de előre nyilván dokumentumot nem ad, mondta aug. Végén menjek a doksiért, hogy kiír, ha szeretném.


Így írásban, ha úgy tenném akkor is csak annyit tudnék írni, terhes vagyok.


Hát ez olyan dolog egyébként, hogy a főnököm korrekt volt, megkérdezte az óvó nénit, akinek elment a társa, hogy szeretne -e óvó nénit magától mostantól(január). Ő azt mondta nem, ő jobban örülne a két ped.asszisztensünk közül valakinek. Hiszen őket az egész óvoda gyermeke ismeri, a szülők is ismerik őket, mert alapból van, hogy helyettesítenek, tapasztaltak. Az óvó néni úgy volt vele, hogy bár az utolsó fél év ugyanolyan húzós, hisz ballagást, mindent egyedül csinált, de így lehetett állandó délelöttös, ami számára jobb volt és nem is kellett egy kicsit csúnyán hangzik idegenhez alkalmazkodnia, gyermekeket szoktatni. Óvónőként nyilván együttműködünk, egyenrangúak vagyunk, közösek a döntések, mindent meg kell beszélnünk. Ő szerintem úgy volt vele, hogy már nagyon jól ismeri a csoportját és lehet elegendő lesz, ha mindent úgy csinál, ahogy szeretné a dajka, meg a ped.asszisztens meg rettentő sokat tud segíteni. Az ember hiányt nem észleli a gyermek, sem a szülő egyébként, ha olyan az óvó néni, hogy elviseli a terhet a hátán, mert rendkívül tapasztalt, illetve ha a ped.asszistzenst ismerik a gyerekek és már gyakorlott, mert már rengeteg csoportban dolgozott, így tudja milyen az a kommunikáció, amit alkalmazni szükséges az óvodás korú gyermekek számára, akkor az nagyon is jó. Sokszor egy ped.asszisztens, aki már 30 éve ped.assziszens és látott jobbnál jobb nevelési módszert és rosszabbnál rosszabbat hát az néha jobb, mint egy óvó néni. Délután sokuk leül még versel, énekel, mondókázik a gyerekekkel, a mosdóban ugyanez, maximálisana a délutáni szükségletüket kielégíti.


Őszintén magam ellen beszélek, de ezt csak azért mondom, mert én is látom, hogy ilyenkor lefagynak a szülők és keresik hova irathatnák át a gyereküket, de nagyon sokszor megesik, hogy betegség miatt kiesik az óvped. Hosszú hónapokra meg sok más esetben is lehet ilyen.


Ettől függetlenül mindenki másképp fogja fel én pl. lehet egy félévig bírnám utána igényelném a kolléganőm, mert minden héten délelőtt a folyamatos készülődés miatt engem kiütne, de ez én vagyok, de nem is dolgozom 30 éve, akik más kisujjból rázzák a szakmát.


Bocsi, nagyon eltértem a tárgytól, de ezt szerettem volna leírni. :)

2023. aug. 5. 18:21
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hu, hát én csak a saját sztorimat tudom hozni. Óvónéni, ped. asszisztens egy hónap különbséggel házasodtak, 1 hónap különbség van a gyerekek között is. A nevelési évet egyikünk sem kezdte meg, pedig még nem voltunk 12 hetesek. Egész egyszerűen nem mertünk. Pontosan a betegségek miatt nem. Az előző évi bárányhimlő járvány alatt az egyik középkorú óvónéni fél arca le is bénult például, mert ugyan a betegség már nem jött ki rajta, hiszen átesett, de a vírus ennyire sokkolta a szervezetét. Főleg, hogy jött oda mellé más ovis nyavalya is. Nem kockáztatott egyikünk sem.
2023. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!